Prešov hrá v Pohári EHF ešte so Švédmi a Francúzmi

Jakub Hrstka. S Kristopansom dali Szegedu po sedem gólov.
Jakub Hrstka. S Kristopansom dali Szegedu po sedem gólov. (Autor: TANPO)
Sportnet|18. mar 2014 o 00:00

Nádej na priaznivejší výsledok v maďarskom Szegede pochovali prešovskí hádzanári hneď na začiatku stretnutia.

Nádej na priaznivejší výsledok v stretnutí skupinovej fázy Pohára EHF v maďarskom Szegede pochovali prešovskí hádzanári hneď na začiatku stretnutia. Lídrovi skupiny C nahrávali od prvých minút. Zahadzovaním vyložených šancí, medzerami v obrane, čo silný Pick poľahky zúročil na zvyšovanie gólového účtu.

SZEGED/PREŠOV. Slovenský majster prehrával v polčase o desať gólov. V druhom už Tatran Prešov hral oveľa lepšie, zodpovednejšie, no veľké manko z prvej časti už iba skorigoval na šesťgólový rozdiel.

Treba však povedať, že Pick Szeged na túto sezónu vybudoval ozaj silný hráčsky káder a oba duely s Prešovčanmi vyhral úplne zaslúžene.

Hrstka vysoko vyzdvihol Miklera

Dá sa nejako vysvetliť, čo vlastne spôsobilo, že Tatran Prešov nastúpil na začiatku tak nekoncentrovane, góly nedával ani z tých vyložených streleckých pozícií, na to sme sa bezprostredne po zápase pýtali krídelníka slovenského šampióna i českej hádzanárskej reprezentácie, autora siedmich gólov do siete dvoch maďarských reprezentačných gólmanov, Jakuba Hrstku.

„Podľa mňa prechod do útoku sme ani na začiatku nemali najhorší. Faktom je, že sme „hasili“, čo sa dalo. Všetci sme určite veľmi chceli oplatiť Picku Szeged prehru z prešovského zápasu. Zavše to býva aj tak, ak človek chce čo najviac, vtedy sa mu najmenej darí. Aj mne sa ťažko vysvetľuje, že po samostatnom úniku, vlastne nikým neatakovaný, som vystrelil mimo Miklerovu bránu. Pravda podľa mňa je, že nekoncentrovaný výkon na začiatku vychádzal hlavne z našej nekoncentrovanej a predovšetkým nedôraznej obrany. Najmä španielska stredná spojka Szegedu Mindegia rozdával lopty do gólových pozícií i sám góly dával z deviatich, desiatich metrov. Na rozdiel od nás, my sme famózne chytajúceho Miklera neraz neprekonali ani zo situácií, akú som opísal v mojim prípade. Za tým všetkým je príčina desaťgólového rozdielu do prestávky.“

Aj kvôli fanúšikom to nezabalili

Do druhého polčasu nastúpil Tatran Prešov ako vymenený. Prehrával 9:19, no druhú časť vyhral 22:18.

„V kabíne sa toho povedalo cez prestávku dosť. Hlavne na margo obrany. Do brány prišiel Kuba Krupa, ktorému sme zlepšenou obranou pomohli. On zase predviedol niekoľko skvelých zákrokov a tak sme z náskoku súpera začali ukrojovať. Sedem gólov druhom polčase strelil Dajnis Kristopans, pridali sa i ďalší. To sme už hrali uvoľnenejšie, tak trochu i vabank, len aby sme neutŕžili vysokú prehru. To sa podarilo, pretože prehrať na ihrisku takého silného súpera o šesť gólov veľká hanbou určite nie je. Naviac, do Szegedu pricestovalo za nami množstvo fanúšikov. Domáce publikom malo síce evidentnú prevahu, ale zelenobiele farby Tatrana sa v hľadisku nestratili. Ich hlasivky sme cítili a tak sme ich úplne sklamať nechceli. Po zbabranom polčas sme to nezabalili a myslím si, že sme zápas celkom slušne dohrali. Viem, nie je to bohvieaká náplasť. Šanca na postup zo skupiny je skôr v teoretickej rovine. Pred nami sú ešte dva zápasy v Pohári EHF. Vo švédskom Kristianstade hráme 22. marca a o týždeň nato doma s francúzskym Nantes. V oboch zápasoch sa určite pokúsime zabodovať naplno.“