Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Séria chýb vyprovokovala bláznivú prestrelku

Doslova bláznivý priebeh malo uplynulé stretnutie najvyššej futsalovej súťaže v Žiline, kde sa predstavili FK Slovanet Prešov.

Dušan Michalčík. Manažér futsalistov Prešova analyzoval chyby vedúce k divokému výsledku.Dušan Michalčík. Manažér futsalistov Prešova analyzoval chyby vedúce k divokému výsledku. (Zdroj: kušo)

Východniari uhrali remízu 7:7, čo je naozaj zriedkavý výsledok, pričom navyše do prestávky prehrávali 3:6. Taká úroda gólov za polčas nebýva veru zvykom. Prispeli k tomu viaceré okolnosti, ale hlavne množstvo individuálnych a taktických zaváhaní. Tie viedli k streleckej hitparáde. Zaujímavé je, že na nedostatky v defenzíve sa sťažoval aj domáci tréner Dušan Dobšovič, ktorý bol sklamaný z toho, že jeho zverenci stratili viackrát sľubný náskok vinou hrubých chýb.

PREŠOV. Pravdu mal aj v tom, že pre diváka to bol možno atraktívny priebeh s množstvom zásahov, ale podľa neho odborníci museli len zalomiť rukami.

Hostia túto partiu veľmi zle rozohrali. Počas celého zápasu stále preto prehrávali (0:3, 1:4, 2:5, 3:6, 5:7). Aj pričinením dvoch vlastných zásahov hostiteľov (to sa tiež málokedy vidí) však nakoniec uhrali aspoň zmierlivý výsledok.

„Boli to naše vypracované akcie, keď lopta smerovala pred bránku a tam si ju Žilinčania stečovali do vlastnej svätyne,“ komentoval tieto momenty manažér FK Slovanet Dušan Michalčík.

Zlom v stretnutí prišiel na konci úvodného polčasu, keď po prísnom verdikte rozhodcov Krempašský dostal červenú kartu. Hostia sa v oslabení ubránili a vzápätí po skončení presilovky rivala skórovali.

Prečo bola do prestávky taká kanonáda domácich? „My sme hrali, kým hostitelia vyčkávali na svojej polovici a vyrážali do rýchlych kontier. Urobili sme zopár chýb, nechali sme sa prečísliť, a tak nám súper dával góly. Z piatich striel boli štyri góly.“

Po zmene strán sa FK Slovanet predsa vzchopil, dotiahol sa na 5:6 a nedal sa zlomiť ani siedmym zásahom Žiliny. Posledné slovo patrilo Šarišanom a dvoma úspešnými strelami stanovili konečný rezultát.

V piatok príde národiak

Katastrofálne bránenie sa podstatne zlepšilo po zmene strán, a to naštartovalo Prešovčanov k stíhacej jazde.

„Rovnako sme skvalitnili aj hru smerom dopredu, hoci stále súper vyčkával na naše akcie a spoliehal sa na brejkové kontry.“ Šarišania zvýšili dôraz, presing a donútili domácich k tomu, aby neraz len bezhlavo odkopávali loptu.

„Trošku nás brzdili aj rozhodcovia, podľa nás zjavne Žiline pomáhali a tlačili ju k plnému zisku. Po množstve nedostatkov, ktoré sa vyskytli v prvom polčase, však môžeme byť vďační aj za zisk bodu,“ dodal D. Michalčík s tým, že tím rivala sa oproti minulej sezóne, keď sa motal na konci a spadol do baráže, rapídne obmenil. Na jeho súpisku pribudli viacerí noví hráči, čo spôsobuje väčšiu vyzretosť.

V nastávajúcom meraní síl tento piatok o 19.30 h v hale na Baštovej ulici Prešovčania privítajú v šlágri kola suveréna pelotónu - Slov-Matic FOFO Bratislava. Bude to súboj ôsmeho (Prešovčania majú o zápas menej) s prvým.

Na východe príde k slovu vlastne reprezentácia Slovenska a stojí za zmienku, že naposledy proti Čekanu kanonier Haľko (historicky najlepší strelec národiaku) sa predviedol husárskym kúskom, keď za 51 sekúnd štyrikrát skóroval.

Výsledok 6. kola: ŠK Makroteam Žilina – FK Slovanet Prešov 7:7 (6:3). Góly hostí: Sedlák a Mihok po 2, R. Beliš, Krištofík, Červený (obaja vlastný). ČK: Krempašský (Prešov).