Prešov zvládol pohárové semifinále s Topoľčanmi

Radoslav Antl prispel troma gólmi k víťazstvu Prešova.
Radoslav Antl prispel troma gólmi k víťazstvu Prešova. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|22. jan 2014 o 20:00

Prvé semifinále Slovenského pohára v hádzanej mužov sa skončilo očakávaným víťazstvom favorizovaného Prešova.

PREŠOV. Do odvety pôjde slovenský majster a obhajca trofeje s dvanásťgólovým náskokom. Štyridsať minút zápasu ale takémuto výraznému gólovému rozdielu nenasvedčoval.

Prešovskí hádzanári od začiatku roka, kedy začali prípravu na odvetnú časť sezóny mali káder značne rozhádzaný.

Viacerí hráči Tatrana sa rozišli do piatich reprezentácií svojich krajín, k tomu maródi. A tak príprava prebiehala s okypteným kádrom.

Proti Topoľčanom nastúpili Prešovčania s výnimkou dlhodobejšie zranených pivotov Petra a Kryzstofika v podstate v kompletnom zložení.

Nedostatočná rozohranosť väčšiny hráčov sa však na výkone mužstva prejavila. Topoľčany sa držali celkom dobre, nad vodou ich držal hlavne v prvom polčase výborným výkonom brankár Meluš.

Hostia sa v 43. min. dotiahli na rozdiel jediného gólu (22:21), no potom Prešov nastúpil k rozhodujúcemu „trháku“ a v 55. min. viedol už o 10 gólov. V závere sa už jednoznačne prejavila kvalita kádra prešovského Tatrana.

Odveta v Topoľčanoch je na programe v stredu 29. januára.

Tréner Tatrana Prešov Peter Hatalčík: „Kým sme súpera nechali zdržiavať, spomaľovať, tak Topoľčany boli stále, čo do skóre, v hre. Aby sme hru zrýchlili a súpera donútili taktiež sa rýchlejšie zapájať do akcií, zmenili sme obranný systém. Postupne sme sa dostávali do našich zvyčajných koľají, prišli góly a nakoniec aj výrazný gólový rozdiel. Nazdávam sa, že pred odvetou v Topoľčanoch sme si vytvorili dobrý základ.“

Tatran Prešov – HK Topoľčany 40:28 (16:11)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa – Rábek 3, Mlakar 2, Hrstka 8/3, Mi. Urban, Krok 3, Kristopans 6, Sadovyi 2, Radčenko, Tumidalský, T. Urban 5, Číp 3, Guzy 1, Pejovič 4, Antl 3/3.

Najviac gólov za hostí: Masaryk 5, Klačanský 5/3, Ivanycia 4.

Pokutové hody 6/6 – 6/4, vylúčení 3:6, ČK: 60. Klačanský (Topoľčany). Rozhodovali: Baďura a Ondogrecuľa, divákov 665.