Jusko ďalšími dvoma gólmi rozhodol o výhre Raslavíc

Sportnet|1. apr 2014 o 00:00

V nedeľu sa v piatej futbalovej lige v skupine Sever odohrali zápasy 19. kola.

Mužstvám z okresu Bardejov sa darilo polovične.

BARDEJOV. Kľušovčania vycestovali do Fintíc a zaslúžene prehrali. Od 19. do 21. minúty inkasovali dvakrát, a to rozhodlo o osude celého zápasu. Po vyše hodine P. Lupták pridal svoj druhý gól, celkovo tretí a v 72. minúte zavŕšil hetrik. V závere stretnutia hráči Fintíc strelili piaty gól, v 90. min. kozmeticky upravil stav stretnutia hosťujúci A. Neščivera.

Naopak, Raslavičania si pripísali ďalšie tri body do tabuľky. V uplynulom kole vyhrali v Ľuboticiach 2:0, cez víkend sa predstavili na ihrisku v Kendiciach. V Ľuboticiach oba góly zaznamenal T. Jusko a aj tentokrát bol jediným strelcom svojho mužstva. Raslavice v Kendiciach vyhrali 2:1, v 43. a 72. min. sa presadil T. Jusko. V závere duelu už len domáci skorigovali. Raslavice sa posunuli na tretiu pozíciu, Kľušov klesol na predposlednú, pätnástu priečku.

OŠK Fintice – OŠK Kľušov 5:1 (2:0)

Zostava Kľušova: Kaščák – P. Pillár, Adamovič, Marek Novák, Pavel (73. Mika), Stachura, Martin Novák, Niščák, Neščivera, Luterančík, Dutko (59. S. Pillár)

FK Slovan Kendice – OFK - SIM Raslavice 1:2 (0:1)

Zostava Raslavíc: Kračinovský – Matvej, Jenčo (64. Semanko), J. Tomáško, Liščinský, Kubánka, Žolták (84. Kovalčín), M. Tomáško, Jusko, Gombár, Kozák (90. Lazur)

Cez víkend Raslavice odohrajú zápas doma, súperom im bude Dlhé Klčovo. Aj Kľušovčania budú hrať doma, stretnú sa s Novou Ľubovňou.

V nedeľu 6.4. otvorí svoje brány aj šiesta liga. Dlhá Lúka privíta Šarišské Dravce, Gaboltov bude hostiť Belovežu, Gerlachov pocestuje do Župčian a Malcov do Záhradného. Po jesennej časti je Beloveža na treťom mieste (27 bodov), Gaboltov je piaty (24 b.), Malcov šiesty (23 b.), Dlhá Lúka siedma (23 b.) a Gerlachov je na deviatom mieste v tabuľke s počtom bodov 22.