Korzár logo Korzár Prešov
Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
Pridajte si svoje mesto

Voľby do VÚC - kandidáti na županov a poslancov za Prešovský kraj

Pozrite si zoznam kandidátov na predsedov a poslancov vyšších územných celkov vo voľbách 2013.

Kandidáti na predsedov VÚC

  • Ján Bajus (Zmena zdola)
  • Dorota Bujňáková (Nový parlament)
  • Ján Hudacký (KDH, SDKÚ, Most)
  • Peter Chudík (Smer)
  • Vladimír Klein (ĽSNS)
  • Anton Korba (nezávislý)
  • Jozef Mihalčin (SĽS)
  • Štefan Straka (KSS)
  • Ľubomír Vasilišin (7 statočných)

Kandidáti na poslancov VÚC

Číslo / Meno / Priezvisko / Titul / Vek / Povolanie / Bydlisko / Strana alebo koalícia

Volebný obvod č. 1 - Bardejov (volí sa 6 poslancov)

1 Milan Benka Ing. 42 daňový poradca Bardejov Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
2 Jozef Bogdan Ing. 59 SZČO Hertník Slovenská národná strana
3 Miroslav Bujda Ing. 54 štátny zamestnanec Bardejov SMER - sociálna demokracia
4 Andrej Buvalič Mgr. 50 starosta Šarišské Čierne NÁŠ KRAJ
5 Pavol Ceľuch 51 starosta obce Sveržov Nezávislý kandidát
6 Ferdinand Exner Ing. 52 projektový manažér Bardejov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
7 František Ferenc ml. Ing. 27 zamestnanec SFZ Tročany Nezávislý kandidát
8 Jozef Guliga Bc. 30 zamestnanec samosprávy Bardejov SMER - sociálna demokracia
9 Jozef Halecký MUDr. 63 predseda sociálnej komisie PSK Bardejov SMER - sociálna demokracia
10 Boris Hanuščak MUDr. 58 lekár Bardejov SMER - sociálna demokracia
11 Štefan Harčarufka MUDr. 39 lekár Hertník Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
12 Andrej Havrilla MUDr. 56 lekár Bardejov SMER - sociálna demokracia
13 Anna Holtmanová Mgr. 58 kultúrny pracovník Bardejov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
14 Martin Choma Ing., PhD. 43 pracovník kultúry Bardejov Nezávislý kandidát
15 Vladimír Jacenko Mgr. 60 riaditeľ školy Bardejov NÁŠ KRAJ
16 Jozef Kmec Ing. 34 starosta obce Kružlov Nezávislý kandidát
17 Peter Korba 68 technik Bardejov Komunistická strana Slovenska
18 Jozef Kuchta Ing., PhD. 52 krajinný inžinier Bardejov Nezávislý kandidát
19 Anton Lamanec Ing. 54 starosta obce Raslavice Nezávislý kandidát
20 Helena Leščišinová MUDr. 58 lekár Bardejov SMER - sociálna demokracia
21 Miroslav Mačej PaedDr. 55 manažér Bardejov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
22 Patrik Mihaľ MUDr. 39 lekár Bardejov Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
23 Rudolf Michalov Ing. 56 podnikateľ Lopúchov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
24 Miroslav Mydlo 52 majster Bardejov Strana občianskej ľavice
25 Ján Paľa Mgr. 44 starosta Nemcovce Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
26 Anna Petričová Mgr. 71 predseda OO JDS Bardejov Bardejov Nezávislý kandidát
27 Tibor Rusiňak 52 živnostník Bardejov Demokratická strana
28 Vladimír Savčinský RNDr. 50 stredoškolský učiteľ Bardejov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
29 Mária Spišáková PhDr. 39 sociálny pracovník Bardejov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
30 Martin Šmilňák Mgr. 40 riaditeľ školy Bardejov Nezávislý kandidát
31 Dušan Šoltýs 60 živnostník Kochanovce Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko

Volebný obvod č. 2 - Humenné (5)

