Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Tatran čaká domáca jarná premiéra s Pohroním

Účastníci druhej najvyššej futbalovej súťaže majú za sebou jarnú ouvertúru, po ktorej sa už menila tabuľka.

Maród. M. Poliaček (s loptou) si musí ešte na jarnú premiéru počkať.Maród. M. Poliaček (s loptou) si musí ešte na jarnú premiéru počkať. (Zdroj: sita)

Na radosť Prešovčanov Tatran sa vyhupol na druhú priečku, lebo získal plný bodový zisk v L. Mikuláši, kým jeho dvaja rivali Bardejov a Michalovce len remizovali na ihriskách súperov. Nálada v tábore zeleno–bielych by bola ešte lepšia, keby aj líder zaváhal v Rimavskej Sobote, no Podbrezová si udržala pred Šarišanmi rovnaký – sedembodový – náskok.

PREŠOV. Futbalisti Tatrana sa zaujímajú najmä o svoje výkony a o to, aby zvládli úspešne každé nastávajúce meranie síl.

Po stretnutí v Liptove mal tréner Jozef Kostelník dobrý pocit. „Boli sme radi, že sme dobre odštartovali v tohtoročnej edícii zápolení.“

Najmä do prestávky nepustili hostia domácich k slovu a zaslúžene získali dvojgólový náskok. „Dobre sme kombinovali a presadili sa vlastnými zbraňami, zaknihovali sme utešené zásahy a mali sme i ďalšie možnosti.“

Po zmene strán sa ale súper nevzdal, naopak, uvedomil si, že nemá čo stratiť, zmenil rozostavenie na ihrisku a hral trošku vabank.

„Liptáci stavili na iný štýl hry, nakopávali lopty, ale napriek tomu sme mali ďalšie tutovky a navyše sme domácich neraz prečíslili. Tieto mikrosituácie sme však už nedokázali optimálne vyriešiť. Zvýšený odpor súpera v druhom polčase bol normálny, navyše mu pomáhal vietor v chrbte. Bolo však sympatické, že sa nevzdával.“

Nachystaný na rôzne varianty

Ukazuje sa, že každé stretnutie si vyžaduje neustálu koncentráciu a ani papierovo slabší tím či menej kvalitný na viacerých postoch si nikdy neľahne pred Prešovčanmi horeznačky.

O body treba tuho zabojovať a je to aj súboj hráčov nielen s konkurentom, ale i so sebou samými. Nie vždy totiž hra pôjde podľa želania a treba sa predrieť k úspechu.

„Každý duel má svoju históriu a je špecifický, iný než ostatné. Treba byť nachystaný na rôzne varianty a všakovaký vývoj diania,“ pripomenul tréner J. Kostelník.

Minulý týždeň musel improvizovať a zmeniť zamýšľané rozostavenie, keďže Poliaček sa v ostatnom prípravnom zápase zranil.

„V zimnej príprave sa mu darilo, bol najlepším strelcom, no musíme ísť ďalej a nahradiť jeho absenciu.“

Tento univerzálny futbalista má zlomenú kostičku na chodidle a preto ešte nejaký čas nebude poruke.

Rovnako ani Krajník či Šafranko nie sú fit a Grajcara, ktorý začal po maródke s prípravou, znovu postihla smola, keď ho z utorňajšieho tréningu po jednom zo súbojov vyniesli na nosidlách.

Čaká ich Pohronie

V sobotu o 14.30 v rámci 22. kola Prešovčania privítajú FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. V jeseni v prvom vzájomnom zápase Tatran vyhral 2:0.

Nováčik súťaže uplynulý víkend doma zaváhal, keď nečakane podľahol ďalšiemu nováčikovi z Trnavy. Hoci je toto mužstvo predposledné, nemožno ho brať na ľahkú váhu.

„Nikto sa len tak pre nič za nič nevzdá, každého súpera treba zlomiť. Radi by sme pokračovali vo víťaznom ťažení, keď sme už v šiestich zápasoch po sebe nestratili ani bod a veríme, že splníme aj s podporou fanúšikov hlavný zámer,“ pripomenul kormidelník Tatrana.