Vedeniu mesta ale prekáža pomalosť prác.
LIPANY. V Lipanoch začali so zemnými prácami na stavbe akvaparku. Ako budú práce pokračovať, je zatiaľ otázne. Vedeniu mesta prekáža pomalé tempo prác.
Základný kameň poklepali ešte pred dvomi rokmi, odvtedy padlo už niekoľko termínov, kedy mali byť bazény hotové.
Podľa posledných informácií by mala byť letná časť akvaparku hotová do konca júna.
„Momentálne má investor v rukách územné rozhodnutie, no ešte sa mu nepodarilo vybaviť stavebné povolenie na letnú časť. Komunikujeme s pozemkovým fondom, aj my, aj investor,“ informoval Eduard Vokál (SDKÚ), primátor Lipian.
Mesto má v prenájme pozemky s geotermálnym vrtom s teplou vodou, ktorú budú privádzať k budúcemu kúpalisku.
Momentálne sa pracuje v časti, kde má mať budúci akvapark kanalizáciu. „Nie sme však spokojní s rýchlosťou prác, mohli byť rýchlejšie. Infraštruktúra by mohla byť tohto roku hotová,“ uviedol primátor.
Bude mimoriadne zastupiteľstvo
Na 5. decembra zvolal primátor k otázkam akvaparku mimoriadne zastupiteľstvo. Celý akvapark má byť hotový do roku 2016.
S investorom sa nám do uzávierky nepodarilo spojiť.
Vizualizácia. Takto by mal vyzerať park o dva roky.
Foto: archív
Autor: čor
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári