Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Jeden gól na výhru opäť nestačil

V tomto ročníku sa v úvodných dvoch vzájomných stretnutiach prvoligovým hokejistom Prešova proti Liptovskému Mikulášu darilo.

Boris Krempaský. V Liptove mu trestné strieľanie nevyšlo.Boris Krempaský. V Liptove mu trestné strieľanie nevyšlo. (Zdroj: ra)

V tomto ročníku sa v úvodných dvoch vzájomných stretnutiach prvoligovým hokejistom Prešova proti Liptovskému Mikulášu darilo. V otváracom stretnutí sezóny na ľade súpera vyhrali, rovnako tak v odvete doma, lenže do tretice už takí šťastní neboli. Tím HC 07 naposledy neobstál u tohto súpera a podľahol mu 1:3. Teda rovnakým výsledkom ako predtým doma proti Trnave. Dva zhodné rezultáty tlačia do popredia otázku: Ide o náhodu?

PREŠOV. Za zmienku stojí hlavne to, že v oboch dueloch Šarišania dali len po jednom góle, a to je veru v hokeji málo.

Inak sa tieto ostatné súboje na seba príliš nepodobali, ale predsa sa našla jedna podobnosť.

Kým v domácom prostredí Šarišanom nevyšla záverečná dvadsaťminútovka, v ktorej stratili jednogólové vedenie, uplynulý piatok spackali zase úvodné dejstvo.

Po desiatich minútach prehrávali dvojgólovým rozdielom a domáci v druhej časti náskok dokonca zvýšili. Hoci hostia vzápätí strelili kontaktný zásah, predsa sa už do konca zápasu skóre nemenilo.

„Začali sme nekoncentrovane, čo sa nám nevyplatilo. V ďalšom priebehu to už bolo iné, no obrat sme už nedocielili,“ povzdychol si tréner Prešovčanov Branislav Kohutiar.

Mrzelo ho tiež to, že sa vyskytli situácie, keď sa hostia mohli uchytiť, ale nezužitkovali ich vo svoj prospech.

Narážal na nepremenené trestné strieľanie na konci prvého dejstva, keď Krempaského vychytal domáci brankár.

Rovnako v druhej časti duelu mali hostia viac presiloviek, ale okrem nastrelenej žŕdky veľa z toho nevyťažili.

„Druhý zápas iba s jedným gólom nie je dobrým vysvedčením a pri takejto potencii sa ťažko môže pomýšľať na lepší výsledok.“

Neoprašovať zlé spomienky

To, že hráči HC 07 premrhajú jednu časť merania síl a potom chytajú zajaca za chvost, je už pomaly nežiaducim „folklórom“.

Pokiaľ dianie už na začiatku východniari nechytia pevne za pačesy, ťažko sa dostávajú späť do tempa.

„Aj teraz sme urobili i individuálne chyby a hoci potom boli možnosti, zase nám zlyhala koncovka.“

Okrem toho pri vylúčeniach inkasujú v oslabení. „Pri našich presilovkách nám zase chýba pokoj, dôraz a preto nedávame góly.“

Prešovčania vedia, že balansujú na hrane účasti vo vyraďovačke (práve L. Mikuláš je ich momentálne najväčším rivalom v boji o 8. pozíciu) a hoci do konca základnej časti je ešte ďaleko, predsa pri podobnom počínaní sa ľahko môže stať, že medzi najlepšou osmičkou nebudú figurovať.

Hlavne v prvej štvrtine dlhodobej časti tiež Prešovčanov neraz trápilo zakončenie, teraz akoby nechtiac oprašujú tieto nepríjemné zážitky.

„Verím, že sa nevraciame k horšiemu. Dúfam, že to bolo iba chvíľkové zaváhanie a nejde o dlhšie trvajúci jav.“

Najbližšie túto stredu o 17. hod. na vlastnom ľade so slovenskou osemnástkou sa pokúsia hostitelia strelecky utrhnúť, hoci mladíci nemajú čo stratiť, hrajú bez zábran a o to sú nepríjemnejší.

„Musíme od začiatku udávať tón a zabezpečiť si taký náskok, aby sme sa nemuseli obávať o výsledok,“ dodal B. Kohutiar.