Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Svidník čaká na výhru už štyri zápasy

Počas posledného víkendu stratil zápas v Prievidzi a doma podľahol Humennému.

SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník odohrali počas víkendu dve vystúpenia, ktoré športovou úrovňou divákov nesklamali.

No z pohľadu výsledkov platí, že zverenci trénera Petra Kalného nevyhrali už štyri súťažné stretnutia za sebou.

„Zdolaný“ nováčik

Bližšie k pretrhnutiu tejto nepriaznivej bilancie mali Svidníčania v súboji s VK Prievidza.

Na pôde nováčika napriek nervóznemu vstupu do zápasu sa v druhom sete rozbehli, v treťom otočili z 22:24 na 26:24 a v štvrtom viedli 19:14.

Nováčik sa však nevzdal, vyrovnal na 2:2 a do tajbrejku vstúpil pri podaní Pineruu uragánom 7:0, čím definitívne naklonil misky váh na svoju stranu.

„V prvom sete bolo na našom výkone cítiť dozvuky Slovenského pohára. Začali sme nervózne a domáci mali navrch. Potom sme držali priebeh v našich rukách. Diváci boli svedkami dobrého volejbalu, vyhrali sme druhý set, vďaka šťastnejšej koncovke aj tretí a vo štvrtom sme síce tiež hrali veľmi dobre, ale iba do stavu 19:15. Prievidzu sme následne naštartovali sériou bodov, kedy sme mali problém s prihrávkou pri plachtiacom podaní, čo nás vzápätí limitovalo v útoku. Na začiatku tajbrejku sa domáci neuveriteľne trafili do servisu a bolo rozhodnuté... O konečnom výsledku rozhodli naše dve nezvládnuté pasáže v závere štvrtého setu a na začiatku tajbrejku. Myslím si, že sme prehrali vyhratý zápas a namiesto troch bodov sme získali iba jeden,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Elektrizujúce derby

Nedeľňajšie derby sa s ŠK Chemes Humenné hralo v elektrizujúcej atmosfére. V prvom sete ponúkli hráči vyrovnaný priebeh do stavu 21:21.

Keď sa Humenčania pri podaní Sarneckeho prepracovali po dovtedy najkrajšej výmene v zápase k setbalu, úvodné dejstvo si už vziať nenechali.

Druhý set začali lámať hostia vo svoj prospech pri podaní Jakubova s M. Mizerákom, kedy získali 6-bodový náskok.

Chemes hral v tej chvíli v pohode a hoci Slávia po prestriedaní s príchodom Kuchárika a Hauera ožila, na obrat to nestačilo. Domáci stiahli náskok na dve lopty, ale posledné slovo mal nekompromisný

Javorčík. V úvode tretieho setu viedli Svidníčania 9:6, ale pri troch výmenách stiahli nohu z plynu a to sa proti súperovi kvalít Humenného nevypláca.

Víťaz Slovenského pohára natiahol skóre na 16:12 a i keď Svidník vyrovnal na 22:22, Javorčík dvoma bodmi, medzi ktoré sa Sarnecki vtlačil esom, rozhodol o zisku troch bodov pre lídra súťaže.

„Rozdiel medzi obidvoma súpermi bol v istote. Humenné urobilo menej chýb, pričom hosťom veľmi dobre útočil Sarnecki, hoci ani naši Sopko s Drobňákom nehrali zle. My sme ťahali za kratší koniec na servise, prihrávke a medzihre, kde sme vyrobili viac nedorozumení. Stres sa teda s nami ťahá, preto sme potrebovali väčší pokoj, ktorý sme však nemali,“ konštatoval P. Kalný.