Partizán v príprave dáva góly

Sportnet|23. jan 2014 o 00:00

V druholigovom futbalom mužstve Partizána Bardejov nenechávajú nič na náhodu v príprave do odvety.

V druholigovom futbalom mužstve Partizána Bardejov, druhom v tabuľke po jesennej časti, nenechávajú nič na náhodu v príprave do odvety, ktorá začne 8. marca. Z jesenného kádra si to štyria hráči skúšajú v iných kluboch, no v dvoch prípravných zápasoch sa predstavili nové tváre.

BARDEJOV. Potešili najmä tým, že dávajú góly, aj keď proti mužstvám z nižších súťaží, no jedenásť gólový účet vie potešiť.

Prispel k tomu štyrmi gólmi 23–ročný Gevorg Badaljan, ten si posledné štyri sezóny zahral v Čechách za Most i Baník Ostrava a v uplynulej jeseni hral za neďaleký prvoligový poľský Nowy Sacz.

Odtiaľ je aj ďalší legionár, šikovný útočník 23–ročný Szymon Gruca. Ďalším hráčom na skúške je aj Róbert Jano z MFK Košice.

Šancu dostali aj odchovanci, v treťoligovej Bardejovskej Novej Vsi hosťoval Jakub Pavúk, Ladislav Stachura je na skúške z toho istého klubu, po dlhšej zdravotnej prestávke by posilou mohol byť aj Miroslav Lauko.

Zdá sa, že chýbať bude najlepší strelec Partizána s 10 gólmi Brazílčan Carlos De Azevedo, darí sa mu v Baníku Ostrava, kde hľadajú recept, ako sa zachrániť v extralige.

Do Tatrana Prešov sa vrátil Ján Dzurík a priestor si tam hľadá aj Stanislav Cuprišin. Z jesenného kádra sa ešte Ján Petráš vrátil do Trnavy.

Prípravné zápasy

Bardejov – Bardejovská Nová Ves 5:0. Góly: J. Pavúk 2, J. Zápotoka, Badaljan, Andrič.

Bardejov – Lokomotíva Košice 6:2 (4:1). Góly: Badaljan 3 (2 x z pok. kopu), Jano, Andrič, Palša – Jurko, Zeher.

Za Partizán hrali: 1. polčas: Čikoš-Pavličko – Kica, Staš, Palša, Andraščík, Grohoľ, Kuhajdík, Pisárik, J. Zápotoka, Gruca, Badaljan. 2. polčas: Molčan – Andraščík, Berecký, Lauko, Hanuščák, Guľa, Stachura, L. Zápotoka, Pyda, Andrič, Kolibab.

V sobotu 25. 1. hrá Partizán s poľským OKS Okocimski Brzesko.