Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Bardejovskí hokejisti nebudú hrať extraligu

V piatom barážovom dueli o Tipsport extraligu Žilina suverénne zvíťazila 6:2.

(Zdroj: SITA)

BARDEJOV. Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina o svojom víťazstve rozhodli už v druhej tretine, po ktorej viedli rozdielom štyroch gólov a tento stav udržali do konca zápasu.

Zápas začali obe mužstvá opatrne, jednu z mála šancí nevyužil hosťujúci Hajnik. Skóre sa začalo meniť v 7. minúte, kedy sa Žilinčania presadili dvakrát v priebehu 21 sekúnd.

Najskôr Adrián Lipovský od modrej čiary trafil presne k ľavej žrdi, hneď na to vyhnal Riečického z brány Jarolín. Bardejovčania sa zlomiť nenechali a okamžite po rozohrávke usmernil Krčulovu prihrávku do siete Baláž. Matúš Andreanin, ktorý nahradil Riečického, si tiež dlho čistý štít neudržal.

Využitá presilovka

V polovici tretiny vystrelil Martin Chovan, puk sa odrazil do vzduchu, hosťujúci gólman ho však stratil z dohľadu a ten prepadol za jeho chrbát. V prostrednej časti hry tempo upadlo. Až v 30. minúte dostali hostia výhodu 44 sekúnd dlhej presilovej hry o dvoch hráčov.

Takáč síce nastrelil len hornú žŕdku, ale o malú chvíľu už Hajnik spomedzi kruhov prestrelil Koutského. Po inkasovanom góle Žilina znovu zabrala a v 33. minúte strelila dva góly. Najskôr Tomas zužitkoval Slovákovu prihrávku spoza brány, o trinásť sekúnd sa zbavil protihráča Marek Slovák a strelou švihom zvýšil už na 5:2.

Druhá tretina rozhodla

Pred sirénou pridal Varga šiesty presný zásah a Žilina odchádzala do šatní so štvorgólovým náskokom.

O výsledku bolo rozhodnuté a tretie dejstvo sa už iba dohrávalo. Domáci mohli svoje vedenie ešte zvýšiť, keď dvakrát zvonila konštrukcia Andreaninovej brány.

V 45. minúte mieril do ľavej žrde Drevenák, o päť minút neskôr zasa tečoval Drevenákovu strelu do brvna Varga. Žilina doviedla duel bezpečne do víťazného konca a v extralige si zahrá aj v nasledujúcej sezóne.

MsHK DOXXbet Žilina - HC 46 Bardejov 6:2 (3:1, 3:1, 0:0)

stav série: 4:1 na zápasy - Žilina sa zachránila v extralige

góly: 7. Lipovský (Klouda, Dlouhý), 8. Jarolín (Slovák, Kalla), 10. Chovan (Slovák), 33. Tomas (Slovák), 33. Slovák (Kalla, Jarolín), 40. Varga (Škovira, Šterbák) - 8. Baláž (Krčula), 31. Hajnik (Dancsák)

MsHK DOXXbet Žilina: Koutský - Leško, Dlouhý, M. Chovan, Ďurák, Šterbák, Ostrčil, Bagin, Bajaník - Tomas, Klouda, Lipovský - Kalla, Jarolín, Slovák - Drevenák, Valášek, Varga - Škovira, Linet, Čavrk

HC 46 Bardejov: Riečický (8. Andreanin) - Krčula, Takáč, Hopkovič, Kramár, Slimák, Valentín, Mojdis - Gmitter, Belušár, Baláž - Vaško, G. Saliji, Hričina - Hajnik, Dancsák, Matis - Česelka, Ľ. Chovan, Šimčák