Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Boltun 14 sekúnd pred koncom rozhodol

Šarišania sériu víťazstiev natiahli na štyri zápasy v rade a sú v čele tabuľky.

Presný zásah Ščurka. Prispel k výhre nad L. Mikulášom.Presný zásah Ščurka. Prispel k výhre nad L. Mikulášom. (Zdroj: Karol Lenárt)

Šarišania v minulotýždňovo 9. kole prvej hokejovej ligy vyhrali v Trnave 4:2, no v piatok si v 10. kole užili napätie až do záverečného klaksónu. Sériu víťazstiev natiahli na štyri zápasy v rade a sú v čele tabuľky.

BARDEJOV. Po stredajšom víťazstve v Trnave vyhrávali po pol hodine 4:0 a nechali priebeh hry tak, aby sa nič mimoriadne nestalo. No doma s Liptákmi po pol hodine nastúpili hostia a v 44. bolo vyrovnané.

Keď sa hrá na doraz

Tréner Liptovského Mikuláša Milan Hovorka ľutoval svojich, ktorí statočne bojovali do posledných sekúnd aspoň o bod u favorita súťaže. Kormidelník Bardejova Ján Vodila čakal ťažký zápas.

„Potrebovali sme veľa statočnosti a bojovnosti. V druhej tretine sme boli vylučovaní a celá naša koncepcia padala, dostali sme góly. No šťastie sa priklonilo k nám a zápas sme zvládli. Ďakujem chlapcom za bojovnosť. Mikuláš vie zahrať presilovky a dali aj góly.”

V stredu privítame reprezentáciu Slovenska do 18 rokov, čo Vodila neberie na ľahkú váhu: „Posledné výhry sú pre nás dopingom. Keďže vieme, že zápas s 18-kou bude veľmi ťažký, doplatili na to iné mužstvá, nenecháme nič na náhodu, musíme byť zodpovední.” A či Vodilu rozčúlili niektoré verdikty rozhodcov, odpovedal: „Nevšímal som si ich.”

Proti predĺženiu bol Peter Boltun, ten za stavu 3:4 v poslednej minúte, 14 sekúnd pred klaksónom, si to napriahol z pravého kruhu a šokoval brankára hostí Palka: „Išiel som na posledné striedanie, bolo treba všetko tlačiť pred bránu, aby to tam padlo. Strieľal som spoza hráča, brankár nemal veľmi dobrý výhľad, vedel som, že to nemajú radi. Súper dobre korčuľoval, bol to dobrý zápas. Som rád, že rozhodcom sme to ukázali, aj keď pískali trošku proti nám.”

Štatistika

Trnava – Bardejov 2:4 (0:2, 0:2, 2:0). Góly: 45. Kovaľ, 60. Dudáš – 7. Gmitter (Hajnik), 19. Krčula (Baláž, Belušár), 29. Hajnik (Slimák), 31. Hričina (Jokeľ, Ščurko). Rozhodovali Fridrich – Kovalik, Stancel. Vylúčenia 2:6. Presilovky 1:1.Ďalšie výsledky: Senica – Topoľčany 3:2, Prešov – Michalovce 3:5, Lip. Mikuláš – Sp. Nová Ves 3:2 sn, Pov. Bystrica – SR 18 0:3, Detva – Prievidza 4:1.

Bardejov – Liptovský Mikuláš 4:3 (2:0, 1:1, 1:2). Góly: 6. Belušár, 16. Hajnik, 38. Ščurko, 60. Boltun – 31. Marcinko, 41. Poliaček, 44. Bokroš. Valúčenia 11:7, Vaško v 36.min. 5+DKZ. Presilovky 2:2, oslabenia 1:0. Rozhodovali Korba – Hric, Kalina pred 800 divákmi. BARDEJOV: Blažíček – Hričina, Kramár, Matis, Ščurko, Valentín – Baláž, Belušár, Gmitter, Hopkovič, Krčula – Dancsák, Hajnik, Polaček, Slimák, Vaško – Boltun, Česelka, Šimčák, Chovan, Zorvan.

šč

Ďalšie výsledky, program

Ďalšie výsledky: SR 18 – Sp. Nová Ves 3:6, Michalovce – Trnava 1:2, Topoľčany – Prievidza 2:5, Pov. Bystrica – Detva 2:5, Senica – Prešov 2:1.

Z programu 11. kola v stredu 16. 10. o 17.30.: Bardejov – SR 18.