Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Kings opäť prehrali, potrebujú sa zlepšiť

Sedemnástym kolom pokračovala druhá basketbalová liga mužov. Bardejovčania privítali tím z čela tabuľky, Michalovce.

BARDEJOV. Domáci, ak chceli pomýšľať na umiestnenie v prvej štvorke, potrebovali zvíťaziť. Kings začali dobre, rýchlo sa ujali vedenia. Za stavu 8:2 sa k slovu dostali hostia a otočili na 10:15. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a vo vedení sa striedali oba celky. Druhá desaťminútovka bola vyrovnaná, ani jeden celok súperovi nedokázal odskočiť na vyšší rozdiel ako dva body. Polčas vyhral Bardejov 36:34. V druhom polčase bol stav vyrovnaný do 25. minúty. Na ukazovateli skóre svietil stav 44:46, keď hostia ľahko zaznamenali niekoľko košov. Po tretej štvrtine králi prehrávali už o osem bodov. V poslednej perióde Michalovčania rozumnou hrou domácim nedovolili ani len pomyslieť na úspech. Loptu mali viac pod kontrolou, darila sa im streľba. Bardejovčania sa dopúšťali ľahkých a zbytočných strát, tak v obrane, ako aj v útoku. 1. BK D už zápas doviedol do víťazného konca, domáci zaknihovali tretiu prehru v rade.

Do zápasu nezasiahol kapitán S. Jendrichovský. V ostatnom kole v Levoči si privodil zranenie a tento zápas sledoval iba z lavičky. Mal tak dôkladný prehľad o dianí na ihrisku. „Prvý polčas som bol s našou hrou spokojný. Nechcem sa vyhovárať, ale máme úzky káder, podľa mňa je deväť hráčov na takýto zápas málo. Michalovce sú líder súťaže, hrali extraligu a prvú ligu. Taktika bola jasná, hrať rozumne a na vysokých hráčov. Myslím si, že v prvom dejstve sa nám to darilo,“ takto videl prvý polčas kapitán Kings. V druhom dejstve sa Bardejovčania zlomili a súper to využil. „Druhý polčas priniesol dva momenty. Prvým bolo veľa stratených lôpt a druhým nedoskočené lopty pod oboma košmi,“ informoval Jendrichovský. Bardejov sa najbližšie predstaví opäť doma, v sobotu 8. 3. privíta Dastet Krompachy. Jendrichovský vidí víkendový zápas takto: „Dastet Krompachy majú podobné družstvo ako Michalovce, majú skúsených hráčov. Všetko bude záležať od toho, v akej zostave nastúpime. Neviem, či sme tohto roku odohrali nejaký zápas v plnej zostave. Na sobotu sa budeme pripravovať svedomite.“

Investor Kings Bardejov – 1. BK D Michalovce 61:68 (36:34)

Zostava a body Bardejova: Hríb 12, Závodný 11, Labik 10, Čegiň 9, Zakopčan 9, Štefančin 5, Kobulnický 3, Smelý 2, Lindeman.