Bardejovu je jeden gól takmer súdený

Sportnet|11. nov 2013 o 00:00

V 17. kole II. futbalovej ligy Partizán Bardejov vyhral nad Sencom najtesnejším rozdielom 1:0.

BARDEJOV.

O málo produktívnej hre Šarišanov hovorí aj skutočnosť, že v doterajšom priebehu takýmto výsledkom vyhrali sedem zápasov, no rovnako aj štyri prehrali a dvakrát remizovali po výsledku 1:1.

K tomu nebolo ďaleko aj v sobotňajšom stretnutí, v ktorom fanúšikovia čakali bezproblémový priebeh, veď v Senci vyhrali 4:1.

Polčas šancí

Od prvej minúty to bola prehliadka kvalitnej hry v strede poľa, najmä po čiarach. Z mnohých lôpt tu bolo aj dosť pozícií pre niekoľkých jednotlivcov, ktorí to mali zužitkovať.

Tréner Partizána Rastislav Kica cíti, že je to akoby cez kopirák: „Nie je možné, aby sme takéto šance nepremenili, najmä v prvom polčase. Striedajú sa tam hráči, dostávajú sa dobrých príležitostí. Som rád, že sme dali gól, len bolo treba ešte aspoň jeden pridať. Veď boli na to ďalšie štyri príležitosti, ktoré zaváňali gólom. Lopty z čiar tam lietali, no v koncovke sme boli málo dôrazní, chýbal nám krok. Aj keď nám chýbalo pár hráčov, hovorí to o našej kvalite. Po slabšom výkone vonku sme čakali ťažký zápas, len škoda, že aj dnes sme nedali viac gólov. Zámer hrať po čiarach nám vychádzal. Súper má svoju kvalitu hlavne vpredu, ukázal to po prestávke. Mali sme veľké problémy so zložením zostavy, chýbali Hanuščák, Dzurík a J. Zápotoka, otázny bol štart De Azeveda, Kuhajdík netrénoval tri týždne. Som rád, že po zápase v Podbrezovej sme to zvládli a pohoda sa tak vráti do kabíny. Veď najbližšie dva zápasy hráme v Trnave a Michalovciach.”

Senec nastúpil do zápasu až po prestávke, čo tréner Andrej Štellár videl takto: „Prespali sme celý polčas, všade sme boli neskoro, domácim sme nechávali veľa priestoru na kombinácie. Hrali kolmo, vytvorili si šance a už v 1. polčase mohlo byť rozhodnuté. Aj keď sme desiati bránili, súper mal dosť priestoru, chýbalo nám sebavedomie, najmä mladým. Po prestávke so zmenami sme to chceli zvrátiť, zlepšili sme pohyb, no naša finálna fáza je slabučká. Domáci hrozili po brejkoch. Pozitívne je, že sme domácich dostali pod tlak, len škoda, že sme z neho nič nevyťažili. Máme problémy dostúpiť súpera, zobrať mu loptu a niečo vyťažiť. Neviem, čim to je, ale v 1. polčase sa naši báli hrať. Útok mal slabú podporu stredových hráčov, hrali ustráchane. Domáci boli dôraznejší v osobných súbojoch i finálnej fáze, dostávali sa do rýchlych prechodov a boli nebezpeční.”