1 Martina Adameková BA(Hons) 37 živnostníčka Humenné Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
2 Michal Babin PhDr. 51 technik v energetike Humenné Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
3 Jozef Babják Ing. 60 ekonóm, živnostník Humenné Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
4 Jozef Bajkó 29 ekonóm Humenné Zelení-Strana národnej prosperity
5 František Bazar 63 starosta obce Baškovce Slovenská národná strana
6 Peter Beták Ing., PhD. 37 obchodný riaditeľ Humenné Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
7 Milan Čička Bc. 25 recepčný Lieskovec Slovenská národná strana
8 Dušan Drančak PhDr. 54 vychovávateľ Humenné NÁŠ KRAJ
9 Michal Druga Ing. 33 riaditeľ odboru služieb zamestnanosti ÚPSVaR Humenné SMER - sociálna demokracia
10 Jozef Fedorko 48 starosta Pakostov SMER - sociálna demokracia
11 Marián Feigl 64 fudbalový tréner Humenné ÚSVIT
12 Ján Ferko MVDr. 57 veterinárny lekár Humenné SMER - sociálna demokracia
13 Andrea Firkáľová Ing. 28 ekonómka Humenné PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
14 Tibor Focko MUDr. 44 lekár Kamenica nad Cirochou SMER - sociálna demokracia
15 Simona Galliková Bc. 24 vysokoškolská študentka Humenné Zelení-Strana národnej prosperity
16 Rudolf Gregorovič Ing., Mgr. 43 manažér Humenné Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
17 Milan Grundza 54 invalidný dôchodca Humenné PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
18 Cyril Hirjak 51 starosta obce Chlmec Nezávislý kandidát
19 Ľuboslava Hofericová Ing. 48 starostka Lackovce Nezávislý kandidát
20 Martin Hoľko Mgr. 29 učiteľ Lukačovce Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
21 Ivan Hopta PhDr., CSc. 55 pedagóg Humenné ÚSVIT
22 Pavol Charitun Mgr. 42 pedagóg Humenné Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
23 Marek Juro Bc. 39 riaditeľ Humenné Sloboda a Solidarita
24 Monika Karaffová Mgr. 43 lekárnička Humenné Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
25 Matúš Karas Ing. 26 ekonóm Košarovce Komunistická strana Slovenska
26 Miroslav Kerekanič Mgr. 52 pedagóg Ptičie SMER - sociálna demokracia
27 Veronika Kocková 57 SZČO Závadka PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
28 Peter Kulan Mgr. 24 politológ Myslina Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
29 Ľubomír Kurej 44 podnikateľ Slovenská Volová Strana Rómskej únie na Slovensku
30 Michal Kurťák Ing. 56 štátny zamestnanec Humenné Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
31 Štefan Ladičkovský Ing. 50 starosta obce Topoľovka Nezávislý kandidát
32 Iveta Lesáková 50 živnostníčka Humenné Zelení-Strana národnej prosperity
33 Iveta Mičáková Mgr. 46 stredoškolská učiteľka Humenné ÚSVIT
34 Milan Mňahončák Ing. 61 stavebný inžinier Humenné NÁŠ KRAJ
35 Zdenek Novák 60 nezamestnaný Humenné PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
36 Marián Paško 53 vedúci drevovýroby Udavské ÚSVIT
37 Monika Petrušková Ing. 39 riaditeľka obchodnej siete Humenné ÚSVIT
38 Andrej Semanco Ing. arch. 58 zástupca primátorky Humenné Nezávislý kandidát
39 Peter Sinaj MUDr. 47 lekár Humenné NÁŠ KRAJ
40 Vladimír Sivý 50 športový tréner Myslina Strana moderného Slovenska
41 Anna Sotaková MUDr. 55 odborná lekárka Humenné Komunistická strana Slovenska
42 Marián Vojtko Ing. 56 mechanizátor Kamenica nad Cirochou Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 3 - Kežmarok (5)

