Šanca. Mal ju aj Vaľany (vľavo), ale neskóroval.
Šanca. Mal ju aj Vaľany (vľavo), ale neskóroval. (Autor: Martin Rusin)
Sportnet|30. okt 2013 o 00:00

Tréner Pavel Piršč dokázal zverencov prebrať k životu a zbaviť ich depresie. Naznačil im, že nič nie je stratené a netreba sa vzdávať.

Keď v dvanástom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže Svidníčania doma dostali od béčka Michaloviec šestku, vyzeralo to s nimi na uterák.

SVIDNÍK. Celok spod Dukly sa ale dokázal otriasť, zbaviť sa mizernej nálady a v nasledujúcich dvoch vystúpeniach zabojoval naozaj na jeho pomery parádne.

Mladé mužstvo to pochopilo a zobralo si jeho výzvu k srdcu. Uvedomilo si, že po zlých časoch môžu prísť aj lepšie.

Výsledkom boli remízy, ktoré tím FK Drustav uhral v uplynulých dvoch vystúpeniach.

Netrúfli si na otvorenú partiu

Už pred týždňom, keď Svidníčania uhrali zmierlivý výsledok v Barci, bol kouč uveličený a plný emócií. Po uplynulom zisku bodu na domácom ihrisku proti Vyšnému Opátskemu už síce prejavil triezvejší pohľad a nejavil známky pozápasovej preexponovanosti, ale sršala z neho i tak obrovská radosť. Pre niekoho ani tri body neznamenajú toľko, čo pre tohto muža jeden.

„Boli sme blízko dokonca k plnému zásahu, chýbalo iba niečo viac ako desať minút, ale verím, že nabudúce to už definitívne zlomíme a konečne vyhráme. Ceníme si aj remízu vzhľadom na silu súpera.“

Bezpochyby uplynulý víkend narazil Svidník na oveľa kvalitnejšieho rivala než Barca, podčiarkuje to i postavenie v tabuľke. Ktovie, či hostia trošku aj podvedome nepodcenili posledný tím pelotónu a spamätali sa až vtedy, keď im priháralo.

„Konkurent, ktorý sa posilnil a navyše so skúsenými jednotlivcami na svojej súpiske na čele s Maďarikom, Steiningerom alebo Bandžuchom hral veľmi dobre, ale predsa sme mali šance na to, aby sme vyhrali.“

Domáci sa spoliehali – paradoxne – na obranu a brejky. Vedeli, že otvorená partia by sa im proti takémuto rivalovi nemusela vyplatiť. Tak padol aj prvý gól, keď rýchlu kontru a prihrávku Petríka využil Harakaľ ešte pred prestávkou.

„Strelec gólu nastúpil po dlhšom čase, lebo bol zranený a som rád, že mu to tam padlo.“

Nálada sa zlepšuje

Hostitelia mohli pridať i druhý zásah, ale možnosti Vaľanyho či znovu Harakaľa za stavu 1:0 sa už neskončili tak úspešne. Pravda, i hostia mohli skórovať, no rovnako nemierili presne.

„Tento výsledok je rozhodne povzbudením do ďalšej práce. Ukázalo sa, že v chlapcoch čosi je a nemožno nad nimi lámať palicu. Verím, že výkonnostne pôjdeme ešte hore,“ naznačil Pavel Piršč.

Je presvedčený, že ešte v tomto roku sa dožije víťazstva vo zvyšných kolách.

„Máme mladý kolektív, potrebujeme zbierať skúsenosti a poctivo trénovať.“

Lenže s tréningovou dochádzkou je to poslabšie vzhľadom na povinnosti študentov, ktorí sa ukážu iba v piatok. Navyše až na Matkobiša a Harakaľa absentujú jednotlivci, ktorí by mali dostatočnú zásobu poznatkov zo súťaže.

„Musíme cez zimnú prestávku pracovať na tom, aby sme dotiahli ostrieľanejších futbalistov, ktorí by pomohli vystužiť naše rady,“ dodal kormidelník Svidníka s tým, že tri zmierlivé výsledky už rozhodne zlepšili náladu a odhodlanie partie. Keď sa ešte podarí zlomiť aj bariéru, ktorá delí mužstvo od výhry, bude to iste v ďalšom priebehu súťaže ešte výraznejšie.