Súpera nedorazili a napokon sa dorazili sami

Nestačilo to. Ľ. Sabol (vľavo) síce na Spiši skóroval, ale i tak Prešov prehral. (Autor: jope)
Sportnet|12. nov 2013 o 00:00

Každá séria má svoj koniec a prešovskí hokejisti vedeli, že donekonečna nebudú v I. lige iba vyhrávať.

Po piatich úspešných výsledkoch prišla však na ľade Spišskej Novej Vsi prehra z kategórie zahanbujúcich. Pritom úvodná tretina nenasvedčovala, že by sa hostia mali obávať narušenia svojej bilancie, lenže precenili trojgólový náskok a hlavne samých seba. Urazili šťastenu a potom sa už len do konca zápasu prizerali, ako ich súper valcuje. Nenašli v sebe dosť energie a schopností niežeby na to, aby domácich zastavili, ale ich ani nepribrzdili.

PREŠOV. To, čo zdobilo zverencov trénera Branislava Kohutiara v predošlých úspešných vystúpeniach, sa tentoraz rozsypalo na márne kúsky.

V prvom dejstve išlo všetko až príliš hladko a hráči HC 07 strieľali góly zo všetkého, na čo siahli. Využili dve presilovky a raz sa presadili aj pri vlastnom oslabení.

„Všetko nám išlo od ruky až nad očakávanie, hoci ja som nebol spokojný s predvedenou hrou a prístupom, nasadením. To nám v porovnaní s predošlými duelmi chýbalo. Neboli sme nejako extra kvalitnejší než hostitelia. Moja predtucha sa potvrdila, hladký náskok nám skôr uškodil než pomohol v ďalšom priebehu merania síl a nechali sme sa učičíkať,“ podotkol B. Kohutiar.

Cez prestávku upozorňoval zverencov, že nie je nič horšie ako takto bez problémov viesť trojgólovým rozdielom, lebo do konca je ďaleko a všeličo sa môže prihodiť. Tak sa i stalo.

V druhej i tretej tretine hrali hostia laxne, profesorsky, ako keby sa im nič nemohlo stať. Dopustili sa obrovského množstva chýb a to ich pripravilo nielen o náskok, ale inkasovali celkom poltucet gólov.

„Boli okamihy, keď sme rivala mohli doraziť. Za stavu 3:0 sme trafili žŕdku a pri vedení 3:1 zase zahodili stopercentnú šancu.“

Za nerozhodného stavu mali hostia vylúčeného hráča, zase nastrelili žŕdku, vzápätí prišiel zbytočný faul a dvojnásobné oslabenie sa skončilo zásahom domácich. „Bol to rozhodujúci zlom v zápase.“

Od 36. minúty to išlo nadobro s Prešovčanmi dolu kopcom. Do konca druhej časti dostali tri lacné góly a potom v záverečnom dejstve do 52. minúty ďalšie tri, na ktoré dokázali len raz odpovedať tesne pred koncom .

„V poslednej časti nás súper vyškolil vo všetkých herných činnostiach.“

Nesmú sa už nechať učičíkať

Kohutiar sa nazdáva, že to bol najslabší výkon v tejto sezóne. Neberie to nejako dramaticky, lebo vie, že v dlhodobých zápoleniach sa prihodí všeličo. Len sa treba z toho poučiť.

Možno je aj dobre, že kolektív dostal takúto facku, aby nelietal v oblakoch a nenamýšľal si, že už všetko dokáže. Sklamanie treba hodiť za hlavu už aj preto, že dnes o 17.30 čaká Prešovčanov náročné derby s Bardejovom (namiesto stredy sa hrá v utorok kvôli priamemu televíznemu prenosu).

„O chybách sme si pohovorili vnútri partie. Jedno je isté, také slabé defenzívne počínanie sa už nesmie vyskytnúť. Okrem toho nám chýbalo srdiečko, k entuziazmu sa musíme vrátiť v ďalších vystúpeniach,“ pripomenul kouč HC 07.

Očakáva, že proti lídrovi bude na strane hostiteľov oveľa viac dravosti a taktickej vyspelosti.

„Na Spiši sme v defenzívnych činnostiach neustále kiksovali a práve preto sme dostali poltucet gólov, čo sa nám od zápasu v Bardejove neprihodilo. Preto dnes to musí byť proti vedúcemu tímu celkom iné. Musíme ísť na maximum a prichodí nám vrátiť sa k poctivému hokeju,“ pripomenul kormidelník Prešova.