Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Novovešťania v „žlto-červenom podaní”

V 18. kole 3. futbalovej ligy v skupine Východ ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves prehrala na domácom trávniku s Baníkom Ružiná 0:4.

Momentka zo zápasu.(Zdroj: Peter Cingeľ)

BARD. N. VES. Domáci nováčik súťaže z posledného 16. miesta tabuľky nestačil na ucelenejšie mužstvo z tretej priečky.

Baníci išli do vedenia z pokutového kopu, no domáci mohli v závere zrovnať. Tréner Šarišanov František Šott to považoval za kľúčový moment.

„Naše klubové možnosti s tými v Ružinej sú neporovnateľné. Boli sme im v 1. polčase viac ako vyrovnaným súperom, no darovali sme im dva góly. Prvý po nedorozumení medzi Stachurom a Ličekom a druhý gól bol vlastný od Stachuru. Len škoda, že Pribitný nezužitkoval samostatný nájazd na brankára a po rohu Jančoškovú hlavičku Jenčo zázračne vyrazil. Po obrátke už nehral zranený Pribitný, v obrane nám chýbal Virgala, v strede Macečko a z tlaku sme nič nevyrobili. No ukázala sa vyššia rozhodcovská moc, keď minimálne takú penaltu, akú kopali hostia po ruke, mali sme predtým aj my po faule. Rozhodca to síce kompenzoval, no vznikla nervozita.”

Dve červené karty pre Jančošeka, P. Pavúka a šesť žltých mužstvo Šotta určite oslabia: „Aj hostia takým istým spôsobom stúpili na chrbát nášho hráča, no rozhodcovia to nechceli vidieť, o tri minúty to u nášho už videli.”

Na trénerskej lavičke Baníka Ružiná je len odnedávna skúsený Anton Jánoš, so súťažou sa zoznamuje, no bol s priebehom spokojný.

„Prvý polčas sme mali hru pod kontrolou i šance, domáci takú polovičatú. Po obrátke zvýšili aktivitu a chceli niečo s výsledkom urobiť. Mali jednoduchšiu prechodovú fázu, nakopávali lopty, no mali len málo príležitostí na zakončenie. My sme mali priestor na protiútoky, štyrikrát nám išiel hráč sám na domáceho brankára.“

V závere sa iskrilo, doplatili na to domáci, čo Jánoš videl takto: „Domáci hráč kopol loptu do rozhodcu, za to je červená, podobne ako aj za ďalší faul. Keďže zápas bol rozhodnutý, tak to bolo zbytočné, domáci sa pripravili o dvoch hráčov.”

Fakty

Bardejovská Nová Ves – Ružiná 0:4 (0:2)

Góly: 21. Štyvar, 29. Gajdošík (11), 44. Blaščík, 90. Gajdošík. ŽK: Jaš, Gerčák, Stachura, Luščák, Šoltís, Pavúk – Štajer, Mrva. ČK: 82. Jančošek, 86. P. Pavúk. Rozhodoval Korista, 300 divákov.