1 Peter Bendík Mgr. 31 starosta Vlková Strana moderného Slovenska
2 Štefan Bieľak JUDr. 38 právnik Spišská Belá SMER - sociálna demokracia
3 Stanislav Čajka 58 živnostník Kežmarok ÚSVIT
4 František Depta Bc. 51 podnikateľ Spišská Belá Nezávislý kandidát
5 Radoslav Dovjak Mgr. 34 pedagogický zamestnanec Ľubica Slovenská národná strana
6 Peter Duda Mgr. 39 starosta obce Veľká Lomnica SMER - sociálna demokracia
7 Štefan Džurný Ing. 47 stavebný inžinier Červený Kláštor Nezávislý kandidát
8 Ján Ferenčák PhDr., Mgr. 39 prednosta Okresného úradu Kežmarok SMER - sociálna demokracia
9 Michal Gáborčík Mgr. 41 SZČO Kežmarok Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
10 Jozef Grivalský 47 starosta obce Krížová Ves Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
11 Jozef Harabin Ing. 56 primátor mesta Spišská Stará Ves SMER - sociálna demokracia
12 Veronika Havírová Ing. 58 SZČO Kežmarok Slovenská národná strana
13 Pavel Hudáček 52 starosta obce Lendak Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
14 Ladislav Hužík MVDr. 59 veterinárny lekár Kežmarok Slovenská národná strana
15 Peter Ježík 47 vedúci polesia Spišská Belá Ľudová strana Naše Slovensko
16 Vladimír Klein Ing. 61 riaditeľ mestského podniku Spišská Belá Ľudová strana Naše Slovensko
17 Michal Kovalčík Mgr. 27 technik BOZP a PO Vrbov Slovenská národná strana
18 Bartolomej Kubik 40 majster odborného výcviku Ľubica Komunistická strana Slovenska
19 Jozef Kuna 49 viceprimátor Spišská Belá Nezávislý kandidát
20 Slavomír Majerčák Ing. 43 starosta obce Lechnica Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
21 Jana Majorová Garstková Mgr. 32 riaditeľka Združenia región"Tatry" Kežmarok Nezávislý kandidát
22 Zlatica Martančíková Ing. 42 SZČO Kežmarok Slovenská národná strana
23 Michal Neupauer Mgr. 41 štátna služba Lendak Nezávislý kandidát
24 Milan Paluba 68 pracovník SBS Ľubica Magnificat Slovakia
25 Katarína Petijová 47 živnostník Kežmarok PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
26 Zoltán Pišta 61 zvárač Rakúsy Nezávislý kandidát
27 Kamil Pompa 47 rómsky aktivista Stráne pod Tatrami Strana rómskej koalície - SRK
28 Jozef Potanko PhDr. 56 starosta obce Toporec Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
29 Andrej Rusňák Dpt. 63 technik Spišská Belá Magnificat Slovakia
30 Antónia Semaňáková Mgr. 40 odborný referent Ľubica Nezávislý kandidát
31 Pavol Slovík MUDr. 50 lekár Spišská Belá SMER - sociálna demokracia
32 Juraj Švedlár 58 kultúrno-osvetový pracovník Kežmarok Nezávislý kandidát
33 Bystrík Václav Ing. 56 starosta Rakúsy Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
34 Pavol Vilček PhDr., Ing. 44 diecézny riaditeľ Žakovce Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
35 Ján Zelizňak Ing. 61 živnostník Stará Lesná NÁŠ KRAJ

Volebný obvod č. 4 - Levoča (3)

1 Miroslav Brincko Mgr. 52 inšpektor BOZP Levoča Slovenská národná strana
2 Jozef Cvoliga PhDr., Mgr. 37 bankový úradník Levoča Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
3 Miroslav Čurilla 53 riaditeľ hotela Levoča Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
4 Mária Hagovská Mgr. 34 mediátorka Spišský Hrhov Nezávislý kandidát
5 Šimon Jeseňák 22 politický analytik Levoča Občianska konzervatívna strana
6 Ján Jurečko Ing. 45 riaditeľ ZŠ Spišské Podhradie Konzervatívni demokrati Slovenska
7 Mária Komarová Mgr. 38 mediátorka Pavľany Nezávislý kandidát
8 Vladimír Krajňák Ing. 51 projektant Levoča Strana moderného Slovenska
9 Anna Kravecová 58 učiteľka Levoča Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
10 Vladimír Ledecký PhDr. 47 starosta obce Spišský Hrhov SMER - sociálna demokracia
11 Zdenko Macáš 32 riaditeľ Levoča PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
12 Milan Majerský PaedDr. 42 riaditeľ neziskovej organizácie, pedagóg Levoča Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
13 František Pitoňák JUDr. 44 advokát Levoča Slovenská národná strana
14 Peter Pitoňák Mgr. 43 starosta obce Granč - Petrovce Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
15 Miloslav Repaský Mgr. 40 riaditeľ ZŠ Spišské Podhradie SMER - sociálna demokracia
16 Marek Rusiňák Ing. 35 SZČO Oľšavica Slovenská národná strana
17 Miroslav Vilkovský Ing. 46 primátor Levoča SMER - sociálna demokracia
18 Ľubomír Vira PhDr. 62 stred. prof. Levoča Nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 5 - Medzilaborce (1)

