Prešovčania. Budú mať po dnešku dôvod na radosť? (Autor: frk)
Michal Frank|19. mar 2014 o 00:00

Štvrťfinálovú sériu play-off volejbalovej extraligy môžu Prešovčania rozhodnúť už dnes doma proti Prievidzi.

Posledný krok býva najťažší. Štvrťfinálovú sériu play-off volejbalovej extraligy môžu Prešovčania rozhodnúť už dnes. Doma proti Prievidzi.

PREŠOV. Minulý rok skončil VK Mirad PU Prešov tesne pred bránami semifinále. O neúspechu rozhodol posledný tajbrejk v súboji s Myjavou. Zbabraný zápas s týmto súperom, keď stačilo premeniť jednu zo šiestich lôpt v rade, má za sebou Prešov aj v tejto sezóne. Práve tento zápas rozhodol o tom, že štvrťfinálovým súperom Prešovčanov sa stala pomerne silná a nevyspytateľná Prievidza.

Zatiaľ sa zdá, že sa hráčom Prešova podarilo hodiť tento nevydarený duel za hlavu a do vyraďovacej časti súťaže, ktorá rozhodne o úspechu či neúspechu sezóny, vykročili, ako sa patrí. Najprv doma zdolali TJ Stavbár Prievidza 3:0. Séria sa presunula k súperovi, ktorý podľahol Prešovčanom 1:3.

Cenná výhra u súpera

Po prehratom prvom sete zmobilizovali hostia svoje sily a vyrovnali stav duelu. V treťom dejstve zvládli po tuhom boji koncovku, čo sa psychicky podpísalo na domácom celku a v poslednom sete bol na palubovke akoby jeden tím. VK Mirad PU Prešov teda vedie vo štvrťfinálovej sérii 2:0 a na postup do semifinále potrebuje vyhrať ešte jeden zápas.

Zverenci Ľuboslava Šalatu tak chcú učiniť už dnes (streda) o 18. hodine v hale Prešovskej univerzity. Nebudú to mať jednoduché, súper zbrane neskladá a tvrdo zabojuje o svoj historický postup medzi elitnú štvoricu.