Prešovské volejbalistky zabojovali a vyhrali

Radosť. V uplynulých zápasoch ju zažili volejbalistky Prešova.
Radosť. V uplynulých zápasoch ju zažili volejbalistky Prešova. (Autor: Imrich Olejník)
Sportnet|27. mar 2014 o 00:00

Volejbalistky VK ELBA Prešov boli aj v uplynulých zápasoch I. ligy úspešné a vyhrali v Rimavskej Sobote 3:2 a 3:1.

PREŠOV.

Karol Lukáč, tréner Prešova: „Ak podávate taký dobrý výkon, ako naše mladé družstvo v ligovej súťaži žien, tak je samozrejmé, že každý súper na domácej palubovke chce dokázať, že na vás má a že vás porazí. V prvom zápase sme ľahkovážne stratili komfortné bodové vedenie v zápase, čo súper v koncovke využil a zvíťazil v prvom sete. To, že sme sa len hľadali v emóciách a tempe, v akom vieme hrať volejbal, dievčatá potvrdili v treťom sete za stavu 2:0 a 12:2 pre súpera, keď otočili priebeh zápasu vo svoj prospech a zvíťazili napokon 3:2. V druhom zápase dievčatá ukázali znova veľkú mieru disciplíny i odhodlania. Dokázali zvrátiť nepriaznivý stav v druhom sete, kde prehrávali 17:22 a zvíťazili 25:22 a nakoniec celý zápas dotiahli do víťazného konca 3:1.. Chcem poďakovať zverenkám za predvedený výkon, ale aj fanklubu, ktorý sa stáva neoddeliteľnou súčasťou tohto mladého družstva a v dôležitých okamihoch hry mu dodáva silu. Verím, že nás do našej haly na Sibírskej príde túto sobotu o 11.00 hod. povzbudiť ešte viac divákov. Veď hráme proti lídrovi súťaže -Poltáru.“