Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Bardejov dvakrát vyhral u súpera

Hokejisti Bardejova nastrieľali dvakrát súperom na ich ľade po šesť gólov.

BARDEJOV. Po Petrovi Lipinovi sa centrom prvého útoku Bemaco HC 46 Bardejov stal Jozef Mihalík.

Skúsený odchovanec Topoľčian sa uviedol ako vyspelý tvorca hry, dokáže sa presadiť strelecky a po jeho kombinančnej hre spoluhráči dávajú góly.

Od stretnutia 37. kola so Spišskou Novou Vsou v každom ďalšom boduje. Šarišania sa potrápili práve v Topoľčanoch, kde hetrikom sa zaskvel Marcel Baláž, autor víťazného gólu.

Derby v Michalovciach si zobrala pod réžiu druhá päťka a Filip Vaško bol autorom troch gólov, no opäť rozhodol Baláž, tentoraz v predĺžení.

Do skončenia základnej časti zostáva už len päť kôl. V nadstavbovej časti na tri víťazstvá prvá štvorka mužstiev začína doma, no súboj práve o štvrté výhodné postavenie bude ešte zaujímavý.

Predpokladaný líder Bardejov si môže začať vyberať najmenej z tej druhej štvorice, no kto bude ôsmy, to len ťažko tipovať.

Prialo im šťastie

Tréner HC 46 Ján Vodila bol spokojný aj so šťastnými koncovkami, no bolo dosť aj chýb.

„V oboch stretnutiach sme viedli 3:1, no takéto výsledky sa nepodarilo udržať. Urobili sme dosť chýb a to sa vypomstilo. V stredu to nebolo podľa mojich predstáv s hrou smerom dozadu, prepadávali sme aj v strednom pásme. Výborne zahrala prvá päťka, Baláž rozhodol. V Zemplíne domáci využili naše vylúčenia o jedného i dvoch hráčov. No hra mala spád, páčila sa divákom, videli veľa gólov. V predĺžení sme mali šťastie my a sme spokojní s dvomi bodmi.”

Štatistika

38. kolo: Topoľčany – Bardejov 5:6 (3:3, 1:0, 1:3). Góly: 2. Hudec 1:0, 3. Baláž 1:1, 6. Mihalík 1:2, 7. Hričina 1:3, 9. Raček 2:3, 17. Kolník 3:3, 31. Drahovský 4:3, 47. Mahalík 4:4, 49. Kolník 5:4, 58. Baláž 5:5, 60. Baláž 5:6. Vylúčenia 2/4, využitie 12/1. Strely 34/51, 550 divákov.

Domáci zaskočili nesústredených hráčov lídra tabuľky po dlhej ceste, ktorým trvalo viac ako pol hodinu, kým sa naštartovali. Po štvrtom góle v bráne Andreanina vystriedal Blažíček, lenže to nebol pravý dôvod nečakaného priebehu. Nezodpovedné bránenie skončilo až po zásahu trénera. Prvá päťka to zobrala na seba, prekorčuľovali domácich a najmä Baláž s Mihalíkom prispeli k upevneniu čela tabuľky.

39. kolo: Michalovce – Bardejov 5:6 pp (1:3, 3:2, 1:0 – 0:1). Góly: 6. Vaško 0:1, 10. Vaško 0:2, 15. Urban 1:2, 16. Šimčák 1:3, 27. Kubát 2:3, 33. Boltun 2:4, 36. Urban 3:4, 37. Šelifa 4:4, 40. Vaško 4:5, 46. Banovský 5:5, 62. Baláž 5:6. Rozhodovali: Korba - Hric, Kalina, 1200 divákov. Strely 34/25. Vylúčenia 5/7. Presilovky 3/1, oslabenia 0/1.

Hostia tentoraz zvládli úvodnú tretinu, Vaško dal prvý gól z presilovky, druhý pri oslabení. Domáci využili tri presilovky a doťahovali na 4:4 a 5:5. Kľúčová bola posledná minúta druhej tretiny, keď Vaško premenil trestné strieľanie a Blažíček podržal mužstvo. Domáci mali víťazstvo na hokejkách, no Baláž tentoraz rozhodol v 61. sek. predĺženia.

Bardejov: Blažíček – Krčula, Takáč, Baláž, Mihalík, Gmitter – Hopkovič, Kramár, Boltun, Hričina, Vaško – Polaček, Valentín, Šimčák, Dancsák, Hajnik – Ľ. Chovan, Slimák, Česelka, Balušár, Matis.

V stredu 29. 1. hrá Bardejov doma so Senicou a v piatok 31. 1. v Prešove.