Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Džudisti súťažia každý týždeň

Poriadnu dávku majstrovských i nemajstrovských súťaží si nadelili džudisti z Judo clubu Bardejov.

Poriadnu dávku majstrovských i nemajstrovských súťaží si nadelili džudisti z Judo clubu Bardejov, v poslednom období každý týždeň súťažia na tatami nielen doma, ale aj v zahraničí. Potešiteľné je, že niektorí sa presadili na vrcholných podujatiach.

BARDEJOV. Azda najprestížnejším bolo medzinárodné meranie síl v Ostrave, odkiaľ si zverenci trénerov Jána Arendáča a Zlatka Potičného priniesli cenné kovy.

V konkurencii džudistov najmä z Nemecka a Poľska sa nečakane, ale zaslúžene presadili dvaja začínajúci pretekári Judo clubu. V kategórii mini žiačky Terézia Vaneková (hmotnosť do 22 kg) súťaž vyhrala a podobne sa darilo v tej istej kategórii Michalovi Verešinskému (45 kg). Medzi staršími žiakmi kvalitnú tréningovú prípravu dokázal Michal Šveda (60 kg) a zaslúžene sa tešil zo zlatej medaily. V kategórii mladších žiakov Miroslavovi Vanekovi (34 kg) sa na stupni víťazov ušla tretia pozícia a o dve miesta za nim skončil Patrik Jackanin.

V Rimavskej Sobote

V nemeckom meste Halle sa uskutočnil Generačný turnaj za účasti viac ako 300 džudistov, medzi ktorými nechýbal Peter Lukáč z Judo clubu Bardejov. Nedávny úspech v podobe tretieho miesta na Malte zdá sa, že ho poriadne povzbudil, a tentoraz súťažou prešiel bez prehry, keď každý zápas vyhral pred časovým limitom.
V Rimavskej Sobote sa zišlo neuveriteľných 450 súťažiacich z jedenástich štátov, takmer ako na šampionáte starého kontinentu. Bardejovčania tentoraz nedosiahli na zlaté medaily, no naprázdno sa domov nevracali. Až po prehre vo finále skončil Daniel Mlynarič medzi staršími žiakmi na druhom mieste. V najmladšej kategórii Patrik Jackanin i Terézia Vanekova sa potešili z tretieho miesta. V úvodných kolách prehrali Miroslav Vanek, Michal Šveda i Michal Varešinský.

V najbližšie dva víkendy to bude účasť v dorasteneckej lige vo Vranove n/Topľou a potom na medzinárodnej konfrontácii v poľskom Jasle.