Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Prešovčania zlyhali v presilovkách

Do polovice záverečnej tretiny to s prvoligovými hokejistami Prešova proti Liptovskému Mikulášu nevyzeralo dobre.

Viliam Knap. Gólovo sa proti Liptákom presadil.(Zdroj: elev)

Do polovice záverečnej tretiny to s prvoligovými hokejistami Prešova v ostatnom meraní síl proti Liptovskému Mikulášu nevyzeralo dobre. Prehrávali a hŕstka divákov sa nestačila čudovať, že po prekvapivom úspechu na ľade v Trnave HC 07 sa mužstvo v koncovke tak trápi. Napokon však domáci vyrovnali a doviedli duel do predĺženia. V ňom nepadlo rozhodnutie a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V tejto lotérii boli šťastnejší hostia, ktorí si tak pripísali dva body a hostitelia sa museli uspokojiť s jedným.

PREŠOV. Namiesto toho, aby sa Šarišania od svojho rivala bodovo vzdialili, umožnili mu dotiahnuť sa naňho a dokonca sa nechali preskočiť o skóre.

Pre Viliama Knapa malou náplasťou na celkové sklamanie bolo, že v 51. minúte sa strelecky presadil a vyrovnal na 2:2.

Dosiahol tak piaty zásah v sezóne vo farbách HC 07. Zaujímavé je, že s brankárom Liptákov Hollým sa pozná už dlhšie, keďže boli spolu aj v mládežníckych reprezentáciách.

„Ďuro je kvalitný gólman, ktorý nemá výraznejšie slabiny. Keď som sa chystal na tento strelecký pokus, ktorý mi vyšiel, tak som to skúsil vypáliť nad jeho lapačku do horného rohu a našťastie to tam padlo,“ poznamenal tento borec Prešova.

Proti tomuto súperovi hral predtým v dlhodobej časti iba raz a vedel, že pri vyrovnanosti celkov bude dôležité ustrážiť si defenzívu a presadiť sa v streľbe.

Lenže práve tá neposlúchala východniarov a preto sa im vidina zisku troch bodov rozplynula. „Mrzelo nás, že sme nepotvrdili víťazstvo z Trnavy a nechali sme sa zaskočiť vlastnými zaváhaniami.“

Domácim nevychádzali hlavne presilové hry, dokonca si neporadili ani s dvojnásobnou početnou výhodou.

„Škoda, že sme sa vtedy nepresadili a navyše sme nezužitkovali ani vylúčenie hosťujúceho hráča v predĺžení.“

Pravda, mohlo to dopadnúť i opačne, lebo i na domácej bránke zvonila horná žŕdka.

Ortéza ho obmedzuje

Samostatné nájazdy sú lotéria a Prešovčanom nevyšli, ani jeden borec sa nepresadil. Vilo Knap by si aj na ne trúfol, lenže v čase, keď tréner Branislav Kohutiar delegoval exekútorov, bol v šatni a „majstroval“ s hokejkou.

„Škoda, lebo keď som sa vrátil, už boli určení tí, ktorí išli na nájazdy,“ prezradil útočník Prešova. T

ento ročník má dosť smoliarsky. Pred časom sa podrobil operácii ruky, kde mu lekári dali škrutku a stále nosí ortézu.

„To ma dosť limituje, ruka nie je taká ohybná, cítim menšie bolesti a aj to ovplyvňuje narábanie s hokejkou.“

Prednedávnom bol zase chorý a z druhej formácie, kde predtým figuroval s Prokopom a Podsedlým, sa prepadol do štvrtej.

„Takže mi nezostáva nič iné, len sa dostať znovu do hernej pohody a bojovať o častejší pobyt na ľade,“ pripomenul V. Knap.

Možno aj gól proti Liptákom mu uľahčí cestu za lepšími vyhliadkami, hoci by bol iste radšej, keby jeho tím vyhral i bez jeho presného zakončenia.

V nesmierne vyrovnanej súťaži si treba zvykať na prekvapenia i na to, že potvrdiť víťaznú rolu viackrát po sebe bude s blížiacim sa záverom dlhodobej fázy čoraz ťažšie.

Nová štvrť na Terase sa rozrastá, doprava však vyriešená nie je

Ďalšia prístupová cesta je nevyhnutná, lebo pribúda obyvateľov aj áut.

Zostanú stĺpy uprostred chodníka?

Výstavba dopravného napojenia, zdá sa, ešte zamotá hlavu mestu aj pri výmene trakčných stĺpov, lemujúcich Triedu SNP.

Rozhovor

Milan Majerský: Prešov je krásny, ale v Levoči je moje srdce

Prešovský župan sa sťahovať z Levoče nechce.

Vydávali kňazom falošné doklady, skončili v base

Levočania Martin Hritz a Fridrich Fritz sa snažili pomôcť.

František Dénes zdolával štíty aj v požehnanom veku

Jeho zásluhou máme napríklad chodník na Tatranskej magistrále.

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.