Prešovskí hádzanári si s Hlohovcom poradili hladko

Jakub Krupa v Hlohovci patril k oporám Prešova.
Jakub Krupa v Hlohovci patril k oporám Prešova. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|13. sep 2013 o 00:00

Zbytočné bičovanie vášní predchádzalo stredajšiemu šlágru 3. kola slovenskej extraligy hádzanárov.

Najprv na klubovej stránke HC Sporta. Potom aj tesne pred stretnutím, v ktorom vicemajster z Hlohovca hostil úradujúceho majstra republiky z Prešova.

HLOHOVEC/PREŠOV. Z podtónu na klubovej stránke plynulo, že Tatran Prešov získal deviaty titul majstra Slovenska vo finálovom dueli minulej sezóny s HC Sporta Hlohovec iba tým, že mu k tomu dopomohli rozhodcovia, ktorých po proteste Hlohovca potrestali zastavením činnosti.

Prešov pritom vo finále vyhral jasne o štyri góly, pričom viedol už o osem, no záver trochu vypustil.

Podstatné ale bolo, že štvrtkový zápas sa na ihrisku odohral v duchu fair – play. Aj hlohovské publikum zrejme uznalo, že väčšia kvalita je stále na strane úradujúceho šampióna z Prešova. Tatran vyhral 38:29, pričom ešte nepodal svoj vrcholný výkon.

Tréner P. Hatalčík sa nevyhováral, že niekoľko hodín pred cestou do Hlohovca mali zvýšenú teplotu Radčenko s Krzysztofikom, akási viróza obchádzala aj iných hráčov. Ani na to, že doma ostali maródi D. Krok a Mi. Urban.

Prešov zdolal súpera z Hlohovca, ktorý sa nám svojím výkonom javil ako najslabší zo všetkých doterajších v troch súťažiach, v ktorých Prešov už v tomto ročníku hral.

Lepší dojem určite zanechali topoľčianski hádzanári, ktorí s prešovskými dokázali hrať v slovenskej extralige vyrovnanejšiu partiu ako úradujúci vicemajster.

Najlepšia odpoveď, akú mohli dať

Čo sa týka priebehu samotného zápasu, po gólovo vyrovnanom prvom polčase sa v druhom hostia utrhli a v 48. minúte viedli už o sedem gólov.

Za tohto stavu tréner Tatrana Prešov P. Hatalčík nechal vydýchnuť svojich kľúčových hráčov. Keď ale domáci tromi gólmi Petrova a jedným Ivanova znížili na rozdiel troch gólov, Prešov sa vrátil k osvedčenej zostave.

Výsledkom bola jasná výhra hostí rozdielom deviatich gólov. Veľa nechýbalo, aby to bolo skončilo o desať. Lenže najlepší strelec Tatrana R. Antl po trháku z vyloženej pozície nedal. Okrem neho, Prešov mal v Hlohovci svoju oporu aj v brankárovi Jakubovi Krupovi, ktorý sa do brány postavil v osemnástej minúte za stavu 11:10.

„Po tom, ako sme v predošlom kole len tesne doma zdolali Topoľčany, bola atmosféra v tíme dosť hustá,“ pripustil gólman Tatrana.

„K tomu ešte zdravotné problémy a tie 'návraty' k minulému finále tu v Hlohovci. Myslím, že výsledkom v Hlohovci sme dali tú najlepšiu odpoveď, akú sme mohli tým, ktorí nás už pomaly zatracovali. Ale i tým v hale vicemajstra, ktorí nám nepriali. Sporta nám raz síce odskočila na tri góly, ale inak sme si zápas s prehľadom 'kočírovali'. Zopár lacných gólov sme dostali, ale i také patria k hádzanej. Keď bolo ale treba zabrať, tak sme zabrali a jasne dali na vedomie, kto je tu pánom na ihrisku.“

Pokračovali vo víťaznom ťažení

Majster pokračoval aj na pôde vicemajstra vo víťaznom ťažení. Faktom ale ostáva, že výkony Tatrana sú na začiatku sezóny ako na hojdačke. V boji o skupinovú fázu s Minskom žiadna sláva. Následne výborný výkon a výhra v Breste, kde v minulej sezóne v nadnárodnej lige nik nevyhral. Doma potom trochu trápenie sa s posilnenými Topoľčanmi v extralige. Nuž a v Hlohovci zase suverénny Prešov.

„Je to šport,“ konštatoval J. Krupa. „Raz sa darí viac, inokedy zase menej. I súperi sú kvalitatívne rozdielni. Po tvrdých bojoch s Bielorusmi z Minska a Brestu prišli doma Topoľčany. Iste, značne posilnené a skvalitnené, ale na nich sme sa už nedokázali patrične vyburcovať. Nedokázali patrične nastaviť hlavy na takýto zápas. Preto až v závere sme rozhodli o našej tesnej výhre. Nuž a potom príde Hlohovec. Klobúk dole pre naším výkonom, hlavne v druhom polčase, ktorým sme domácim vlastne nedali šancu na úspešný výsledok. Pred nami je ďalší, tentoraz najbližší utorok v SEHA Gazprom South Stream League v chorvátskom Osijeku proti RK Nexe Našice. Dúfam, že tam to 'hojdanie' pominie a my budeme pokračovať aspoň takým kvalitným výkonom, akým sme v druhom polčase zdolali slovenského vicemajstra.“