Prešov má na Maribor osemgólový náskok

(Autor: SITA/Viktor Zamborský)
TASR|23. nov 2013 o 19:29

V prvom zápase 3. kola Pohára EHF vyhrali hádzanári Tatrana Prešov nad Mariborom 34:26 a majú dobrú pozíciu do odvety.

V prvom zápase 3. kola Pohára EHF vyhrali hádzanári Tatrana Prešov nad slovinským Mariborom 34:26 a majú dobrú pozíciu do odvety.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v sobotu v prvom zápase 3. kola Pohára EHF nad slovinským RK Branik Maribor o osem gólov 34:26. Zverenci trénera Petra Hatalčíka odohrajú odvetu o týždeň 1. decembra v Maribore.

Polčas o päť

O úvodný gól stretnutia sa postaral hosťujúci Poklar, ale "zeleno-bieli" odpovedali presnými zásahmi Rábeka a Antla. Za stavu 3:3 sa domácim podarila štvorgólová šnúra, na jej konci prekonal brankára hostí Pejovič a upravil na 7:3.

V 15. minúte už svietil na ukazovateli skóre stav 11:5, no Tatran nekoncentrovanou hrou o neho prišiel v priebehu šiestich minút a Poklar znížil na 11:12 z pohľadu hostí.

Vzápätí však prišli presné zásahy z rúk Urbana, Hrstku a Radčenka a Prešovčania si do polčasu vypracovali päťgólové vedenie - 19:14.

Sľubný náskok

Hneď v úvode druhého dejstva prišli chvíle domáceho Pejoviča, ktorý od stavu 20:15 zaznamenal tri góly v rade a v 36. minúte upravil už na 23:15.

Ten istý hráč pridal o tri minúty neskôr ďalší presný zásah a Tatran si naďalej udržiaval sľubný osemgólový náskok (25:17).

V ďalšom priebehu skórovali dva razy hostia, pretože domáci nedokázali takmer deväť minút prekonať hosťujúceho brankára.

Podarilo sa to až v 48. minúte Antlovi, ktorý upravil na 26:19. Krištopans v 52. minúte znova zvýšil na rozdiel ôsmich gólov (29:21). Minútu pred koncom už bolo dokonca 34:24.

Prešovčania napokon zvíťazili 34:26 a vytvorili si sľubný náskok pred budúcotýždňovou odvetou na ihrisku súpera.

((a))

Hlasy po zápase

Peter Hatalčík, tréner Tatrana Prešov: "Polčas máme za sebou. V prílišnom úsilí získať čo najvyšší náskok sa hráčom nedarilo v zakončení. Musím skonštatovať, že výsledok hovorí v prospech nás. Verím, že na odvetu sa pripravíme rovnako dobre."

Marko Šibila, tréner RK Branik Maribor: "Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu. Ťažko sa nám hralo na postavenú obranu Tatrana. Jeho prednosti sú predovšetkým v skúsenostiach a je to vážny konkurent na postup. Neukázali sme ešte všetko, bitka sa nekončí a o týždeň hráme doma odvetu."

Tatran Prešov - RK Branik Maribor 34:26 (19:14)

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Rábek 3, Hruščák, Hrstka 1, Krok 1, Krištopans 7, Radčenko 2, Tumidalský 1, Urban 5/2, Číp, Guzy, Pejovič 6, Krzysztofik 1, Antl 6/2, Paleš.

Najviac gólov Maribor: Razgor 9/4, Zarabec 6, Sok 5,

7 m: 3/3 - 5/4, vylúčení: 1:7. Rozhodcovia: Kolevski, Krkačev (obaja Maced.). 3 345 divákov.