V polčase je lídrom Bardejov pred Senicou

Bardejovčania prví. Sú lídrom prvej hokejovej ligy.
Bardejovčania prví. Sú lídrom prvej hokejovej ligy. (Autor: Karol Lenárt)
Sportnet|26. nov 2013 o 00:00

Druhá najvyššia súťaž hokejistov 1. liga má za sebou polovicu základnej časti.

BARDEJOV. Druhá najvyššia súťaž hokejistov 1. liga má za sebou polovicu základnej časti, posledné 44. kolo bude 9. februára.

Bemaco HC 46 Bardejov – po dvoch výhrach vonku v Liptovskom Mikuláši a na prechodnom ľade Slovenska 18 v Trnave – je na druhom mieste v tabuľke o bod za Duklou Senica.

V druhej polovici sa opäť každý s každým stretne dvakrát. Dohru bude mať šláger 22. kola Senica – Trnava, keď za stavu 3:1 v 58. min. rozhodcovia ukončili stretnutie pre nespôsobilý ľad pred takmer 1500 divákmi.

Hornošarišanom sa v oboch dueloch vonku nevydarili prvé tretiny. V Liptove v tej druhej zaskočili domácich päťgólovou nádielkou, no mládežníci v Trnave, ktorí sa pripravujú na majstrovstvá sveta, sa len tak ľahko nepoddali, až v koncovke ich gólmi zlomili Hopkovič a Matis.

Cesta na zápas bola vyčerpávajúca, tréner Bemaca Ján Vodila po zápase netajil, že im mladíci boli viac ako vyrovnaným súperom: „Dve tretiny sme ťahali za kratší koniec, ale pred koncom tej druhej sa nám podarilo vyrovnať na 2:2. Mladí dobre korčuľovali, napadali nás a nepúšťali do nijakých gólových príležitostí. V závere bolo už vidno ich kondičný deficit, my sme začali hrať svoju typickú hru smerom dopredu a dali sme ďalšie dva góly. Myslím, že to bol zápas dobrej kvality, sme radi, že sme ho zvládli. Bol pre nás aj poučný v tom, že žiadny zápas nemá dopredu víťaza.”

Robin Blažíček z dôvodu choroby chýba v bráne HC 46 už druhý týždeň, pripravený je odchovanec, 21–ročný Ľuboš Krochta.

Fakty

Liptovský Mikuláš – Bardejov 2:7 (2:1, 0:5, 0:1). Góly: 2. Slovák 0:1, 15. Bartík 1:1, 16. Nitrianský 2:1, 22. Gmitter 2:2, 23. Česelka 2:3, 26. Ščurko 2:4, 31. Hričina 2:5, 36. a 52. Belušár 2:7. Vylúčenia: 3/2. Presilovky: 1/0. Rozhodovali: Stano – Vido, Mráz pred 710 divákmi.

Ďalšie výsledky: Prievidza – Topoľčany 5:4, Sp. Nová Ves – SR 18 8:3, Trnava – Michalovce 1:0, Prešov – Senica 2:3 pp, Detva – Pov. Bystrica 10:2.

Slovensko 18 – Bardejov 2:4 (1:0, 1:2, 0:2).Góly: 1. Milý 1:0, 23. Hričina 1:1, 34. Paločko 2:1, 39. Vaško 2:2, 47. Hopkovič 2:3, 54. Matis 2:4. Vylúčenia: 3/2. Presilovky: 0:2. Rozhodovali: Stano – Navratek, Synek pred 200 divákmi. Bardejov: Andreanin – Belušár, Gmitter. Krčula, Matis, Takáč – Hopko, Hričina, Ščurko, Vaško, Kramár – Dancsák, Hajnik, Polaček, Slovák, Valentín – Česelka, Chovan, Gvajdoš, Slimák, Šimčák.

Ďalšie výsledky: Topoľčany – Prešov 1:2, Michalovce – Lip. Mikuláš 10:4, Sp. Nová Ves – Detva 3:2 pp, Pov. Bystrica – Prievidza 1:6, Senica – Trnava 3:1, nedohrali.

Súťaž FAIR-PLAY: Bardejov v 22 zápasoch dostal od rozhodcov 244 trestných minút, čo je najmenej v 1. lige a vedie tabuľku slušnosti. Vylúčení na 2 minúty bolo 87, po dvaja na 5 a 10 minút a dvaja do konca zápasu.

Z programu 23. kola v stredu 27. 11. o 17.30 h: Bardejov – Detva. V piatok 29. 11. hrá Bardejov v Prievidzi.