1 Ján Andreanin Bc. 41 vlakvedúci Volica Paliho Kapurková, veselá politická strana
2 Ján Barna 58 invalidný dôchodca Medzilaborce Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
3 Juraj Bogric 68 živnostník Medzilaborce Komunistická strana Slovenska
4 Adrian Kaliňák Ing. 42 konateľ spoločnosti Medzilaborce SMER - sociálna demokracia
5 Miroslav Kuruc 33 vodič autobusu Oľka ÚSVIT
6 Ivan Solej Ing. 56 primátor Medzilaborce Nezávislý kandidát
7 Ľudmila Štecová Mgr. 43 učiteľka Medzilaborce Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
8 Iveta Uličná Mgr. 44 vedúca výchovy Medzilaborce NÁŠ KRAJ
9 Ján Varecha 54 murár Medzilaborce Strana Rómskej únie na Slovensku
10 Viktor Zelinka 37 poľnohospodár Repejov Zelení-Strana národnej prosperity

Volebný obvod č. 6 - Poprad (8)

1 Daniel Abaffy Ing. 27 IT pracovník Poprad Slovenská ľudová strana
2 Rudolf Abrahám PaedDr. 65 primátor mesta Svit SMER - sociálna demokracia
3 Anton Andráš Ing. 60 strojný inžinier Poprad Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
4 Milan Antaš PhDr. 57 pedagóg Poprad Strana občianskej ľavice
5 Elena Bačkorová 67 dôchodkyňa Poprad Slovenská ľudová strana
6 Milan Baran Ing. 56 viceprimátor Popradu Poprad Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
7 František Bednár 56 vedúci dispečingu Poprad Slovenská ľudová strana
8 Mário Blahota 36 obecný policajt Poprad Ľudová strana Naše Slovensko
9 Slavomír Božoň Ing. 42 stavebný inžinier Poprad Sloboda a Solidarita
10 Peter Brenišin MUDr. 53 lekár Poprad SMER - sociálna demokracia
11 Veronika Brijová Mgr. 32 market. riaditeľka Poprad Slovenská národná strana
12 Ján Dravecký PaedDr., PhD. 61 riaditeľ diecézneho školského úradu Poprad Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
13 Jana Dudová Mgr. 39 stredoškolská učiteľka Poprad Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
14 Peter Dujava Ing. 36 inžinier ekonómie, riaditeľ Podtatranský kuriér Poprad Nezávislý kandidát
15 Alžbeta Havrančíková Mgr. 50 učiteľka Šuňava SMER - sociálna demokracia
16 Kamil Horváth 45 podnikateľ Lučivná Strana rómskej koalície - SRK
17 Peter Hritz Ing. 47 starosta obce Nová Lesná SMER - sociálna demokracia
18 Mária Ilenčíková Ing. 52 HR manažér Šuňava Nezávislý kandidát
19 Anna Jablonovská 51 invalidná dôchodkyňa Poprad Slovenská ľudová strana
20 Iveta Jabrocká 41 predavačka v NS Poprad PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
21 Marek Jackanič Ing. 27 inžinier telekomunikácií Lučivná ÚSVIT
22 Peter Jakubčák 41 operátor poľnohospodárskej techniky Poprad Komunistická strana Slovenska
23 Jozef Janiga Ing. 45 riaditeľ Horskej záchrannej služby Vysoké Tatry SMER - sociálna demokracia
24 Richard Koky Mgr. 37 lektor vzdelávania dospelých Svit Nezávislý kandidát
25 Slavomír Kopáč Mgr. 42 starosta obce Liptovská Teplička Nezávislý kandidát
26 Milan Korenko 50 technik Poprad Slovenská ľudová strana
27 Mário Kovalčík 22 študent Poprad Nezávislý kandidát
28 Ľubomír Kroščen 49 podnikateľ Poprad Slovenská ľudová strana
29 Arne Kroták 41 SZČO - hokejista Poprad Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
30 Ján Kuchta 62 dôchodca Poprad Slovenská ľudová strana
31 Alena Madzinová Mgr. 56 vedúca školského úradu Poprad Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
32 Milan Marečák Ing. 51 podnikateľ Poprad Strana moderného Slovenska
33 Iveta Martonová Ing., Mgr. 46 SZČO Poprad PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
34 Jozef Mezovský 58 interný audítor Liptovská Teplička Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
35 Ladislav Moravčík Mgr. 54 štátny zamestnanec Svit Nezávislý kandidát
36 Vladimír Ondruš Ing. 52 starosta obce Vernár SMER - sociálna demokracia
37 Anna Ondrušeková PaedDr. 54 riaditeľka Tatranskej galérie Poprad Nezávislý kandidát
38 Peter Roth PhDr., PhD. 54 archeológ Hranovnica Občianska konzervatívna strana
39 Milan Rovder MVDr. 68 veterinárny lekár Poprad Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
40 Michal Rusnák MUDr. 29 lekár Poprad Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
41 Michal Sýkora 60 starosta obce Štrba SMER - sociálna demokracia
42 Rajmund Szánto 69 podnikateľ Štrba NÁŠ KRAJ
43 Martin Ščuka 54 rómsky aktivista Vikartovce Strana rómskej koalície - SRK
44 Miroslav Ščurka 35 energetik Poprad Komunistická strana Slovenska
45 Jozef Švagerko Ing. 46 ekonóm Poprad Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
46 Branislav Švec PaedDr. 31 riaditeľ jazykovej školy Poprad Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
47 Jozef Teplický Ing. 62 učiteľ - dôchodca Spišské Bystré Slovenská národná strana
48 Ladislav Trembáč Ing. 46 podnikateľ Poprad Strana moderného Slovenska
49 Mária Trembáčová 41 konateľka PCS Poprad Nezávislý kandidát
50 Danka Vančišinová Ing. 45 ekonómka, riaditeľka Sociálnej poisťovne Poprad SMER - sociálna demokracia
51 Rastislav Wolf 49 podnikateľ Poprad Slovenská ľudová strana
52 Igor Wzoš Mgr. 45 riaditeľ Akadémie vzdelávania Poprad Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD

