Prešovské volejbalistky zdolali lídra

Sportnet|20. feb 2014 o 00:00

V sobotňajšom dvojzápase I. ligy žien sa prešovské volejbalistky predstavili na palubovke lídra tabuľky MVK Poltár.

PREŠOV. Družstvo VK ELBA Prešov v prvom zápase síce prehralo 1:3, ale za výkon sa nemuseli dievčatá hanbiť. V druhom zápase už mladé hostky pevne držali tempo hry vo svojich rukách, súperkám dovolili uhrať len jeden set a vyhrali 3:1.

Ukázali profesionalizmus

Tréner Karol Lukáč: „V družstve Poltára figurujú hráčky extraligy, keďže tento tím je farmou UKF Nitra. V tomto prvom zápase sa rozhodovalo v treťom sete, kde nám súper v koncovke odskočil o 3 body, a tie sme už nedokázali dotiahnuť. Teší ma však odhodlanie, s akým nastúpilo do druhého zápasu. V prvom sete sme súpera zaskočili. V druhom dievčatá s veľkou dávkou profesionalizmu zvládli jeho priebeh a vyhrali 31:29. V treťom dejstve sme znova urobili viac chýb a set sme prehrali. Vo štvrtom sete sme znova dominovali a zápas dotiahli do víťazného konca 3:1. Za vynikajúci výkon chcem pochváliť Viktóriu Hnátovú. Rovnako tak Tatianu Štieberovú, ktorá po dlhšej pauze spôsobenej chorobou odviedla veľmi dobrý výkon a tiež iba 14-ročnú Ivanu Olejnikovú, ktorá na poste nahrávačky podala nadštandardný výkon.“