Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Bardejov vyhral v baráži prvý zápas, rozhodol Gmitter

Bardejovskí hokejisti doma upravili stav série baráže o extraligu na 1:2. Tretí zápas vyhrali gólom v predĺžení.

(Zdroj: SITA)

BARDEJOV. Tretí barážový súboj o extraligu medzi hokejovými tímami Bardejova a Žiliny bol veľmi vyrovnaný a dramatický.

Rozhodlo sa napokon až v predĺžení, keď v 68. minúte v presilovke rozhodol bardejovský útočník Gmitter.

Štvrtý duel série (na 4 výhry) sa hrá v utorok o 17.30 opäť v Bardejove.

Žilina dvakrát viedla

Žilina si previezla do Bardejova dve výhry a hneď v úvode tretieho zápasu využila prvý brejk. Po Drevenákovej prihrávke Jarolín vymietol ľavý roh Riečického bránky vo 4. minúte.

Domáci hľadali spôsob na prekonanie stredného pásma, no činnosti v útočnej tretine sa im nedarilo realizovať. V 13. minúte Kramár uvoľnil Ščurka, ten slalomom prešiel cez obrancov a prekonal Peksu na 1:1.

Keď domáci ustáli oslabenie na prelome tretín, mali šancu po dvojnásobnom vylúčení Kloudu, aj domáci Baláž išiel na lavicu a pri hre 4:4 sa individuálne presadil Marek Slovák, ktorý opäť dostal Žilinu do vedenia.

Potom prišli minúty domácich, ktorí pridali na obrátkach, boli dôraznejší. Matis strelou spomedzi kruhov vyrovnal na 2:2.

Otočiť výsledok pri oslabení mohol Ščurko, no jeho zakončenie Peksa kryl. Domáci išli do vedenia, keď Vaško prihral puk Hričinovi a ten z pravého kruhu upravil na 3:2.

Domácim sa nedaria presilovky, keď následne nevyužili už štvrtú.

Rozhodol Gmitter v presilovke

Výborné hokejové divadlo vyvrcholilo v záverečnej tretine, kedy sa vyznamenali obaja brankári.

Domáci hráči boli rýchlejší, možno sa zbavili aj nervozity a rešpektu, ale proti skúsenému súperovi sa im odskočiť o dva góly nepodarilo.

Naopak, v 51. minúte domáca obrana nestihla brejk Kloudu, ten našiel výborne korčuľujúceho Tomasa, ktorý vyrovnal na tri a poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení pri hre 4:4 nechýbala snaha o rozhodujúci gól na oboch stranách. Keď narazenie Ščurka na mantinel zostalo nepotrestané aktéri už mysleli na nájazdy, no prišlo vylúčenie Tomasa za podrazenie a hostia si zobrali oddychový čas.

Presilovku 4:3 domáci využili. Kramárova delovka vypadla Peksovi z rukavice a v 68. minúte Gmitter dorazil na víťazný gól a upravil stav série zápasov na 1:2.

Hlasy po zápase

Ján Vodila, tréner Bardejova: "Nadviazali sme na dobrý druhý zápas v Žiline a dnes sme podali kvalitný výkon so srdcom pre Bardejov. Aj keď sme na začiatku inkasovali, nepoložili sme sa. Nechceli sme prepadnúť v útočnom pásme. No na začiatku sme urobili chyby, čo súper využil. Bolo to aj o brankároch a ich výkonoch."

Martin Groma, tréner Žiliny: "Začali sme dobre, dvakrát sme išli do vedenia, lenže súper vyrovnával, dokonca odskočil na 3:2. Stálo nás veľa síl vyrovnať. V predĺžení rozhodlo smolné vylúčenie a troška nešťastný gól. Verím, že sa pripravíme ešte s väčšou zodpovednosťou a štvrtý duel vyhráme. Každé stretnutie je aj o brankároch, dnes rozhodla šťastena na domácich hokejkách."

HC Bardejov - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0) pp

stav série: 1:2

Góly: 13. Ščurko (Kramár), 28. Matis (Hajnik, Dancsák), 35. Hričina (Vaško, Ščurko), 68. Gmitter (Kramár, Valentín) - 4. R. Jarolín (Drevenák, T. Varga), 25. Marek Slovák (Ostrčil, Valášek), 50. R. Tomas (Škovira, Klouda)

Rozhodovali: Jura, T. Orolin - Gavalier, Tornay, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2 000 divákov

Bardejov: Riečický - Valentín, Krčula, Kramár, Mojdis, Slimák, M. Gajdoš, Takáč, Hopkovič - Gmitter, Baláž, Belušár Vaško, Ščurko, Hričina - Saliji, Dancsák, Matis - Hajnik, Ľ. Chovan, Česelka

Žilina: Peksa - Dlouhý, M. Chovan, Bajaník, Leško, Ďurák, Ostrčil, Bagin, Ščerbák - Drevenák, Jarolín, Varga - Škovira, Klouda, Tomas - Kalla, Valášek, Slovák - Lipovský, Linet, Čavrk