Volebný obvod č. 7 - Prešov (12)

1 Ján Ahlers MUDr., MPH 41 primár očného oddelenia FNsP Prešov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
2 Ján Andrejko Mgr. 45 náčelník MsP Prešov Nezávislý kandidát
3 Anna Angelovičová Mgr. 27 právnik Prešov 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
4 Zuzana Angelovičová Ing. 52 ekonóm Prešov 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
5 Daniel Antolík Ing. 44 stavebný inžinier Bretejovce Slovenská národná strana
6 Ladislav Babuščák Mgr. 57 sociálny poradca Veľký Šariš Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
7 Radovan Bačík PhDr., PhD., MBA 30 vedúci katedry marketingu a medzinárodného obchodu, manažér Prešov Nezávislý kandidát
8 Jiří Ballarin Ing. 48 starosta obce Trnkov Nezávislý kandidát
9 František Balog 37 strojný mechanik Varhaňovce Strana Rómskej únie na Slovensku
10 Ján Baloga Ing. 55 elektrotechnický inžinier Víťaz Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
11 Iveta Baranová Ing. 55 projektová manažérka Medzany Nezávislý kandidát
12 Vladislav Bašista Ing. 46 starosta obce Demjata SMER - sociálna demokracia
13 Tibor Bažo 32 obrábač kovov Prešov Strana Rómskej únie na Slovensku
14 Radoslav Bednarčik Ing. 28 inžinier železničnej dopravy Prešov Slovenská národná strana
15 Branko Benko Ing., MBA 45 manažér Prešov SMER - sociálna demokracia
16 Ivan Benko PhDr. 66 dôchodca Prešov Nezávislý kandidát
17 Miroslav Benko PaedDr. 39 prednosta Obvodného úradu životného prostredia Prešov SMER - sociálna demokracia
18 Vladimír Borecký 54 živnostník Prešov Nezávislý kandidát
19 Dušan Brhlík Mgr. 55 pedagóg Prešov Nezávislý kandidát
20 Andrej Buday Ing. 61 projektový manažér Prešov Sloboda a Solidarita
21 Peter Bugár 28 obchodný zástupca Prešov Komunistická strana Slovenska
22 Milan Cimerman 55 autolakovač Kojatice Zelení-Strana národnej prosperity
23 Lenka Čarná Mgr. 28 zdravotná sestra Záborské Ľudová strana Naše Slovensko
24 Radoslav Čuha MUDr., MBA, MPH 40 riaditeľ Fakultnej nemocnice Prešov Prešov SMER - sociálna demokracia
25 Marian Damankoš PhDr., PhD. 38 riaditeľ školy Prešov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
26 Anton Demeter Ing. 63 stavebný inžinier - dôchodca Prešov Slovenská národná strana
27 Ján Dobrovič Ing., PhD. 52 odborný asistent Veľký Šariš Nezávislý kandidát
28 Alica Dragulová PaedDr., PhD. 55 učiteľka Prešov Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
29 Richard Drutarovský Ing. 42 technik Prešov Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
30 Igor Dužda Ing. 45 terénny pracovník Prešov 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
31 Miluša Džupinová MUDr. 61 detská lekárka Prešov NÁŠ KRAJ
32 Vladimír Feľbaba Bc. 23 študent Prešov Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
33 Jozef Frankovský 30 administratívny pracovník Prešov Nezávislý kandidát
34 Anton Gašpár Ing. 59 starosta obce Záhradné Záhradné Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
35 Stanislav Grega 55 podnikateľ Prešov Nezávislý kandidát
36 Ondrej Gubač Mgr. 39 voľné povolanie Kendice Nezávislý kandidát
37 Marek Guman Mgr. 27 učiteľ ZŠ Sedlice Nezávislý kandidát
38 Pavel Hagyari JUDr. 56 primátor Prešov Nezávislý kandidát
39 Peter Hatalčík Mgr. 59 hádzanársky tréner Prešov SMER - sociálna demokracia
40 Štefan Hatok Ing. 33 lesný inžinier Prešov Nezávislý kandidát
41 Michal Hlivjak 62 riaditeľ Prešov PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
42 Milan Hlivjak 59 riaditeľ Prešov PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
43 Jozef Hreha 53 podnikateľ Prešov NÁŠ KRAJ
44 Juraj Hurný Mgr. 46 geofyzik Prešov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
45 Emil Chlapeček Mgr. 55 riaditeľ PKO Prešov SMER - sociálna demokracia
46 Ján Jacoš 50 novinár Prešov PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
47 Jozef Jakubík 46 technik Bajerov PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
48 František Janus 56 stavebný technik Dulova Ves Nezávislý kandidát
49 Marcel Jenča 56 majster odborného výcviku Fintice Slovenská národná strana
50 Stanislav Kahanec Ing. 58 strojný inžinier Prešov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
51 Jozef Kakaščik 54 riaditeľ školy Prešov Nezávislý kandidát
