Hokejisti Bardejova ešte nestratili ani bod

Sportnet|25. sep 2013 o 00:00

V 3. kole našej druhej najvyššej hokejovej súťaže Bemaco HC 46 Bardejov poslal domov Považskú Bystricu.

BARDEJOV. V 3. kole našej druhej najvyššej hokejovej súťaže Bemaco HC 46 Bardejov poslal domov Považskú Bystricu po výsledku rozdielom triedy a brankár Matúš Andreanin vychytal nulu.

V Spišskej Novej Vsi sa síce potrápil, ale kvalita slávila úspech. Tento týždeň v dvojzápase doma zaujme piatkové tradičné derby Bardejov – Michalovce.

Bardejov – Považská Bystrica 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

Góly: Ščurko (Kramár, Jokeľ), Jokeľ (Ščurko, Hričina), Dancsák (Jokeľ), Gmitter, Zorvan (Hopkovič, Dancsák), Hričina (Boltun, Valentín), Vaško (Polaček, Boltun), Valentín (Zorvan, Jokeľ). Vylúčenia 6/7. Presilovky a oslabenia po 2:0. Rozhodovali: Lauf – Bogdaň, Hric pred 590 divákmi.

Spišská Nová Ves – Bardejov 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: Hamrák - Belušár (Hajnik, Vaško), Česelka (Ščurko, Kramár), Dancsák (Polaček), Ščurko. Vylúčenia 4/3. Presilovky a oslabenia po 0/1. Rozhodovali: Majling – Číž, Valko, 400 divákov.

Bardejov: Andreanin – Krčula Takáč, Baláž, Šimčák, Gmitter – Hričina, Kramár, Podsedlý, Ščurko, Valentín – Hajnik, Slimák, Hopkovič, Dancsák, Zorvan – Polaček, Gajdoš, Česelka, Vaško, Belušár -

Aj keď hostia od začiatku pritlačili domácich do ich tretiny, ktorí robili chyby, dobré príležitosti Ščurko i Dancsák nedali. Tentoraz bez Jokeľa a Boltuna až po prestávke si Belušár nakorčuľoval pred bránu a po peknej kombinácii získal vedenie. Len škoda, že Šimčák nepremenil trestné strieľanie za zaľahnutie puku, lebo v úvode tretej časti domáci vyrovnali. Kľúčová bola 50. min., až videorozhodca priznal gól Česelkovi a ihneď po buly v strede nacvičenú kombináciu zakončil Dancsák. V koncovke domáci odvolali brankára a Ščurko pohodlne poslal puk na 1:4.

Nespokojný Vodila

Tréner Bemaco HC 46 Ján Vodila nečakal taký priebeh v prvej polovici zápasu na ľade v Sp. Novej Vsi, keď im to domáci sťažovali vo vlastnej obrane a pri mantineli.

„Nie všetko nám vychádzalo, no predsa sme išli v úvode 2. tretiny do vedenia. Nebol som spokojný s tým, ako chlapci riešili situácie samostatne, menej išli do kombinácie, zbytočne sa vybíjali. Dostali sme gól na začiatku 3. tretiny a začalo byť horúco. Podarilo sa nám dať druhý gól a po pár sekundách aj tretí, dokonca do prázdnej brány aj štvrtý. Odchovanec Česelka dal svoj prvý gól, je to mladý hráč, na ktorom sa dá stavať, robí na sebe.”

Dominik Šimčák má neľahkú úlohu centra medzi Gmitterom a Balážom, veď medzi mužmi hrá len dva roky: „Sú to dobrí korčuliari, celú prípravu sme dávali góly. Prišla súťaž a nevieme sa presadiť, dáme jeden gól, chýba nám trošku šťastia. Na Spiši som nepremenil trestné strieľanie, nezobral som puk, musel som sa vrátiť, trošku ma to rozhodilo, stáva sa to.”

5. kolo v stredu 25. 9. o 17.30 h: Bardejov – Topoľčany, 6. kolo v piatok 27. 9.o 17.30 h: Bardejov – Michalovce.