Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín
AKTUALIZOVANÉ 20:35

Prešov nestačil v Pohári EHF doma na Szeged

Hádzanári Tatrana Prešov utrpeli v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2013/2014 prvú domácu prehru.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

PREŠOV. Zverenci trénera Petra Hatalčíka nestačili v sobotňajšom zápase 3. kola C-skupiny na maďarský Pick Szeged a lídrovi tabuľky podľahli vo svojej Tatran handball aréne 29:31 (14:18).

Szegedčania si upevnili vedúce postavenie v "céčku" s plným počtom 6 bodov, Prešovčania majú na konte 2 body sú tretí.

Úradujúci slovenský šampión vstúpi do odvetnej časti skupinovej fázy v sobotu 15. marca od 18.30 h na pôde Szegedu.

Priebeh zápasu

Skóre duelu otvoril hosťujúci Ancsin, ale na začiatku 6. min bolo 3:1 pre domácich. Szegedčania o chvíľu neskôr predviedli štvorgólovú šnúru a z 2:4 otočili na 6:4 v 10. min.

Potom prišli tri prešovské góly (7:6). Skóre sa ďalej prelievalo ako na hojdačke, ale záver I. polčasu patril hráčom Picku. Z 12:11 v 23. min zvýšili v priebehu nasledujúcej päťminútovky na 17:12 a Šarišania stihli do prestávky už len mierne skorigovať (14:18).

Tatran vstúpil do druhého dejstva dvoma gólmi mladíka Kroka a v 37. min sa po Hrstkovom zásahu dotiahol na 20:21. Vyrovnania sa domáci dočkali v 39. min, keď bol z pokutového hodu úspešný T. Urban (22:22).

Maďarský vicemajster necelú štvrťhodinu pred koncom strelili tri góly za sebou a v 51. min vyhrával 30:26. V 53. min Krok znížil na 28:31, ale potom sa sedem a pol minúty strelci na oboch stranách nedokázali presadiť.

Až tesne pred koncom opäť Krok upravil na konečných 29:31.

Povedali po zápase

Peter Hatalčík, tréner Prešova: "Súperovi chcem pogratulovať k víťazstvu a zároveň aj mojím hráčom, ktorí sa vypli k heroickému výkonu. Nechceme to príliš medializovať, ale máme veľké zdravotné problémy týkajúce sa kľúčových hráčov. V zápase rozhodli maličkosti. Dotiahli sme sa na súpera, ktorý ukázal svoje kvality."

Juan Carlos Pastor (tréner Picku Szeged): "Družstvá predviedli rýchlu hádzanú. Po prvom polčase sme vyhrávali o štyri góly, ale potom Tatran zvýšil tempo. Na konci duelu sme dobre bránili, udržali si náskok a zaslúžene zvíťazili."

Tomáš Urban (krídelník Tatrana Prešov): "Pick má vynikajúce mužstvo. My sme s jeho hráčmi držali krok, ale nepremieňali sme vyložené šance. Škoda tohto zápasu, dvojgólová prehra nás veľmi mrzí."

Attila Vadkerti (krídelník Picku Szeged): "Chceme postúpiť zo skupiny, preto si víťazstvo v Prešove veľmi ceníme. Dnes mám narodeniny, takže som šťastný, že sme to dotiahli do víťazného konca. Ani v odvete na nás s Tatranom nečaká jednoduchý zápas."

Výsledok - skupinová fáza - C-skupina - 3. kolo:

Tatran Prešov (SR) - Pick Szeged (Maď.) 29:31 (14:18)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Rábek 1, Hrstka 3, Michal Urban, D. Krok 7, Krištopans 3, Sadovij 3, Radčenko, L. Urban, Tumidalský, T. Urban 5/3, Číp, Guzy, Pejovič 3, Krzysztofik 4

Najviac gólov za Szeged: Larholm 8/2, Balogh 7/1, Prce 5

Pok. hody: 3/3 - 6/3, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Baranowski a Lemanowicz (obaja Poľ.)

• Duel IFK Kristianstad (Švéd.) - HBC Nantes (Fr.) sa hrá v nedeľu 23. 2. od 16.30 h.