52 Michal Kaliňák PhDr., PhD. 33 hovorca ministra školstva Prešov SMER - sociálna demokracia
53 Ján Katica 23 policajt Lada Nezávislý kandidát
54 Jozef Kičura PhDr. 46 riaditeľ SAD Ruská Nová Ves SMER - sociálna demokracia
55 Jozef Kipikaša 62 dôchodca Medzany Slovenská národná strana
56 Ladislav Kišeľák Mgr. 57 vedúci folklórneho súboru Šarišan Prešov SMER - sociálna demokracia
57 Pavol Kleban Ing. 34 SZČO Ľubotice Slovenská národná strana
58 Mária Klebanová MUDr. 63 posudkový lekár Ľubotice Slovenská národná strana
59 Peter Klein MUDr. 48 lekár Prešov Nezávislý kandidát
60 Anton Klimko Ing. 55 manažér Prešov Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
61 Mikuláš Komanický PhDr. 62 futbalový tréner Prešov SMER - sociálna demokracia
62 Ľuboslav Krajňák Mgr. 55 samostatný referent Prešov ÚSVIT
63 Peter Krajňák Mgr. 32 pedagóg Prešov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
64 Marián Krakovský 53 pracovník SBS Drienov Komunistická strana Slovenska
65 Ľuba Kráľová PhDr., PhD. 54 učiteľka Zlatá Baňa Nezávislý kandidát
66 Jozef Kravjar JUDr. 64 právny poradca Vyšná Šebastová Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
67 Radomír Kreheľ 41 riaditeľ televízie TV7 - Prešov Prešov Nezávislý kandidát
68 Igor Kreta RSDr. 62 učiteľ Prešov Komunistická strana Slovenska
69 Štefan Kužma Ing. 55 ekonóm Prešov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
70 Janette Langová Mgr. 40 administratívna pracovníčka Prešov Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
71 Radko Lapoš Ing. 36 manažér Fintice Nezávislý kandidát
72 Viera Leščáková PaedDr. 39 učiteľka Veľký Šariš Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
73 Cyril Leško Mgr. 61 SZČO Župčany Slovenská národná strana
74 Miroslav Leško 37 starosta obce Fulianka SMER - sociálna demokracia
75 Róbert Ľubocký 26 kuchár Prešov 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
76 Miroslav Lukáč MUDr. 61 lekár-chirurg Prešov SMER - sociálna demokracia
77 Anna Lukáčová Ing., PhD. 53 ekonóm Ľubotice 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
78 Peter Makara Ing. 28 starosta obce Suchá Dolina Suchá Dolina Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
79 Ľudovít Malaga Ing. 54 riaditeľ Prešov Nezávislý kandidát
80 Stanislav Mathia Mgr. 49 audítor ľudských zdrojov Malý Šariš Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
81 František Merkovský 46 technik Šarišské Bohdanovce PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
82 Pavel Mihaľák 37 herec, umelecký šéf divadla Prešov Nezávislý kandidát
83 Matúš Murajda Ing. 56 honorárny konzul Ľubotice Nezávislý kandidát
84 Róbert Oros Ing. 52 manažér Veľký Šariš Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
85 Miloslav Pavlík 45 SZČO Žehňa Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
86 Lukáš Priščák Bc. 23 študent VŠ Prešov Slovenská národná strana
87 Viliam Sedlák Ing. 66 manager Prešov PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
88 Juraj Senderák Ing. 42 starosta Terňa Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
89 Miroslav Sopko Mgr. 62 podnikateľ Petrovany Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
90 Paulína Štefaničová Ing. 56 ekonómka Veľký Šariš Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
91 Stanislav Šváby Bc. 51 starosta Vyšná Šebastová Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
92 Patrik Tomič PaedDr. 45 menežér Prešov Nezávislý kandidát
93 Andrej Tudor 59 vodič MHD Prešov Komunistická strana Slovenska
94 Andrea Turčanová Ing. 46 sociálny pracovník Prešov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana;MOST - HÍD
95 Jaroslav Uličný 49 SZČO Hendrichovce Slovenská národná strana
96 Peter Uličný 43 podnikateľ Prešov 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
97 Viera Vasiliaková Ing. 54 ekonóm Prešov Komunistická strana Slovenska
98 Ľubomír Vasilišin Ing. 49 daňový poradca Prešov 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
99 Ľubomír Vaško Ing. 50 poskytovateľ internetových služieb Prešov Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
100 Zdenko Velecký MUDr. 71 lekár Prešov Nezávislý kandidát
101 Rudolf Voit 47 podnikateľ Prešov Nezávislý kandidát
102 Mikuláš Žemlička 68 dôchodca Prešov NÁŠ KRAJ

