Svidník ziskom piatich bodov splnil domácu misiu

Sportnet|4. mar 2014 o 00:00

Víťazstvá nad Myjavou a Prievidzou posunuli volejbalistov Svidníka na 2. miesto.

Víťazstvá nad Myjavou a Prievidzou posunuli Svidník na 2. miesto. Historicky najlepšie umiestnenie majú hráči Slávie pred play–off vo vlastných rukách.

SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník sa v priebehu víkendu predstavili pred vlastnými fanúšikmi hneď dvakrát.

V prípade víťazstva v obidvoch stretnutiach mohli urobiť dôležitý krok k tomu, aby do play–off vstupovali z druhej pozície, o ktorú súperia s Myjavou a práve Spartak VKP bol ich prvým súperom.

Proti Myjave hviezdil Bucki

Z pohľadu výsledku bol v ich vzájomnom súboji najťažšie čitateľný úvodný set, v ktorom sa obidvaja pozorne strážili.

Domáci urobili rozhodujúci krok až v závere, kedy od stavu 21:21 uhrali štyri lopty za sebou. Druhý set patril od prvého technického time–outu Myjave.

Jej hráči si vypracovali trojbodový náskok (11:8) a ten si ustrážili. V treťom dejstve sa zdalo, že sa karta obráti.

Domáci viedli 15:12, či 22:20, ale súpera zlomiť nedokázali a v koncovke ťahali za kratší koniec. Podobný priebeh mal aj štvrtý set len s tým rozdielom, že Slávia si výhodu dvoch bodov v pluse už vziať nenechala a keďže v posledných dvoch výmenách ju ešte znásobila, o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk.

V ňom vďaka trom bodom Buckeho viedol Svidník 4:1. I keď Myjava znížila na 4:3, rozbehnutí domáci sa zastaviť nedali. Postupne zvyšovali svoje vedenie a bez drámy dotiahli stretnutie do úspešného konca.

Za zmienku stojí výkon univerzála Svidníka Jakuba Buckeho, ktorý si na konto pripísal 25 bodov, z toho 16 v útoku, 6 na bloku a pridal aj 3 esá.

„Prvé štyri sety boli absolútne vyrovnané a až v tajbrejku sa nám podarilo odskočiť od Myjavy na viac bodov. Štatisticky súper lepšie prihrával, no za rozhodujúci považujem náš výkon na bloku a menší počet chýb v útoku. Tento zápas sme si vybojovali a klobúk dole pred morálnou silou chlapcov, lebo sme neboli ďaleko od toho, aby sme prehrali 1:3, ale nakoniec dokázali priebeh otočiť v náš prospech,“ hodnotil víťazstvo 3:2 (21, -21, -23, 21, 8) tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Po prehre v prvom sete prišla očakávaná jazda Svidníka

Nedeľňajší duel s Prievidzou mal úplne iný priebeh. Hostia vstúpili do stretnutia ako uragán, keď vďaka trom esám Hrušíka viedli 7:2 a postupne natiahli skóre na 22:12.

Celkovo v prvom sete uhrali priamo z podania 8 bodov a Svidníčanom nedali najmenšiu šancu reagovať.

Toto tempo však Prievidza neudržala, pretože v ďalších dvoch dejstvách mal pre zmenu jasne navrch Svidník.

V každom zo spomínaných setov si dokázal vypracovať komfortný náskok a hoci Prievidza nechcela zložiť zbrane, obraz hry sa nezmenil ani v štvrtom sete.

Po víťazstve 3:1 (-17, 16, 11, 18) poskočila Slávia v tabuľke na 2. miesto.

„Do stretnutia sme vstúpili veľmi zle. Vyprodukovali sme viacero chýb s tým, že pokiaľ dostaneme osem es, nemôžeme vyhrať. Priebeh prvého setu bol teda z našej strany rozdrobený, viackrát sme striedali, ale nehovoril by som o podcenení. Skôr platí, že súper sa trafil do všetkého, na čo siahol. Postupne sme sa však skoncentrovali, priebeh obrátili a potom sme už mali zápas jasne v našich rukách,“ komentoval P. Kalný.