Ján Zápotoka mal na kopačke hetrik

Sportnet|2. dec 2013 o 00:00

Bardejov pripravil na záverečné stretnutie jesennej časti s Šamorínom (3:0) uzimené prostredie, no celkom solídny trávnik.

Bardejov pripravil na záverečné stretnutie jesennej časti s Šamorínom (3:0) uzimené prostredie, no celkom solídny trávnik, na ktorom sa strelecky blysol Ján Zápotoka. V priebehu troch minút dvomi gólmi potvrdil svoje kvality a nebol ďaleko aj k tretiemu presnému zakončeniu.

BARDEJOV. Tréner Šarišanov Rastislav Kica bol po stretnutí spokojný, veď tri góly tak často fanúšikovia nevideli.

„Víťazstvo je zaslúžené nielen po hernej, ale aj po bojovnej stránke. Chýbal nám D. De Azevedo, ktorý odcestoval domov na dovolenku, ten bol celú jeseň v ofenzíve takým pilierom. Na ťažkom teréne niekedy kombinácia viazla. Taktický zámer bol, aby sme ťahali po čiarach, do šancí sme sa dostávali a mohli sme dať aj viac gólov.“

V kádri je pohoda

O stredovej formácii si Kica myslí, že zahrala štandard, tak ako celé mužstvo: „V strede sa presadili bratia Zápotokovci, no aj J. Dzúrik po zranení. Strelecky sa zápas vydaril Janovi Zápotokovi. No nielen stred, ale aj obrana sa držala, treba vyzdvihnúť výkony Palšu, Bereckého, stála na pevných nohách. Aj vďaka tomu sa súper do vyložených šancí nedostával. Pred zimnou prestávkou je v kádri pohoda, tešíme sa na prípravu. Ďakujem chlapcom za celú jesennú časť a myslím si, že v kabíne vládne spokojnosť.“

Šamorínsky tréner Peter Špacír netajil, že ich v zimnej príprave čaká dosť roboty: „Náš výkon nebol až taký zlý, ako to odzrkadľuje výsledok. Len škoda, že po individuálnych chybách stále dostávame góly, nepoučili sme sa z predchádzajúcich zápasov. Nedostupovali sme hráčov, Bardejovčanov nemôžeme brániť na štyri metre, malo by to byť telo na telo. Vedeli sme, že majú rýchlych krajných hráčov, nepodarilo sa ich eliminovať. Aj tretí gól po penalte takto vzišiel po fatálnej chybe Fulmeka, keď podrazil hráča, ktorý opúšťal šestnástku. S jesennou časťou nie sme spokojní, budeme v zime na tom pracovať, aby sa to zmenilo. Chýbajú nám skúsení harcovníci, potrebovali by sme získať dvoch, troch skúsených hráčov, aby sme kostru mužstva mohli obaliť mladými.“

Moment prekvapenia

K zaujímavej situácii došlo v 67. minúte, hráč hostí v teplákoch kontaktoval loptu v ihrisku.

Tá sa kotúľala popri autovej čiare vpravo od bránky Šamorína. Za ňou sa rozcvičovali náhradníci Šamorína a jeden z nich v snahe vrátiť loptu do hry volil prihrávku, s čím neboli spokojní rozhodcovia.

Hlavný Sedlár po konzultácii za tento priestupok proti pravidlám potrestal Lazara Cvejiča zo Šamorína žltou kartou. No o päť minút si už Cvejič zahral, po striedaní sa zapojil do hry už v drese.