V šlágri Partizán bez bodu, no s červenou kartou

Brazílčan Dyjan Azevedo v službách Partizána Bardejov patrí k oporám mužstva.
Brazílčan Dyjan Azevedo v službách Partizána Bardejov patrí k oporám mužstva. (Autor: archív)
Sportnet|5. nov 2013 o 00:00

V 16. kole našej druhej najvyššej futbalovej súťaže mužov na trávniku lídra ŽP Podbrezová prehral Partizán Bardejov 1:0.

V prvej tretine súťaže v 5. kole Šarišania so železiarmi remizovali doma 2:2, keď Dzurík vlastným gólom dostal hostí do vedenia na 1:2 a Gajdošík podobným spôsobom vyrovnával. Skvelým spôsobom sa tentoraz prezentoval gólman Partizána Čikoš-Pavličko, ktorý po vylúčení Hanuščáka zmaril domácemu strelcovi pokutový kop.

PODBREZOVÁ.V prvej polovici zápasu sa takmer nič pozoruhodné neodohralo. Zdalo sa, akoby aktéri ani nechceli dobýjať brány, až po polhodine nám dobre známy Vaščák mieril vedľa brány Partizána.

Po rohovom kope odpovedal podobným spôsobom L. Zápotoka, no osudnými sa stali sekundy v nadstavenom čase. Pri rohovej zástavke útočník domácich obišiel De Azeveda i Andraščíka a z jeho centra vysoký Minčič hlavičkou poľahky dal jediný gól zápas.

Líder tabuľky si to chcel vylepšiť po prestávke, hostia vytrvalo zdržiavali a prerušovali hru, no kľúčovou bola 65. minúta, keď po druhej žltej karte musel Hanuščák z ihriska a pokutový kop Podia pozorný brankár Čikoš-Pavličko kryl, mal ešte zo tri činnosti, ktoré zachránili chyby jeho obrancov.

Nakoniec to mohlo skončiť remízou v záverečných minútach po príležitosti striedajúceho Grohoľa, no brankár Baláž včasným vybehnutím loptu vyrazil.