Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Vardar si v Prešove zobral požičané

Hádzanári zo Skopje vyhrali v Prešove o dva góly. Tatranu tak nevyšla pohárová generálka na Szeged.

Poltucet gólov strelil krídelník Tatrana Tomáš Urban.(Zdroj: sita)

PREŠOV. V štvrtom kole nadnárodnej SEHA ligy sa zrodilo prekvapenie. Slovenský majster sa postaral o senzačnú výhru na pôde macedónskeho šampióna, víťaza premiérového ročníka nadnárodnej ligy a pravidelného účastníka Ligy majstrov RK Vardar Skopje.

Žreb trinásteho kola priniesol odvetný súboj národných šampiónov. Tatran Prešov hodlal posilniť postupové ambície do Final Four nadnárodnej súťaže.

Vardar Skopje tam mieri tiež a pred priamym súbojom majstrov sa netajil, že do Prešova prišiel bodovať.

Stále v nekompletnom zložení

Macedónci si napokon v Prešove „doma požičané“ zobrali späť. Kvalitný zápas priniesol zvraty vo vývoji skóre, ale treba uznať, že hostia vyhrali tesne, no zaslúžene.

Mužstvo trénera Petra Hatalčíka znovu nehralo v kompletnom zložení. Pivot Petro je dlhodobým maródom. Antl, kapitán tímu a jedna z jeho opôr pre zdravotné problémy už necestoval na zápas nadnárodnej ligy do Cetinje, ani do francúzskeho Nantes na Pohár EHF.

Na zápas Tatrana s Vardarom síce prišiel, ale sledoval ho len v civile. Celkom fit však nie sú momentálne ani iní hráči slovenského mužstva.

Na strane druhej potešilo, že do zostavy sa vrátil uzdravený pivot Krzysztofik.

V sobotu Pohár EHF so Szegedom

Zápasový kolotoč hádzanárov Tatrana Prešov v prestížnych európskych súťažiach pokračuje už v sobotu.

Deväťnásobný slovenský majster privíta v Tatran handball arene lídra maďarskej ligy Pick Szeged.

Ďalší hádzanársky bonbónik otvoria v domovskom stánku prešovských hádzanárov o 18. hodine.

Tatran Prešov – Vardar Skopje 27:29 (13:15)

Od začiatku mali navrch hráči Vardaru. Tatran v prvom polčase iba doťahoval až štvorgólový náskok súpera. Dobre, hlavne v prvej časti, chytal Verkič. Strelecky dominoval v domácom tíme Kristopans, ktorému sekundovali T. Urban s Rábekom.

Stačilo to však iba na skorigovanie polčasového vedenia hostí. Po prestávke ale prešovskí hádzanári skóre otočili a za desať minút už viedli 18:16.

Dlho sa z vedenia netešili. Vardaru lepšie fungovala obrana. Prešovskej robil najviac starostí krídelník hostí Dibirov, autor desiatich gólov, ale aj výborná spolupráca trojice pivotov s údernými spojkami.

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa – Rábek 3, Mlakar, Hrstka 4, Mi. Urban, Krok, Kristopans 8, Sadovyi, Radčenko 1, Tumidalský 1, T. Urban 6/1. Číp 1, Guzy 1, Pejovič, Krzysztofik 2.

Najviac gólov za Vardar: Dibirov 10/1, Karačič 5. Pokutové hody: 3/1 – 6/2. Vylúčení: 2:2. Rozhodovali: Repkin a Guško (obaja Bielorusko). Divákov: 1 547.

Hlasy z domáceho tábora

Tomáš Urban, pravé krídlo Tatrana: „Vardar u nás iba potvrdil, že má naozaj vynikajúce mužstvo. Hostia hrali celý zápas koncentrovane a agresívne v obrane s dobrým prechodom do útokov. To všetko šesťdesiat minút vo vysokom tempe. Tým nám v podstate nedovolili rozvinúť to, čo sme zvyknutí hrať. Myslím si však, že tento zápas sme si prehrali pár dôležitými momentmi. Ak už sme sa cez tvrdú obranu súpera dostali, mnoho streleckých príležitostí sme zahodili. Veľa ale pochytali aj výborní brankári Vardaru.“

Peter Hatalčík, tréner Prešova: „Na tento zápas sa dá pozerať z rôznych uhlov. Najdôležitejší je ten, že sme hrali proti mimoriadne zdatnému súperovi. Dobre pripravenému po každej stránke. Nachystal sa na nás i takticky. Eliminoval naše silné stránky, hlavne krídla. Navyše, naše spojky majú dosť zdravotných problémov, nie sú v zvyčajnej forme. Tým pádom nebolo ani toľko gólov ako inokedy. Tesná prehra mrzí. Avšak taký luxus, s takým silným súperom, ako zahodiť tri náskoky zo šestky, si dovoliť nemôžeme.“