Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

M. Sopko: Derby bude mať určite správny náboj

Svidník ukončil štvorzápasový trip na palubovkách súperov víťazstvom v Komárne. V sobotu vyzve v súboji o prvé miesto Prešov.

Svidník ukončil štvorzápasový trip na palubovkách súperov víťazstvom v Komárne. V sobotu vyzvú zverenci P. Kalného v súboji o prvé miesto Prešov.

SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník sa v posledných štyroch vystúpeniach predstavili na pôde súperov.

Najhladšie víťazstvo si na konto pripísali v poslednom meraní síl v Komárne. Zverenci trénera Petra Kalného držali zápas od úvodu pod kontrolou, i keď domáci v prvom sete hrýzli, postupne vietor v ich plachtách slabol.

Svidníčania mali navrch vo všetkých herných činnostiach aj vďaka tomu, že v priebehu celého duelu si dokázali udržať konštantnú koncentráciu. Odmenou im bol priebeh tretieho setu, v ktorom Spartaku dovolili uhrať iba dvanásť lôpt.

„Po dlhšom čase sme podali kvalitný výkon, výsledkom čoho bolo, že sme domácim nedali šancu, aby sa mohli chytiť. Od začiatku sme ich zatlačili a nepustili k hre, ktorá im je vlastná. Komárno je doma silné, ale našou hrou sme mu nedovolili roztiahnuť krídla. Hoci sme v doterajšom priebehu prehrali iba jeden zápas, hrali sme ako na hojdačke, a to nás stálo stratu niekoľkých bodov. Keďže sme považovaní za favorita súťaže, ostatní proti nám nemajú čo stratiť a pokiaľ nám ušiel začiatok, súperi sa rozohrali k dobrým výkonom. Som rád, že v Komárne sme si cestu za víťazstvom neskomplikovali, pričom verím, že v tomto trende budeme pokračovať aj najbližšie proti Prešovu,“ naznačil očakávania volejbalovej verejnosti smerom k šlágru najbližšieho víkendového kola smečiar Slávie Svidník Martin Sopko.

Derby o lídra

V prvom vzájomnom stretnutí v tejto sezóne zvíťazili Prešovčania doma 3:1 (18, -19, 18, 24) a v sobotu pricestujú pod Duklu ako extraligový líder.

Hlad Svidníka po víťazstve zvyšuje nielen príležitosť vymeniť si pozície v tabuľke, ale aj fakt, že Slávia sa pred vlastnými fanúšikmi predstaví po mesiaci, čo predpokladá vynikajúcu atmosféru.

Prestíž zvyšuje tiež fakt, že v obidvoch tímoch sú viacerí hráči so športovou minulosťou spojenou s dresom súpera.

Napr. M. Sopko získal v roku 2005 s Prešovom unikátnu zbierku titulov, keď sa stal majstrom Slovenska s kadetmi, juniormi a mužmi, s ktorými ako bonus získal Slovenský pohár.

„Niet pochýb o tom, že zápas s Prešovom bude mať správny náboj. Každý z nás chce byť po víkende prvý, navyše my im športovo máme čo vracať, lebo v prvom zápase sme hrali zle. Navzájom sa poznáme veľmi dobre, z tohto hľadiska nič špeciálne nevyšpekulujeme. Všetko teda bude závisieť od momentálnej dispozície na palubovke. Ak chceme uspieť, budeme ich musieť zatlačiť servisom a potom bude cesta k víťazstvu ľahšia. Verím však, že v sobotu vyhráme a výkonom potešíme aj našich fanúšikov,“ uviedol M. Sopko.