Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Futsalisti Prešova potvrdili výhru až v závere

Tretí raz po sebe sa predstavili extraligoví futsalisti FK Slovanet Prešov na vlastnej palubovke.

Ján Adam. Tiež prispel gólom k výhre nad Nitrou.Ján Adam. Tiež prispel gólom k výhre nad Nitrou. (Zdroj: kušo)

Tretí raz po sebe sa predstavili extraligoví futsalisti FK Slovanet Prešov na vlastnej palubovke a zase, podobne ako proti Leviciam v dohrávke 3. kola, si nechali najlepšie na záver stretnutia. Odpor Nitry definitívne zlomili vo finiši, hoci podľa priebehu nemuseli vôbec atakovať nejakú drámu. Zverenci trénera Richarda Baču sa v tabuľke posunuli, lenže teraz ich čaká vystúpenie vonku. Tento piatok sa predstavia v Bratislave na pôde FTVŠ UK.

PREŠOV. Proti súperovi spod Zobora, ktorý bol ich tabuľkovým susedom, začali však východniari laxne.

Logicky inkasovali úvodný gól, ale neotriaslo to nimi, lebo po niekoľkých možnostiach sa konečne presadil R. Beliš a vyrovnal.

Do prestávky Prešovčania zaznamenali ešte dva zásahy a zdalo sa, že majú naštartované k hladkému priebehu.

Lenže súper po chybe Šarišanov znížil a udržal si tak nádej. Po zmene strán Nitrania začali lepšie a tím FK Slovanet sa nevedel dostať ku kombinácii, z ktorej by rezultovali presné zakončenia.

Stále to bolo na vážkach, ale pár minút pred koncom Mihol premenil desaťmetrový kop. Prehrávajúci celok sa ale nevzdal, znížil zase na rozdiel gólu, no bodku za meraním síl dal Adam a uzemnil tak remízové myšlienky hostí.

Napriek plnému bodovému zisku to ale nebol fajnový výkon víťaza, ktorý sa musel zaobísť bez niektorých hráčov (Eliáš, Biľ i reprezentanti v juniorskej kategórii a navyše P. Beliš síce sedel na lavičke, ale pre zranenie nezasiahol do hry) a v podvedomí nebral silu Nitry tak vážne ako v prípade Levičanov. Našťastie sa mu to výsledkovo nevypomstilo.

Nemohol sa chytiť

Z hráčov, ktorí po skončení programu vo veľkom futbale postupne zasahujú do diania, sa predstavil iba Ján Adam, ktorý háji farby piatoligového jesenného víťaza v skupine Sever – Pušoviec.

Toto bol jeho druhý futsalový zápas v ročníku. Na rozdiel od minulej sezóny, keď bol aktívny na zelenom trávniku i palubovke, teraz musel korigovať svoje plány.

„Zmenila sa situácia, nedá sa robiť oboje naraz a poriadne. Rovnako tak treba brať do úvahy i riziko zranenia. Takže bolo nutné urobiť kompromis, najprv bol na prvom mieste futbal, teraz, keď je už prestávka, zase futsal.“

K tomuto rozhodnutiu dospel po dohode s majiteľom klubu. „Pravdaže, futsal mi chýbal a tešil som sa na návrat.“

J. Adam priznal, že ešte si len zvyká na iné finesy, odskok lopty, rozmery ihriska a hľadá svoju pôvodnú fazónu. S pribúdajúcimi stretnutiami by mal ale chytiť primeranú formu.

Na margo ostatného víťazstva podotkol. „Vydreli sme to.“

Autor piateho zásahu po nacvičenom signáli s Mihokom (tejto dvojici to vyšlo aj proti Leviciam) pripomenul, že už pred stretnutím vnímal nevysvetliteľnú nervozitu v kolektíve.

„Možno sme cítili tlak z toho, že treba vyhrať, aby sme sa v tabuľke vyšvihli vyššie. Nemohol som sa chytiť ani prvou, ani druhou prihrávkou, potom sa to viezlo celý duel. Mohli sme to však rozhodnúť skôr, hoci pre diváka to bolo takto azda atraktívnejšie.“

Výsledok 8. kola: FK Slovanet Prešov – Nitra 5:3 (3:2). Góly domácich: Prusák, Adam, Vrbovský, Mihok, R. Beliš, 350 divákov.