Ľubotice dali deväť gólov, a to ešte nepremenili penalty

Potešili ho. Aj trénerovi Pavlovi Vytykačovi urobili zverenci  spŕškou gólov radosť.
Potešili ho. Aj trénerovi Pavlovi Vytykačovi urobili zverenci spŕškou gólov radosť. (Autor: elev)
Sportnet|20. sep 2013 o 00:00

V uplynulom kole V. futbalovej ligy zaujalo drvivé víťazstvo hráčov TJ Sokol Ľubotice, ktorí zdolali 1. MFK Kežmarok (9:0).

ĽUBOTICE. V uplynulom kole V. futbalovej ligy skupiny Sever zaujalo drvivé víťazstvo hráčov TJ Sokol Ľubotice, ktorí zdolali 1. MFK Kežmarok (9:0).

Ďalšou zaujímavosťou tohto merania síl bolo to, že domáci Martin Pavlovský zaznamenal 5 gólov, z toho štyri po zmene strán.

Tento husársky kúsok umocnil v druhopolčasovom vystúpení tým, že na štyri zásahy mu stačil úsek hry od 67. do 86. minúty.

Hostia bez náhradníkov

Pritom paradoxom je, že aj jeho bilancia mohla byť ešte výraznejšia, no do prestávky nepremenil pokutový kop.

Dokonca v prvom polčase sa z bieleho bodu nepresadil ani jeho spoluhráč Mišenčík. Takže debakel pre hostí mohol dopadnúť ešte horšie.

Zverenci trénera Pavla Vytykača sa i tak odvďačili divákom vysokým a nevšedným víťazstvo .

„Už dávno sa niečo také nestalo. Pamätám si, že naposledy Ľubotice vyhrali takto presvedčivo pred necelými desiatimi rokmi, keď sme postupovali vyššie,“ zalovil v pamäti asistent trénera Gabriel Šurín.

Ten sa ocitol v novej pozícii v tomto ročníku, keď sa rozhodol po uplynulej sezóne vyzuť si nadobro kopačky, ktoré v tunajšom tíme dral od roku 2004 (predtým hral za Lipany a Š. Michaľany).

„Doteraz to bolo maximálne päť-šesť kúskov, čo sme nastrieľali, ale deväť nie.“

Súper bol podľa jeho slov zrelý na takúto pohromu, hoci do prestávky sa vraj celkom držal. Potom však odišiel kondične.

„Hostia nemali žiadneho náhradníka, dokonca aj keď sa im ľahšie zranil hráč, musel dohrať, lebo nemal ho kto vystriedať. Počul som i to, že Podtatranci nemali so sebou kmeňového brankára a medzi žrde sa postavil hráč z poľa.“

Domáci vyvinuli v záverečnej časti tlak, prestriedali, zrýchlili hru a doslova súpera zadlávili. „Hostia úplne odpadli a Pavlovský to využil. Zhováral som sa s ním, ešte v kariére päť gólov v jednom zápase nedal.“

Ďalšie derby

Ľubotice majú na svojom konte 4 výhry a 4 prehry. Dosiaľ neremizovali. Jeden zápas doma prehrali, raz vonku naplno bodovali.

„V tabuľke pravdy sme na nule, čo nie je zlé. Máme veľa mladých, zo skúsených zostal len Albín Mišenčík.“

Pred reorganizáciou súťaží je zámerom omladený kolektív utužiť a sformovať. Menej ostrieľaní potrebujú nabrať poznatky, zoceliť sa v náročnejších dueloch.

„O umiestnení nehovoríme, ale rozhodne sa nemienime motať kdesi na spodku pelotónu,“ dodal Gabriel Šurín.

Teraz mužstvo čaká derby vo Finticiach – na pôde tabuľkového suseda. Predtým v ďalšom derby v Kendiciach nepochodilo.

„Nehrali sme ani vtedy zle, ale nevyužili sme šance. Hra bola dobrá, no zakončenie nevychádzalo. Derby je ale vždy náročné,“ pripomenul jeden z trénerskej dvojice.

Domov»Sportnet na východe»Ľubotice dali deväť gólov, a to ešte nepremenili penalty