Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Tvrdé slová v šatni Stropkov naštartovali k úspechu

Stropkovčania sa presadili na ihrisku Svitu, kde vydolovali plný zisk.

Kapitán. Kamil Pavlík (uprostred) nabáda spoluhráčov k výraznejšej odvahe.Kapitán. Kamil Pavlík (uprostred) nabáda spoluhráčov k výraznejšej odvahe. (Zdroj: Judita Čermáková)

V uplynulom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže v piatich zápasoch domáci nezúročili výhodu svojich hradieb. Štyri razy sa hostia dostali k remízovému zápisu, ale najviac sa presadili Stropkovčania na ihrisku Svitu, kde vydolovali plný zisk. Pritom začiatok nenasvedčoval, že by sa hráči MŠK Tesla odhodlali na takýto výpad. Dokonca aj do prestávky boli o krôčik vpredu hostitelia, no po zmene strán sa všetko obrátilo naruby.

STROPKOV. Zverenci trénera Igora Tabiša hnaní túžbou odčiniť predošlé zaváhanie na vlastnom trávniku s nováčikom z Plavnice (bol to ich dosiaľ najslabší zápas), keď sa im herne nedarilo, predsa otočili zápas a vyhrali.

Hoci hostia pricestovali v oklieštenej zostave, trúfali si. Lenže zabudli na zadné vrátka a súper ich dva razy po rýchlych kontrách zaskočil.

„Hovorili sme si pred zápasom, že si musíme dať pozor, no predsa nás Svit prekvapil. Ešte dobre, že sme tesne pred koncom prvého polčasu skórovali a znížili stratu. To nás nakoplo,“ vrátil sa k duelu kapitán Stropkova Kamil Pavlík.

Jeho ako stopéra mrzí, že tím pomerne veľa gólov inkasuje a obával sa, aby to nebolo aj tentoraz. Lenže po tvrdej chlapskej výmene názorov v šatni cez prestávku sa mužstvo zmenilo.

„Po zmene strán sme dominovali. Nielenže sme dva razy skórovali, ale mali sme i ďalšie šance a nastrelili aj žrde.“

Paradoxom je, že prednedávnom v Kežmarku Stropkovčania vyhrali nad Vysokými Tatrami, teraz zase dominovali pod tatranskými končiarmi.

„Možno nám sedí zdravý vzduch,“ pousmial sa skúsený borec. Pritom v týchto zápasoch sa mužstvo MŠK Tesla predviedlo solídnou streleckou porciou.

Je to odraz tréningového procesu, kde sa mladíci sústreďujú na kombinačnú a technickú hru i zakončenie.

Zlomiť domácu nemohúcnosť

V tomto ročníku to však Stropkovu v domácom prostredí akosi nevychádza. Iba raz vyhral a dva razy remizoval.

„Nie som na takúto bilanciu pred vlastným publikom zvyknutý. Doteraz stále naše ihrisko bolo výhodou, bol to naozaj náš hrad. Takýto zlý úvod doma som ešte nezažil a to už hrám za áčko nejakých dvanásť rokov. Možno sú hlavne menej ostrieľaní, nervóznejší pred naším publikom. Stačí nepremeniť jednu-dve šance a psychika ide dolu. Pokiaľ nebodaj ešte inkasujeme, už sa nedokážeme pozviechať,“ dodal jeden z mála skúsených borcov v tíme. Ďalšími sú Vachaľ i Potoma, kým Veselý maróduje a jeho absencia je citeľná.

Pavlíka hnevá, že na tréningoch sú mladíci draví, agresívni, neodtiahnu nohu, ale v zápasoch je to celkom iné.

„Vtedy sa boja ísť do súboja, urobiť kľučku, prihrať. To si neviem vysvetliť.“

Predsa však to, že hostia sa vo Svite nepoložili ani za stavu 0:2, naznačuje, že vnútorná sila v kolektíve je.

„Domáci nemali žiadne šance a v druhom polčase sa hralo iba na ich bránu. Pri hre vabank zo strany rivala sme mohli vyhrať aj výraznejšie. Zomkli sme sa a predviedli to, na čo máme. Vydali sme zo seba všetko, za to patrí chlapcom vďaka,“ pripomenul kapitán Stropkova.

Najbližšie povedie spoluhráčov v derby so Svidníkom a bez ohľadu na to, že FK Drustav je posledný, očakáva sa solídna návšteva. „Verím, že zlomíme nemohúcnosť na svojom ihrisku a naplno zabodujeme.“