Prešovskí hokejisti zdolali Topoľčany futbalovým výsledkom

Rýchlym tempom odštartovali v tomto roku účastníci v I. hokejovej lige, v krátkom slede tímy odohrali dve kolá.

Filip Podsedlý. Dal jeden zo svojich dôležitých gólov v sezóne.(Zdroj: elev)

PREŠOV. Prešovčania vykročili ľavou nohou a na ľade v Senici najprv prehrali.

Domáci reparát však zvládli po tesnej výhre nad Topoľčanmi futbalovým výsledkom 1:0. Autorom jediného zásahu HC 07 bol Filip Podsedlý v záverečnej tretine. Aj v predošlých vzájomných zápasoch východniari tohto rivala tesne zdolali (doma 5:4 sn a vonku 2:1) a napínavé to bolo i do tretice.

I napriek tomu zverenci trénera Branislava Kohutiara v tabuľke klesli o jeden stupienok, keďže ich predbehol L. Mikuláš, ktorý dosiahol dva razy prekvapivé výhry.

Vystrelil, vyšlo mu to

I tak si Šarišania udržiavajú pozíciu zaručujúcu im účasť vo vyraďovačke.

„Kormidelník nám povedal, že máme pred sebou najťažšie obdobie a v januári sa rozhodne, ako na tom budeme. Preto je dôležité získavať cenné body,“ podotkol autor víťazného zásahu.

V predošlých vystúpeniach s týmto rivalom neúčinkoval, ale vedel od spoluhráčov, že „žochári“ sú nepríjemným súperom, ktorý má dobre organizovanú defenzívu a navyše sa posilnil o niekoľkých hráčov. Hoci hostitelia mali hernú prevahu a aj strelecká aktivita bola na ich strane, dlho bol stav nerozhodný.

„Nedarilo sa nám v koncovke, no okrem niekoľkominútového výpadku sme zápas mali jasne pod kontrolou. Mohli sme vyhrať aj presvedčivejšie, no hlavná vec, že to vyšlo a nezaváhali sme.“

Na začiatku 56. minúty tento útočník intuitívne vycítil, že by mal vypáliť na bránku spoza protihráča. Predtým mal tiež niekoľko sľubnejších pokusov, ale nepadlo mu to tam. Tentoraz to síce nebola najvydarenejšia strela, ale okabátila brankára. Ten išiel dolu, ale Podsedlý mu puk poslal nad lapačku hore.

„V ostatnom čase som si povedal, že to musím častejšie skúšať a vyplatilo sa. A či to bol môj najdôležitejší gól v sezóne? Myslím si, že proti Bardejovu bol ešte významnejší, ale aj tento mal svoju cenu.“

Posledná šanca

Prešovčania v tomto stretnutí chceli odčiniť horší výkon zo Senice, kde nepretrhli nepriaznivú bilanciu so Záhorákmi v tomto ročníku. Aj tretí raz s nimi ťahali za kratší koniec. Domáci boli na koni, jasne prestrieľali našich.

„Tam nám to nešlo kombinačne ani inak. V prvej tretine sme dostali gól do šatne a hoci sme potom vyrovnali, predsa zlepenými zásahmi súper otočil výsledok.“

Menším ospravedlnením mohlo byť azda to, že hostia nedohrali v kompletnej zostave. Už pred zápasom bolo známe, že nenastúpi zranený bek Malina. Počas duelu zašívali Tkáča a objavil sa i ďalší maród Horvát. Dnes v Trnave by už mal byť kolektív HC 07 kompletnejší.

„Pokiaľ chceme ísť v tabuľke vyššie, musíme sa snažiť všade, aj u silných,“ podotkol F. Podsedlý.

Trnavčania v tomto roku síce dva razy vyhrali, ale ani raz v riadnom hracom čase. Prešov ju ešte v ročníku nedostal na kolená, teraz má na to poslednú možnosť v základnej časti, ktorá už ukrajuje zo svojej záverečnej štvrtiny.

„Pokiaľ budeme disciplinovaní a koncentrovaní, tak nie sme bez šance. Len musíme nájsť recept na skvelého brankára Hálu,“ naznačil útočník Prešova.