Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Hokejisti Bemaca začali bez straty bodu

V druhej najvyššej hokejovej súťaži sa zápasy 44 kôl základnej časti budú hrať v stredu a piatok a sedem vložených termínov v nedeľu.

Stretnutie proti Detve. Bardejov v ňom na domácom ľade vyhral 4:1.Stretnutie proti Detve. Bardejov v ňom na domácom ľade vyhral 4:1. (Zdroj: Vincent Bujňák)

V našej druhej najvyššej hokejovej súťaži sa majstrovské zápasy 44 kôl základnej časti budú hrať v stredu a piatok a sedem vložených termínov v nedeľu. Prvenstvo z jubilejného 20. ročníka obhajuje Bemaco HC 46 Bardejov. Technickou novinkou je, že zo všetkých zápasov budú zhotovené DVD pre hostí už do 30 minút po skončení zápasu.

BARDEJOV. Prvé dve zahrievacie kolá priniesli aj niekoľko prekvapujúcich výsledkov, no do 9. februára, kedy bude známa osmička do play–off, všetkých čaká náročná púť.

V piatkovom prvom zápase HC 46 sa gólom a dvomi asistenciami blysol 22-ročný Jokeľ, o desať rokov starší kapitán mužstva Dancsák ku gólu pridal jednu asistenciu. V nedeľu proti Detve skóre otvoril Gmitter.

Dvakrát štyri góly

Kormidelník Bardejova Ján Vodila bol po prvom stretnutí spokojný, no myslí si, že bude treba zlepšiť zakončovanie, aj keď štyri góly na ľade súpera je dosť.

„Miestami boli domáci nepríjemní, my sme herne dominovali. V záverečnej tretine bola redukcia zo štyroch na tri päťky, čo sa prejavilo na ľade a po ukážkových akciách sme dali góly."

V prvom zápase doma sa zrodil podobný výsledok v dobrom tempe a splnila sa predpoveď Vodilu, že Detva sa len tak ľahko nezloží.

„Bol to rýchly hokej s kvalitou na našej strane. Stále nevyužívame príležitosti. V záverečnej tretine nás pribrzdil výpadok s rozbitým plexisklom, chlapci sa snažili ešte presadiť, najbližšie k tomu mal Boltun.”

Tréner Detvy Peter Slanina si bol vedomý, že na ľade favorita súťaže to nebudú mať hráči ľahké.

: „Vedeli sme, že hráme s mužstvom, ktoré bude patriť k lídrom súťaže. Aj keď sme boli bez štyroch hráčov (Srnka, Trochta, Mačkovič, Teper), s predvedeným výkonom sme spokojní. Mrzí, že góly sme dostali po našich chybách, dvakrát brankár rozohral súperovi. Zápas mal slušnú úroveň, bol tu pohyb, máme mladých juniorov.”

Štatistika

Prievidza – Bardejov 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 25. Jánoš - 19. Ščurko ( Hričina, Jokeľ), 39. Hajnik (Dancsák), 42. Jokeľ (Hričina, Valentín), 47. Dancsák (Jokeľ). Vylúčenia: 3 - 5 na 2. min. Rozhodovali: Fojtebk – Číž, Frimmel pred 600 divákmi.

Bardejov – Detva 4:1 ( 2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 11. Gmitter (Gajdoš, Hričina), 20. Krčula ( Šimčák, Baláž), 31. Dancsák (Hajnik, Zorvan ), 43. Boltun (Vaško) – 25. Goga. Vylúčenia 2/1, využitie 1/0. Rozhodovali: Štefik – Frimmel, Riš, pred 710 divákmi.
V oboch stretnutiach hrali: Blažíček – Baláž, Gajdoš, Gmitter, Krčula, Šimčák - Hričina, Jokeľ, Kramár, Ščurko, Valentín – Dancsák, Hajnik, Hopkovič, Slimák, Zorvan – Boltun, Podsedlý, Poláček, Takáč, Vaško. V nedeľu Podsedlého vystriedal Chovan.

Najbližší zápas 3. kola zohrá Bardejov v stredu 18. 9. o 17.30 hod. s Považskou Bystricou.