Giraltovce zase dostali trojku

Zlyhanie. Giraltovčania (v popredí Verčimák) síce po prestávke do súpera búšili, ale i tak znovu doma prehrali. (Autor: ra)
Sportnet|13. nov 2013 o 00:00

MFK Slovan je na tom v tabuľke dobre, bilanciu kazia prehry v domácom prostredí.

Zdá sa, že účastníci najvyššej regionálnej futbalovej súťaže čakajú netrpezlivo na záver tohtoročnej edície. V amatérskych zápoleniach je to bežný jav a je naozaj zložité odohrať nielen riadny program jesene, ale ešte k tomu i predohrávané kolá z jarnej fázy. Vedia o tom svoje aj v Giraltovciach. Hoci kolektív MFK Slovan je na tom v tabuľke naozaj dobre, vcelku solídnu bilanciu kazia prehry v domácom prostredí, ktoré sa vyskytli hlavne v ostatnom čase. Najprv hostitelia zlyhali proti Sabinovu a aby toho nebolo dosť, aj uplynulé vystúpenie s Vysokými Tatrami dopadlo rovnako.

GIRALTOVCE. Domáci zakaždým dostali zhodne až tri góly. A aby spackaných stretnutí nebolo dosť, treba pripomenúť, že zverenci trénera Patrika Partilu inkasovali tri zásahy na vlastnom ihrisku aj v meraní síl s michalovským béčkom.

Je ale obdivuhodné, že predtým sa zakaždým dokázali po týchto sklamaniach doma spamätať a vzápätí vonku bodovať, čo ich vynieslo naozaj v pelotóne vysoko.

Napriek tomu lodivod je dosť rozčarovaný z tejto štatistiky a z toho, že naposledy jeho tím dominoval v domácom prostredí proti Spišskej Novej Vsi v 10. kole koncom septembra.

„Žiaľ, sme mužstvo paradoxov,“ súhlasil s predostretým názorom P. Partila a pokračoval: „Je neskutočné, aké chyby dokážeme urobiť a na lavičke sa to prežíva ešte dvojnásobne horšie. Neviem, či je to neskúsenosťou alebo nedostatkom šťastia,“ povzdychol si.

Všetko nasvedčuje tomu, že pokiaľ príde súper do Giraltoviec s dobrou defenzívou a rozumne si počína v brejkových situáciách, vie domácim poriadne podkúriť.

„Neviem, čo mám k tomu povedať, keď hostia sa dostanú štyri razy pred našu bránu a dajú nám tri góly. Nechápem, čo sa deje, zrejme majú chlapci toho plné zuby.“

Po prestávke akoby iný tím

Na margo vystúpení proti Sabinovu i Tatrancom kouč pripomenul, že išlo o identické stretnutia. Akurát s tým rozdielom, že kým v prvom prípade sa to „mlelo“ po zmene strán, naposledy zase do prestávky.

„Znížili sme na 1:2, potom sme ešte navyše poslali loptu do žrde, ale prakticky z protiútoku hostia zvýšili svoj náskok a bolo po zápase.“

Počas pauzy v šatni tréner zverencom poriadne vyčistil žalúdky a do druhého polčasu nastúpilo akoby iné mužstvo. V. Tatry sa dostali pred svätyňu MFK Slovan len sporadicky.

Giraltovce triafali žrde aj brvno, gólman hostí čaroval a zlikvidoval minimálne tri stopercentné možnosti. Nešlo o herné zakopnutie porazeného mužstva, ale o taktické nedostatky a fatálne omyly.

„Najprv sme stratili loptu pri rozohrávke v strede poľa. Nasledoval priamy kop rivala a exekútor to trafil naozaj excelentne. Aj my sme mu zatlieskali. Pri druhom góle zase zakiksoval Vojta a pohroma bola na svete.“ Do prestávky boli domáci úplne zničení, nevypracovali si v ofenzíve takmer nič. „

Boli sme ustráchaní, bez iskry. V druhej časti sme si počínali celkom inak. Nedokážem si to vysvetliť.“ Na margo zakolísaní P. Partila pripomenul, že jeho tímu sa lepšie hrá, pokiaľ konkurent prejaví záujem o otvorený spôsob boja. Preto vonku je to celkom iné, a tak to bolo i v predošlom vzájomnom zápase v Tatrách (Giraltovce tam poškuľovali po remíze) .

„Naši mladí ešte nemajú skúsenosti na to, aby vedeli čeliť defenzíve. V každom prípade sa nevieme dočkať konca zápolení, lebo všetko sa deje už len zotrvačnosťou a problémy sú aj v tréningovej dochádzke.“