„Dvadsiatka“ sa držala, zápas s majstrom však neustála

Lukáš Urban. S ôsmimi gólmi bol najlepším strelcom „dvadsiatky“.
Lukáš Urban. S ôsmimi gólmi bol najlepším strelcom „dvadsiatky“. (Autor: elev)
Sportnet|18. dec 2013 o 00:00

Tatran handball arena bola dejiskom prvého extraligového derby hráčov historicky najúspešnejšieho slovenského hádzanárskeho klubu.

TATRAN handball arena bola dejiskom prvého extraligového derby hráčov historicky najúspešnejšieho slovenského hádzanárskeho klubu. Deväťnásobný majster Tatran Prešov bol podľa zápisu o stretnutí dohrávaného ôsmeho extraligového kola hosťom výberu SR 20, teda juniorom prešovského Tatrana.

PREŠOV. Obidva tieto tímy majú v tejto sezóne za sebou skutočne pestrú paletu súťažných zápasov.

Majstrovský Tatran Prešov v extralige, Slovenskom pohári, SEHA GSS lige, kvalifikácii Ligy majstrov, Pohári EHF.

Prešovskí mladíci pod hlavičkou slovenskej „dvadsiatky“ hrávajú premiérovo extraligu seniorov, popri tom ale aj ligu starších dorastencov.

Lepšie hrali po prestávke

V tomto kalendárnom roku, pred následnou súťažnou pauzou, sa však šnúra zápasov chýli k vyvrcholeniu. SR 20 skončí tohtoročné účinkovanie v piatok 20. decembra v THA zápasom so Slovanom Modra. Na druhý deň, v sobotu 21. decembra nastúpi v THA proti Modre Tatran Prešov.

„Pred derby s Tatranom mali naši chlapci piatkový domáci extraligový zápas s Hlohovcom i nedeľné stretnutie v Bratislave s ŠKP. Preto sme s kolegom Marekom Gernátom očakávali, že kondičná výdrž bude v dueli s Tatranom naším veľkým otáznikom,“ povedal po zápase SR 20 – Tatran Prešov s výsledkom 30: 51, jeden z dvojice trénerov slovenskej „dvadsiatky“ Stanislav Kolpak.

„Napriek tomu, hoci naši mladíci vysoko prehrali, klobúk dolu pred ich statočným výkonom. Paradoxné pritom je, že lepšie hrali v druhom polčase. V prvom pôsobili dosť zakríknuto. Po prestávke hru ale zrýchlili, lepšie zakončovali ako v prvej časti. Že títo chlapci herne napredujú, svedčí napríklad i predošlý domáci zápas s Hlohovcom. S vicemajstrom sme hrali skoro rovnocennú partiu do 54. minúty, kedy prehrávali len o jediný gól (26:27). Tým, že toto mužstvo získava na skúsenostiach, dokáže, v porovnaní so začiatkom sezóny, zvládať dobre čoraz dlhšie herné úseky. Pravda, s Tatranom na žiadne divy už nemali. Ako som ale naznačil, v druhom polčase herne celkom príjemne prekvapili.“

Návraty i zápasové absencie

O nepotešiteľnom zdravotnom stave v kádri majstrovského Tatrana Prešov sme v ostatnom čase pravidelne na stránkach našich novín informovali.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka ani proti SR 20 nehrali v optimálnom zložení. Do zostavy sa ale vrátili Dajnis Kristopans i Damian Krzysztofik a po dlhom čase si zase zahral aj Michal Urban.

„Títo mladíci sa snažili a napokon podali celkom sympatický výkon. Predsa len, so šiestimi, siedmimi základnými hráčmi nám stíhať nemohli,“ tvrdil P. Hatalčík.

„Čo sa týka nášho mužstva, osobne ma prekvapil pivot Krzysztofik, ktorý mi nečakane oznámil, že už môže hrať, že rameno mu už bolesti nespôsobuje. Tak som ho do zostavy zaradil. Rovnako aj Miša Urbana, ktorému som dal príležitosť po dlho trvajúcej maródke okúsiť zápasovú atmosféru priamo na ihrisku. Uzdravil sa aj Kristopans, no na strane druhej mi oznámil Pejovič, že naňho 'lezie' nejaká nemoc.“ Na listine maródov Tatranu ostávajú Petro, Rábek i T. Urban. Petro určite, zrejme ani Rábek s T. Urbanom na posledný tohtoročný zápas, najbližšiu sobotu, proti Modre doma nenastúpia.“

Domov»Sportnet na východe»„Dvadsiatka“ sa držala, zápas s majstrom však neustála