Bardejov nedal gól ani z penalty

Sportnet|22. júl 2013 o 00:00

V úvodnom kole druhej futbalovej ligy sa súboj Bardejova a Rimavskej Soboty skončil 0:0.

BARDEJOV. Úvod stretnutia naznačoval, že to bude pre domácich bezproblémové meranie síl.

Mali dobrý ťah na bránu, no z prvej príležitosti pohrozili aj hostia, ktorí sústredene bránili.

V 16. min. unikol Grohoľ, brankára Kostolánského neprekvapil. Podobne končili aj ďalšie útočné akcie Šarišanov, či už po krídlach, alebo vysokých prihrávkach.

Kuhajdík s L. Zápotokom sa snažili nájsť priestor pre J. Zápotoku na hrote, no tam bolo veľa hráčov. V rozhodujúcich momentoch im chýbal dôraz i futbalové majstrovstvo. Sivčevič s Poliachom boli istí na zemi a pri vysokých loptách.

V závere polčasu mohol potešiť po centre J. Zápotoku kapitán mužstva Palša, no jeho presne mierenú hlavičku Kostolánsky zastavil na bránkovej čiare.

Po prestávke to už bolo o inom, hlavne keď v 47. min. po Poliachovom hraní rukou Kuhajdíkov pokutový kop zmaril hosťujúci brankár.

Domácimi to riadne otriaslo a prišli chyby aj v ich obrane. Všetko mohol napraviť Andraščík, lenže aj ten nevydareným pokusom mieril vedľa brány v 55. min. Azevedo i Hanuščák síce poslali niekoľko lôpt do súperovej obrany, ale tam nenašli adresáta.

Po hodine hry to mohlo byť celkom naopak. Hostia išli do brejku Kurákom, ten nacentroval pred bránu Kostúrikovi a jeho príklepová strela sa odrazila od brvna do poľa. Aj Kurákova strela tesne minula domácu svätyňu.

To sa už viac hralo v strede ihriska, hostia umne bránili, s čím si domáci nevedeli poradiť. Fanúšikov mohol potešiť striedajúci Pisárik v 86. min., no súboj s obrancom prehral a nedotiahol šancu do konca.

Bardejov – Rimavská Sobota 0:0

ŽK: J. Zápotoka – Nilaš, Poliach, Gálik. Rozhodoval Ježík pred 760 divákmi.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Andraščík, Palša, Staš, S. Kica – Hanuščák (60. Dzúrik), Kuhajdík (76. Cuprišin), L. Zápotoka, Grohoľ (84. Pisárik), Azevedo – J. Zápotoka.

MŠK: Kostolánsky – Rubint, Sivčevič, Poliach, Migaľa – Kurák, Nilaš, Gálik, Jánošík (79. Köböl) – Kostúrik (90. Uličný), Válovčan.