Volebný obvod č. 8 - Sabinov (4)

1 Ľuboš Bernát 39 IT technik Šarišské Michaľany Slovenská národná strana
2 Jozef Biroš Ing. 56 zamestnanec VS Sabinov Slovenská národná strana
3 Maroš Bujňák 38 včelár Brezovica Slovenská národná strana
4 Dorota Bujňáková JUDr. 25 právnik Lipany NOVÝ PARLAMENT
5 Miroslav Čekan Ing. 46 riaditeľ Sabinov SMER - sociálna demokracia
6 Ján Fekiač Ing. 56 strojný inžinier Sabinov Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana; MOST - HÍD
7 Roman Gergelčík 35 SZČO Sabinov Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
8 Florián Giňa 43 stolár Jarovnice Nezávislý kandidát
9 Pavol Hrabčák 21 študent Sabinov 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
10 Gabriel Huraj Ing. 41 SZČO Sabinov Národ a Spravodlivosť - naša strana
11 Vladimír Jánošík Ing. 47 prednosta Lipany SMER - sociálna demokracia
12 Katarína Koribská 57 dispečer zdravotnej služby Lipany Komunistická strana Slovenska
13 Alena Krehlíková 41 operátorka obuvníckej výroby Šarišské Michaľany Ľudová strana Naše Slovensko
14 Peter Molčan Ing. 60 primátor Sabinov SMER - sociálna demokracia
15 Michal Sekerák 49 starosta Bajerovce NÁŠ KRAJ
16 Jozef Stedina Ing. 39 starosta obce Torysa Torysa Nezávislý kandidát
17 Jaroslav Šoltys Ing. 38 riaditeľ Sabinov SMER - sociálna demokracia
18 Branislav Valkár Mgr. 28 administratívny pracovník Rožkovany Komunistická strana Slovenska
19 Eduard Vokál Ing. 53 primátor Lipany Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana; MOST - HÍD
20 Peter Vrábeľ 46 konateľ spoločnosti Sabinov Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
21 Andrea Zborovjanová Mgr. 39 učiteľka Šarišské Michaľany ÚSVIT

