Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Prestávka zasekla gólostroj

Vzájomné zápasy Tatrana a Spartaka jun. v tejto sezóne oplývajú solídnou streleckou bilanciou.

Strelci. Leško (s loptou) a Hruška sa v koncovke presadili.Strelci. Leško (s loptou) a Hruška sa v koncovke presadili. (Zdroj: elev)

Ani raz nepadlo menej než štyri góly.

PREŠOV. Hlavnú zásluhu má na tom otvorený spôsob boja bez evidentných defenzívnych manévrov. Výnimkou nebolo ani sobotňajšie meranie síl v Šariši.

Mladý tím hostí prišiel vystužený o niekoľkých corgoňligistov, ale paradoxne tí, čo mali potiahnuť, neboli vo svojej koži. Týkalo sa to hlavne brankárskeho postu, kde sa objavil legionár Kneževič, lenže práve on mal prsty v úvodných dvoch zásahoch Prešovčanov, keď správne neodhadol svoje vybehnutie zo svätyne.

Oprávnene bol tréner Vladimír Ekhardt namosúrený: „Dotiahneme do klubu cudzincov, ktorí zaberú miesto našim chlapcom, ale taký skúsený borec by nemal urobiť podobné chyby. Čo z toho, že sme hrali aktívne, keď prišli takéto skraty po nakopnutých loptách a nezvládnuté súboje vinou brankára.“

Za stavu 0:2 kouč už vedel, že je zle-nedobre a hoci burcoval zverencov, po niečo viac ako polhodine bolo vlastne po zápase. „Zle sme sa pohybovali, nestačili sme v osobných súbojoch. Neviem, či to bolo spôsobené päťhodinovou cestou, lebo viacerí hráči hovorili, že sú malátni a zle sa im behá.“

Po zmene strán sa predsa len súper o čosi vzchopil, zmenil rozostavenie a nakoniec nedostal až taký výprask, aký sa rysoval.

Taký prístup im vyhovuje

Kým polčasová prestávka Trnavčanom pomohla, domácim skôr ublížila. Keby sa hralo nepretržite, ktovie, či by sa nezopakovala sedmička vo výsledku z prvého kola tohto ročníka.

Ukázalo sa, že Tatranu vyhovuje, ak je súper aktívny a ofenzívne ladený, lebo určite juniori neboli o nič horší než Dolná Ždaňa, ale paradoxne doplatili práve na svoju „odvahu“.

„Nadviazali sme na naše výkony a navyše sme pridali aj efektívnosť. Musím povedať, že súper bol azda jediný tím, ktorý chcel hrať u nás futbal. A to sme hostili aj corgoňligistov. Po dvoch góloch sme sa upokojili a predvádzali našu hru. Boli sme lepším celkom, základ úspechu sme položili do prestávky. Po nej sme to kontrolovali a šancu dostali aj mladíci. Potešilo ma to, že sme vedeli zužitkovať viaceré možnosti,“ komentoval priebeh stretnutia tréner Prešova Jozef Kostelník.

Nuž, hostitelia druhý domáci zápas jari zvládli podstatne lepšie a pripravili tak vhodnú pozvánku na nastávajúci šláger s Podbrezovou.