Vstup do baráže o extraligu Bardejovčanom nevyšiel

(Autor: SITA/Milo Fabian)
TASR|20. mar 2014 o 19:14

Žilinčania zvíťazili 3:1 a v barážovej sérii sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

ŽILINA/BARDEJOV. Do baráže o Tipsport extraligu lepšie vstúpili hokejisti MsHK DOXXbet Žilina, ktorí v úvodnom súboji zdolali vo štvrtok na domácom ľade HC 46 Bardejov 3:1 a ujali sa tak vedenia v sérii.

Druhé stretnutie je na programe v piatok o 17.00.

Priebeh stretnutia

Žilina aj Bardejov si uvedomovali dôležitosť prvého barážového stretnutia a sústredili sa na hru zo zabezpečenej obrany. V 10. minúte domáci zvýšili tlak, k zakončeniu sa dostal Škovira a z uhla našiel voľný priestor medzi žŕdkou a ramenom brankára Blažíčka.

Na opačnej strane mohol kontrovať Ščurko, ktorý nepríjemne dobiedzal bezprostredne po vhadzovaní, ale jeho bekhendové zakončenie Peksa zneškodnil. V 14. minúte sa druhýkrát v zápase presadil Škovira, ktorý číhal pred Blažíčkom a do siete umiestnil vyrazený puk po strele Vargu.

Bardejovčania neboli v prvej tretine príliš nebezpeční, jeden z mála pokusov nevyužil v presilovej hre Garip Saliji.

V prostrednej časti sa hral otvorenejší hokej. V 26. minúte sa Žilinčania natlačili pred Blažíčka, v skrumáži sa najlepšie zorientoval Klouda a pretlačil puk do bránky. S Bardejovom to vôbec nevyzeralo dobre, lenže hneď po dvadsiatich sekundách od rozohrávky prenikol do pásma Gmitter a presne mierenou strelou k bližšej žrdi znížil na 3:1.

Hoci hostia boli nebezpečnejší než v úvodnom dejstve, viac šancí si vypracovali domáci. Najskôr po prihrávke Slováka minul odkrytú bránku Tomas, v 32. minúte Drevenák dokonca v oslabení namieril v podobnej pozícii len do žrde.

V záverečnej tretine už diváci veľa hokejovej krásy nevideli. Domáci hráči kontrolovali priebeh duelu a až do konca držali bezpečný dvojgólový náskok. Bardejovčania si súvislejší tlak vypracovať nedokázali, najväčšiu šancu nevyužil v skrumáži v 54. minúte Dancsák.

Hlasy po zápase

Martin Groma, tréner Žiliny: "V prvom rade by som sa chcel poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť napriek neúspechu v základnej časti. Ďalej by som chcel vysloviť vďaku René Jarolínovi, ktorý na duel nastúpil napriek tragickej udalosti v rodine. Čo sa týka zápasu, poviem len toľko, že nás v ňom stále niečo brzdilo, ale súper to nebol."

Jan Vodila, tréner Bardejova: "Vstup do baráže nám nevyšiel. V prvej tretine sme hrali s veľkým rešpektom. Dostali sme dva góly, ktoré prakticky rozhodli o zápase. Prostredná časť hry bola vyrovnanejšia a myslím si, že sme dokonca mali miernu prevahu. Za stavu 3:1 sme však nedokázali streliť kontaktný gól, vďaka ktorému by sme išli do tretej tretiny s lepším psychickým rozpoložením. Aj keď posledná časť bola tiež vyrovnaná, skórovať sa nám nepodarilo. Na dnešnom výkone najmä v posledných dvoch tretinách môžeme stavať, hráči si v nich súpera otestovali. Verím, že zajtra domácich viac potrápime."

Baráž o extraligu - 1. zápas (na štyri víťazstvá)

MsHK DOXXbet Žilina - HC 46 Bardejov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 10. Škovira (Tomas, Dlouhý), 14. Škovira (T. Varga, Jarolín), 26. Klouda (Tomas, Škovira) 26. O. Gmitter (M. Takáč, Slimák).

Rozhodovali: Milan Novák, Lokšík - Jobbágy, Bogdaň, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Klouda a Marek Slovák (obaja Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1234 divákov.

Žilina: Peksa - Ďurák, Bagin, Dlouhý, M. Šterbák, Ostrčil, Martin Chovan, Bajaník, Leško - Drevenák, Jarolín, T. Varga - Škovira, Klouda, Tomas - Kalla, Valášek, Marek Slovák - A. Lipovský, Linet, A. Čavrk

Bardejov: Blažíček - A. Valentín, M. Takáč, Hopkovič, D. Kramár, Krčula, M. Gajdoš, Ľ. Chovan, Slimák - O. Gmitter, Belušár, M. Baláž - G. Saliji, Ščurko, Hričina - Hajnik, Dancsák, Matis - F. Vaško, J. Mihalík, Šimčák

Stav série: 1:0