Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Prešov sa s Košicami rozišiel v derby bez gólov

V 31. kole futbalovej Corgoň ligy remizoval Tatran Prešov doma s MFK Košice 0:0.

(Zdroj: TASR/František Iván)

PREŠOV. Od úvodného hvizdu začali obidve mužstvá opatrne a diváci na prešovskom štadióne mohli sledovať medzišestnástkový futbal.

Náznak šance prišiel až v 24. minúte, keď Marcinove zakončenie z otočky zblokovala obrana hostí na roh a po ňom sa dostal k strele Novák, netrafil však priestor Tofiloského brány.

Na opačnej strane pohrozil v 27. minúte strelou z hranice šestnástky Hovančík, ale lopta z jeho kopačky letela mimo brány. V 39. minúte napriahol spoza šestnástky Gergel, Tofiloski vyrazil loptu do bezpečnej vzdialenosti.

V záverečnej minúte prvého polčasu sa dostal z ľavej strany do dobrej šance Viazanko, domáci gólman včas vybehol a zabránil gólu.

Na začiatku druhého dejstva sa dostal k zakončeniu vo vnútri šestnástky striedajúci Jakovlev, Tofiloski vytlačil loptu na rohový kop.

V 47. minúte napriahol Novák, ale netrafil košickú bránu. Na opačnej strane rovnako pochodil po individuálnej akcii Sekulič. Ten istý hráč vyskúšal pozornosť Diviša v 58. minúte, stav sa však nezmenil.

V 64. minúte nepremenil únik Oumar Diaby, ktorého vychytal domáci brankár. Prešovčania sa tlačili smerom dopredu, ale pozorná defenzíva hostí okamžite podnikala protiútoky.

Karaš sa dostal na dostrel domácej brány v 74. minúte, na šťastie pre domácich poslal loptu mimo Divišovej brány.

Hlasy po zápase

Jozef Bubenko, tréner Prešova: "Bolo vidieť, že súper je skonsolidovaný. My sme boli nervózni, no bolo vidieť, že hráme o bytie, či nebytie. Od 60. minúty bolo cítiť, že hráči toho majú plné zuby. Nemáme žiadneho hráča, ktorý by to vzal na seba. Koncovka je v posledných troch kolách žalostná. V posledných dvoch kolách sa pokúsime ešte zabojovať."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Myslím si, že sme nadviazali na dobrý výkon z Nitry. Počas celého zápasu sme boli lepší, no nedali sme góly. Za predvedený výkon sme si zaslúžili tri body."

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 0:0

Rozhodoval: Vlk, ŽK: Krob - Tofiloski, 1 750 divákov

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Papaj, Jacko, Petráš, Kolbas - Lipták, Krob - Novák, Gergel (84. Hruška), Poliaček (46. Jakovlev) - Marcin (69. Dolný).

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík - Viazanko, Bukata (86. Gál-Andrezly), Matič (65. Karaš) - O. Diaby (88. K. Diaby).

Situácia na konci tabuľky po 31. kole: ... 10. B. Bystrica 32 (26:32), 11. Trnava 32 (33:50), 12. Prešov 30 (20:40).

Foto k článku: TASR/František Iván, SITA/Viktor Zamborský