Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Hokejisti Bardejova odčinili prekvapujúcu prehru

Výsledky úvodných dvoch kôl štvrťfinále play off prvej hokejovej ligy priniesli niekoľko prekvapujúcich výsledkov.

Bardejov vyrovnal sériu. Napravili si reputáciu po prvom zápase.(Zdroj: Karol Lenárt)

Výsledky úvodných dvoch kôl štvrťfinále play off prvej hokejovej ligy priniesli niekoľko prekvapujúcich výsledkov, no azda najneočakávanejším bola piatková prehra Bemaco HC 46 Bardejov s HK Spišská Nová Ves 1:2.

BARDEJOV. V druhom sobotňajšom stretnutí Šarišania poslali domov Spišskú s Valnetínskou nádielkou a zrovnali sériu.

Hrá sa na tri víťazstvá a najbližšie dva duely, ktoré môžu byť aj rozhodujúce, odohrajú na ľade súpera v utorok a stredu (18. a 19. 2.).

Rozhodnutie o postupujúcich do semifinále musí nastať v piatok 21. 2. na ľade mužstiev z prvej štvorky po základnej časti.

1. zápas: Bardejov – Spišská Nová Ves 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) Stav série: 0:1

Stretnutie sa domácim vôbec nevydarilo, a to aj pričinením dobrej hry hostí v strednom pásme, ktorí domácich len tak ľahko nepúšťali do svojej tretiny. Po nevyužitej presilovke o dvoch hráčov sa Bardejovčania nevedeli zbaviť nervozity, urobili viac chýb, boli vylučovaní. No dokázali využiť presilovku a dôraz pred bránkou využila prvá útočná formácia na strelenie gólu z hokejky Baláža. Rozhodnutie prišlo v záverečnej tretine, skúsený Škovira využil presilovku na vyrovnanie a pripravil aj puk na víťazný gól, keď brankára Blažíčka prekonal Koky. Hostia ešte dvakrát mierili do žŕdky a domáci v závere zápasu takticky nezvládli možnosť hrať bez brankára a ísť do predĺženia.

Góly: 34. Baláž – 47. Škovira, 52. Koky. Vylúčenia 8/8. Presilovky: 1:1. Rozhodovali Majling – Kalina, Bogdaň pred 1 620 divákmi.

Ďalšie výsledky: Senica – Liptovský Mikuláš 3:4 pp, Trnava – Prešov 6:4, Detva – Michalovce 2:1.

Tréner Bardejova Ján Vodila bol po zápase značne rozčarovaný z výkonu svojho tímu: „S jedným gólom doma dá sa vyhrať, ale dnes to nestačilo. Skúsení hráči nevyužili presilovku o dvoch, robili sme chyby, boli sme vylučovaní. Hostia hrali umne, brankár ich podržal.”

Pridal sa aj nespokojný kapitán mužstva Juraj Dancsák: „Ťaháme za sebou to, čo predvádzame posledný mesiac, trápili sme sa herne, teraz sa to ukázalo. Rozhodli chyby, využili sme len jednu. Neboli sme dôrazní pred bránou. Žiadneho súpera nemožno podceňovať, majú skúsených hráčov. Za to, čo sme dnes predvádzali, sa hanbím pozrieť divákom do očí.”

2. zápas: Bardejov – Spišská Nová Ves 9:2 (1:1, 1:0, 7:1) Stav série: 1:1.

Keď v 13. minúte dali domáci gól a po pol minúte hostia vyrovnali, každý čakal piatkový scenár. Lenže po pol hodine hry neúnavný Baláž dvomi gólmi nabudil svoj tím a Spišiaci to nezvládali. Pomer síl na korčuliach bol zjavný v prospech domácich, lenže hostia sa snažili o kontaktné napádanie a tak sa stalo, že rozhodca to zobral do svojej píšťalky. V tretej tretine sa už málokedy hralo 5 na 5, trestná lavica bola doslova horúca. Na ľade však koncertovali Šarišania a v priebehu záverečných deviatich minút dali päť gólov. Po šiestom Smika v bráne vystriedal Gavalier.

V tíme Bardejova došlo k niekoľkým rošádam vo formáciách, čo tréner Ján Vodila komentoval takto: „Súper do zápasu išiel s elánom a dobre bránil. Naša snaha a nasadenie boli väčšie ako v prvom zápase, viac sme sa tlačili do brány i priamočiaro a vyplatilo sa. Bol to rozkúskovaný zápas, no v našej réžii. Niečo sme zredukovali a pomenili a prospelo to. Zaberali všetky tri päťky, ktoré dohrávali zápas.”

Brankár Robin Blažíček je presvedčený, že rozhodnutie sa zrodí v utorok a stredu: „Dlho sme nehrali a do série sme vstúpili nervózne, zaspali sme a robili dosť chýb. Dnes sme boli aktívnejší a prejavilo sa to aj na skóre. Na Spiši no nebude ľahké, no určite tam ideme rozhodnúť o našom postupe.”

Góly: 13. Ma. Chovan, 32. Baláž, 48. Baláž, 51. Kramár, 52. Gmitter, 52. Slimák, 55. Krčula, 59. Ščurko, 60. Matis – 13. Gonda, 53. Ihnaťo. Vylúčenia 11:13. Presilovky 2:1. Rozhodovali: Korba – Riš, Vyšný pred 1 210 divákmi.

Ďalšie výsledky: Senica – Liptovský Mikuláš 2:5 ( na zápasy 0:2), Trnava – Prešov 4:1 (2:0), Detva – Michalovce 1:2 (1:1).

Bardejov: Blažíček – Krčula, Takáč, Baláž, Gmitter, Mihalík, Ščurko, Vaško, Hričina, Kramár, Hopkovič, Valentín, Slimák, Dancsák, Hajnik, Šimčák, Saliji, Matis, Boltun, Chovan, Gajdoš.