Streda, 25. máj, 2022 | Meniny má Urban

Cifra z Bardejova získal zlato

Cyklistická liga na východe svojím deviatym kolom uzavrela brány druhého ročníka.

Posledné kolo sa jazdilo v Starej Ľubovni a išlo o preteky s hromadným štartom.

BARDEJOV. Pre pretekárov bola pripravená šesťdesiatkilometrová trať. Z Bardejova sa v C kategórii do 49 rokov na treťom mieste umiestnil Martin Jesenský, výsledný čas 1:37:48, na prvého Piotra Szcepanika z Rzesowa stratil sedemnásť sekúnd. Jesenský bol zároveň jediným zástupcom nášho mesta v tomto kole.

SkryťVypnúť reklamu

Po poslednom kole vládne s organizáciou a účasťou na pretekoch spokojnosť. Deväť kôl sa konalo v rôznych mestách, dvakrát v Sabinove a Bardejove, raz v Gemerskej Polome, Svidníku, Jelšave, Banských Mláčkach a v Starej Ľubovni.

Pretekári boli rozdelení do vekových kategórií, osobitnú triedu tvorili ženy. Cyklistov na trati pribudlo.

„Po úspešnom prvom ročníku som bol optimista. Účasť pretekárov potešila, veď na posledných kolách bolo aj viac ako osemdesiat športovcov. Časovka do vrchu v Banskom mala rekordných 88 pretekárov. Poučili sme sa z chýb, ktoré boli vlani a tento rok sme ich minimalizovali,“ informovala „duša“ pretekov P. Cifra z Bardejova, ktorý na trati aj sám súťažil a kategóriu D vyhral.

Na trati sme videli pretekárov z celého Slovenska, ale aj z Poľska. Početné zastúpenie mal klub z Kežmarku.

„Cyklisti sú radi, že majú takéto preteky a môžu sa ich zúčastňovať. Zvýšený záujem sme zaznamenali hlavne z klubu Kežmarok, z ktorého na preteky chodilo čoraz viac ľudí. Jednoznačne boli nielen najpočetnejším, ale aj najhlučnejším klubom pri vyhlasovaní pretekov,“ pokračoval v hodnotení práve končiacej sa sezóny P. Cifra.

Sám organizátor vo svojej kategórii získal zlato, keď vyhral päť pretekov zo siedmich.

„Na túto sezónu som sa pripravil oveľa kvalitnejšie ako na predchádzajúcu. Výsledok si veľmi vážim, lebo porážať borca, akým je Ján Habara z Košíc, nie je jednoduché. Obaja sme šli na dno svojich síl. Najťažšie preteky pre mňa boli v Sabinove, kde som si po páde zlomil prehadzovačku a nemohol som dokončiť. Skončenú sezónu hodnotím pozitívne,“ prezradil víťaz kategórie do 59 rokov Cifra.

Celkové poradie druhého ročníka Východ top road ligy:

Kategória A: 1. A. Gežo (Muránska Dlhá Lúka) 49 bodov, 2. J. Subovits (Bratislava) 47 b., 3. N. Petraš (Sabinov) 28 b.

Kategória B: 1. D. Kozel (Košice) 46 b., 2. J. Chovanec (Košice) 43 b., 3. L. Stachura (Košice) 30 b., 16. J. Kozub (Bardejov) 2 b.

Kategória C: 1. P. Szcepanik (Rzesow) 40 b., 2. M. Jesenský (Bardejov) 39 b., 3. J. Raffaj (Kežmarok) 33 b., 8. Š. Timco (Bardejov) 8 b.

Kategória D: 1. P. Cifra (Bardejov) 62 b., 2. J. Habera (Košice) 56 b., 3. V. Gešo (Muránska Dlhá Lúka) 25 b., 7. S. Klimeš (Bardejov) 8 b., 15. M. Pelák a P. Petko (obaja Bardejov) 3 b.

Kategória E: 1. J. Gemza (Kežmarok) 56 b., 2. J. Bedruň (Stropkov) 42 b., 3. S. Wojcik (Krosno) 22 b.
Kategória ženy: 1. D. Turliková (Sabinov) 30 b., 2. G. Kahler (Košice) 24 b., 3. J. Viznerová (Kežmarok) 20 b.