Volebný obvod č. 9 - Snina (3)

1 Ján Bajus 42 predseda humanitárnej organizácie Snina Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
2 Jaroslav Beňatinský Ing. 36 učiteľ - SOŠ Humenné; majiteľ autoškoly Beno Snina PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ; 99 % - občiansky hlas
3 Erik Cap Mgr. 36 učiteľ Snina Nezávislý kandidát
4 Dušan Cicko 60 SZČO Snina Nezávislý kandidát
5 Marek Čornanič Ing. 35 strojár Pichne 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA
6 Pavol Diňa 50 športový tréner Snina Strana moderného Slovenska
7 Dušan Hančarik Ing. 48 SZČO Belá nad Cirochou Slovenská národná strana
8 Ján Holinka 46 starosta Ulič Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana; MOST - HÍD
9 Jozef Homza MUDr. 40 lekár Snina Kresťanskodemokratické hnutie; Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana; MOST - HÍD
10 Peter Karľa PhDr. 47 SZČO Belá nad Cirochou Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
11 Lukáš Kira 32 robotník Kolonica ÚSVIT
12 Ján Kočan 36 vodič SAD Uličské Krivé Komunistická strana Slovenska
13 Miroslav Kulik JUDr. 58 konateľ spoločnosti Snina Komunistická strana Slovenska
14 Michal Lukša Mgr., MBA 51 poslanec NR SR Snina SMER - sociálna demokracia
15 Marek Malinič 39 SZČO Snina Nová väčšina - Dohoda (D. Lipšic)
16 Jozef Marinič 25 študent Snina Slovenská ľudová strana
17 Milan Marinič Ing. 51 nezamestnaný Snina Slovenská ľudová strana
18 Marián Nemčišin Mgr. 41 živnostník Snina NÁŠ KRAJ
19 Jaroslav Regec Ing. 50 lesný inžinier Snina Nezávislý kandidát
20 Jozef Savka Ing. 60 dôstojník vo výslužbe Snina Slovenská národná strana
21 Nadežda Sirková Mgr. 52 starostka obce Ubľa SMER - sociálna demokracia
22 Juraj Skrip Mgr. 42 učiteľ - riaditeľ školy Snina Nezávislý kandidát
23 Jasmina Staruchová 48 manager Snina Komunistická strana Slovenska
24 Ján Vajda 57 starosta obce Belá nad Cirochou SMER - sociálna demokracia
25 Marta Varchoľaková 38 robotníčka Čukalovce Zelení-Strana národnej prosperity

Volebný obvod č. 10 - Stará Ľubovňa (4)

1 Jozef Abrahamovský Mgr. 43 starosta Nižné Ružbachy Nezávislý kandidát
2 Anna Aftanasová JUDr. 53 právnička Stará Ľubovňa Nezávislý kandidát
3 Mikuláš Benko 65 dôchodca Stará Ľubovňa Komunistická strana Slovenska
4 Michal Biganič PaedDr. 55 primátor mesta Stará Ľubovňa SMER - sociálna demokracia

Téma: Župné voľby 2013 na východe


Článok je zaradený aj do ďalších tém Voľby do VÚC (župné voľby) 2013

Neprehliadnite tiež

Košické rozprávkové Vianoce budú mať dve centrá

Chystajú novinky vo výzdobe, nájomné v stánkoch má znížiť ceny.

Prešovský kraj ocenil výnimočné osobnosti a kolektívy

Ocenenia dostali známi folkloristi, športovec, spisovateľka, či kňaz.

Najprv ženu znásilnili, potom jej hodili na hlavu betón

Na súde sa dvaja priznali, jeden zapiera.

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Zástupca firmy, ktorej zadržali 112 kamiónov: Hľadáte problém tam, kde nie je

Belgické úrady podozrievajú firmu North Sea Express, že vykorisťuje vodičov.

KOMENTÁRE

Môže byť Harabin škodcom?

Aj v pozícii radového sudcu vyzerá Harabin na nebezpečného škodcu.

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojnosti nás ničí.


Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop