Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Basketbalisti nezvládli posledné minúty

Basketbalisti Investor Kings Bardejov, kategória starší žiaci, odštartovali boje v celoslovenskej lige.

Starší žiaci odštartovali prehrami. Vľavo tréner Vranovský, vpravo tréner Kobulnický.Starší žiaci odštartovali prehrami. Vľavo tréner Vranovský, vpravo tréner Kobulnický.

BARDEJOV. Premiéru si odbili chlapci v sobotu na palubovke v Banskej Bystrici, druhý zápas v nedeľu v Žiari nad Hronom. Na tieto zápasy cestovali bez zranenej opory D. Čepigu, avšak s odhodlaním priviesť si domov čo najlepšie výsledky.

Úvodný zápas v Bystrici začali králi excelentne. Domácich takmer k ničomu nepustili a zvyšovali si skóre. Prvú štvrtinu vyhrali vysoko 28:12. V druhej si vybudovali náskok už dvadsať bodov. Tretiu desaťminútovku vyhrali domáci o osem bodov. V poslednej časti hry hostia prestali hrať, domáci otočili a zápas vyhrali o sedem bodov.

„Chlapci začali hrať bez rešpektu, úvod nám vyšiel výborne. Po prvom polčase to vyzeralo, že hneď v prvom stretnutí si pripíšeme víťazstvo. Žiaľ, dobre rozbehnutý zápas sme nedoviedli do víťazného konca. Hráči ľahko a zbytočne strácali lopty a dovolili súperovi vrátiť sa do zápasu. Domácim sme výhru darovali,“ ohodnotil prvé vystúpenie Bardejova na M-SR tréner M. Kobulnický.

Už o niekoľko hodín sa predstavili Kings v Žiari nad Hronom. Prvá štvrtina bola vyrovnaná a hostia ju vyhrali o tri body. Druhá časť hry už patrila domácim, ktorí si vypracovali polčasové vedenie o jedenásť bodov. Avšak Bardejovčania sa nevzdali a v druhom polčase sa dokázali vrátiť späť do zápasu. Záver stretnutia opäť nezvládli, posledné minúty patrili domácemu Žiaru, ktorý porazil hostí o osemnásť bodov.

Tréner M. Kobulnický: „V druhej štvrtine sme nedokázali ubrániť domáceho Kadášiho, ktorý nastrieľal v celom zápase 39 bodov. Aj keď sme v tretej štvrtine vývoj zdramatizovali, v štvrtej nám úzkostlivo pískajúci rozhodcovia vylúčili hráčov a naša lavička už nedokázala udržať krok s domácimi.“

V treťom kole cestujú Kings do Bratislavy a v 4. kole sa predstavia v Leviciach. Muži Kings privítajú v nedeľu 1. 12. celok Esprit Košice. Zápas začína o 15.00 hod.