Michal Kivader: Znovu sme to zbabrali na celej čiare

Michal Kivader. Podľa neho nečakaná prehra Prešova je zaslúžená.
Michal Kivader. Podľa neho nečakaná prehra Prešova je zaslúžená. (Autor: ra)
Sportnet|6. dec 2013 o 00:00

Šestnásť zápasov po sebe prehrala osemnástka v I. hokejovej lige. Pred stredajším vystúpením v Šariši to chcela zlomiť.

Šestnásť zápasov po sebe prehrala slovenská osemnástka v I. hokejovej lige (naposledy mladíci vyhrali v 9. kole 9. októbra v P. Bystrici 3:0). Pred stredajším vystúpením v Šariši to chcela zlomiť, no Prešovčania po neúspechoch s Trnavou doma a vonku v Liptovskom Mikuláši potrebovali tiež zabrať.

PREŠOV. Dva predošlé vzájomné zápasy sa skončili zhodným tesným víťazstvom HC 07 (3:2) a dalo sa predpokladať, že aj do tretice to bude tuhý boj o plný bodový zásah.

Mladíci totiž napriek nepriaznivej bilancii neponúkajú radosť súperom len tak pre modré oči.

Nekorčuľovali, súper im zase unikol

Tentoraz sa ale všetko skončilo proti prognózam a domáci nechtiac nadviazali na sklamania z minulých kôl.

Zase podobne ako uplynulý piatok v Liptove prešustrovali úvodnú tretinu, keď umožnili súperovi získať dvojgólový náskok.

„Znovu sme to zbabrali na celej čiare. Nehýbali sme sa, len sme sledovali, ako mladíci na nás vyleteli, napádali nás a korčuľovali,“ zamieril kritiku do vlastných radov útočník Michal Kivader, ktorý dostal aj trest DKZ tesne pred koncom, lebo vypenil smerom k rozhodcovi.

„Nejako čudne pískal, tak vo mne vzbĺkli emócie, lebo už sa to zbieralo dlhší čas,“ zobral s nadhľadom svoj nešportový úlet.

K priebehu zápasu dodal, že v druhej tretine sa východniari už prebrali a v tretej manko zmazali, ale i tak to nestačilo.

„Nezaslúžili sme si za takýto výkon vyhrať. Od zápasu s Bardejovom sa stále len hľadáme a musíme si už konečne pomenovať, v čom robíme hlavné chyby a ako sa ich zbaviť.“

Hrozilo ešte väčšie fiasko

Zverenci trénera Branislava Kohutiara mohli utŕžiť aj väčšie fiasko, ale prehru v riadnom hracom čase odvrátil Halás svojím druhým zásahom sedem sekúnd pred záverečným klaksónom a poslal zápas do predĺženia.

V ňom sa nerozhodlo o víťazovi, a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých mali viac šťastia hráči SR 18, keď z domáceho tria nebol ani jeden hráč úspešný, kým talentovaný Juraj Milý v tíme súpera sa nemýlil a zariadil tak nečakaný výsledok.

Inak, ide o odchovanca práve prešovského hokeja a syna bývalého výborného brankára Mareka Milého.

„Mladý Milý bol najlepším hráčom nášho premožiteľa,“ vystrúhal pochvalu smerom ku „katovi“ HC 07 M. Kivader.

Víťaz pritom nepredviedol extra hokej, len sa držal svojej taktiky, od ktorej neupustil. Na málo živých Prešovčanov stačil poctivý výkon zbavený pohodlnosti a obložený úsilím, vôľou, hernou disciplínou. Aj napriek sklamaniu v ostatnom období si Prešovčania stále držia pozíciu zaručujúcu vyraďovačku.

Lenže to je slabá útecha a sami to dobre vedia.

„Zajtra nás čaká vystúpenie v Detve, a to veru nebude žiadna malina na jeden hlt. Lenže už konečne musíme zabrať, veď ide o naše meno aj peniaze. Ako si ich môžeme pýtať od vedenia, keď hráme tak, ako hráme?“ položil si rečnícku otázku Michal Kivader.

Domov»Sportnet na východe»Michal Kivader: Znovu sme to zbabrali na celej čiare