Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Bardejovskí kickboxeri sa presadili

Na minuloročnom národnom šampionáte v kick boxe federácie WAKO, ktorý sa uskutočnil v Bardejove, získali domáci pretekári v klasifikácii klubov šieste miesto.

Kristián Kozák v Innsbrucku vyhral.Kristián Kozák v Innsbrucku vyhral. (Zdroj: archív)

BARDEJOV. Na minuloročnom národnom šampionáte v kick boxe federácie WAKO, ktorý sa uskutočnil v Bardejove, získali domáci pretekári v klasifikácii klubov šieste miesto v konkurencii 21 slovenských klubov.

Pričinil sa o to aj zanietený pretekár, organizátor i tréner Vladimír Dudinský svojím majstrovským triumfom v hmotnostnej kategórii do 63,5 kg.

Už niekoľko sezón vedie Edymax Kick box klub, ktorý bol v kategórií mládeže vyhodnotený Slovenským zväzom kick boxu v roku 2010 ako náš najúspešnejší.

V tejto majstrovskej sezóne klub štartuje v 1. ENERGY lige. V 2. kole sa presadili mládežníci, štartovalo 131 pretekárov z 15 klubov. Tomáš Cingeľ v kategórii do 37 kg trikrát vyhral, semi, light a kick light. Jeho sestra Martina Cingeľová (42 kg) bola dvakrát druhá a raz tretia. Na bronzovej pozícii zostal aj Kristián Kozák (42 kg).

V 4. kole 1. ligy bolo na žinenkách 139 borocov z 14 klubov a Tomáš Cingeš tu opäť bol trikrát prvý. Podobne sa darilo aj Bibiane Mihnákovej (32 kg), Martina Cingeľová bola trikrát tretia, tak ako Jakub Čech (37 kg). V ligh contacte sa z bronzu potešil Martin Dorušinec (52 kg). Medzi seniormi nenašiel premožiteľa Richard Kotuček (94 kg) v kick lighte.

V hodnotení súťaže družstiev seniorov vedie Steel Trans Košice, pred KB Parter Prešov a ŠKP Košice. Edymax KBC Bardejov je na 21. mieste.

Reprezentačné štarty

Na medzinárodnej súťaží Slovak open v Banskej Bystrici sa do finále dostali aj dvaja súťažiaci z Bardejova v kategórii kadeti. Martina Cingeľová (42 kg), bola druhá v SC a Kristián Kozák (42 kg) tretí, taktiež v štýle SC.
Azda najvydarenejšia bola účasť talentovaného Kristiána Kozáka na svetovom pohári začiatkom mája v rakúskom Innsbrucku, kde na žinenkách súťažilo 1600 pretekárov z 29 krajín. Medzi kadetmi v LC Bardejovčan súťaž vyhral a v štýle LCoc bol tretí. Odchovanec bardejovského kick boxu Viliam Vanta, teraz v drese Steel trans Košice, v súťaži seniorov skončil druhý. Reprezentácia Slovenska tu získala päť zlatých medailí.

Zaujímavý program

Domácim vrcholom budú majstrovstvá Slovenska federácie WAKO, ktoré sa uskutočnia 15. júna v Banskej Bystrici pre všetky vekové kategórie. U mládeže to bude ročník 1998 a mladší, juniori 1995 - 96 a seniori 1997 a starší. V neďalekej poľskej Krynici Zdrój sa od 14. do 21. septembra uskutočnia majstrovstvá Európy v kategórii kadetov a juniorov. Tréner Vladimír Dudinský by najradšej zopakoval minuloročné úspechy z domáceho šampionátu: „Aj keď hľadáme talenty, nie je jednoduché pripraviť sa na domácu vrcholnú súťaž. Určite chceme, aby čo najviac našich boxerov bolo na stupni víťazov, ale zopakovať žatvu medailí z minulého roka sa nám asi nepodarí. Ja sám neviem, či nastúpim do ringu. V Krynici naši mladí nebudú chýbať, chceli by sme medailu.“